Junioři vezou z Brna cenný bod

Václav Trávníček • 21.09.2013

Cenný bod získali vsetínští junioři v sobotní bitvě s brněnskou Kometou. Svěřenci trenéra Jenáčka zvedli po pátečním výbuchu v Olomouci hlavu a v dalším venkovním utkání šli zásluhou Daňka už v 5. minutě do vedení. Domácí Kometa dokázala z hole Mrázka a Rašky skóre otočit, ovšem trefa Roberta Neuwirtha čtyři minuty před koncem třetí třetiny zajistila Valachům jistotu jednoho bodu. Protože už ale zelenožlutí žádný zásah nepřidali a v samostatných nájezdech se trefil domácí Král, zůstal bonusový druhý bod na jižní Moravě.

ELJ - 6.kolo so 21.9.12:30
HC Kometa Brno
3:2sn(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Mrázek (Boček), 33. Raška, rozh. sam. nájezd Král – 5. Daněk (Pokorný), 56. Neuwirth (Žabčík). Rozhodčí: Hejduk – Černý, Chocholouš.
HC Kometa Brno: Klimeš – Šidák, Mytiska, Štancl, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Papp, Raška, Mrázek, Kusko, Beneš, Boček, Král, Boltvan, Grünwald, Zohorna R.
VHK ROBE Vsetín: Veselý – Žabčík, Hryciow, Hruška, Zuzaník, Vašíček, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Stanislav, Surý, Klíma, Jirůšek, Neuwirth, Daněk, Abdul, Tobola, Račický, Zvonek.

V samotném úvodu zápasu dostala Kometa po Kuchaříkově faulu šanci, aby šla v přesilové hře do vedení. To se ji však nepodařilo a v páté minutě udeřilo na druhé straně. Šidákovu rozehrávku přečetl Pokorný, který se zpoza branky pokusil zaskočit Klimeše. Sám ještě neuspěl, ale u betonu domácího brankáře zůstal ležet puk a nejrychleji u něj byl Josef Daněk, který došťouchl kotouč za brankovou čáru.

Inkasovaný gól domácí vybudil a postupně začali hosty přehrávat. Okolo poloviny první třetiny si dokázala Kometa vytvořit místy až drtivý tlak, branku však nevstřelila a Vsetínu se následně podařilo hru opět srovnat. Ještě jednu velkou šanci si ale Brňané přeci jen vypracovali, v závěru se hnali dva na jednoho Kusko s Benešem, druhý jmenovaný ale z blízka volejem nepřehodil beton přemisťujícího se Veselého. Po úvodní dvacetiminutovce tak byli blíž vítězství Valaši.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa minutu a půl dlouhou přesilovkou. Tu sice nevyužila, vyrovnání se však dočkala záhy. Boček našel kolmicí před brankou osamoceného Petra Mrázka, který rychlou stahovačkou obelstil Veselého a zasunul po ledě puk do branky. Podobně jako Kometa v první třetině i Vsetín zareagoval na inkasovanou branku aktivní hrou a dostávala Kometu pod tlak. Avšak branku z toho nevytěžil.

Druhá poloviny prostřední dvacetiminutovky patřila Kometě. Domácí si dokázali vytvořit několik jasných příležitostí, gól však přišel z velmi nenápadné situace. Adam Raška od modré čáry bekhendem nahodil puk na branku a k překvapení všech přihlížejících Veselého lapačka letící kotouč minula. Ten pak zapadl do sítě. Hostujícího gólmana ale může omluvit to, že chybu udělal chvíli poté, co se otřesen zvedal z ledu po střetu s jedním z domácích útočníků. Brňané byli aktivnější i po zbytek druhé třetiny, branka však už žádná nepadla ani na jedné straně.

Vsetínu se ve třetí periodě dlouho nedařilo vytvořit si tlak, ze kterého by hosté mohli vstřelit vyrovnávací gól. Postupem času se ale Valaši přeci jen stále častěji dostávali na delší časové úseky do útočného pásma a dokázali několikrát domácím obráncům zamotat hlavy. Kometa se snažila nacházet okýnka v stále méně koncentrované obraně Valachů. Do samostatného nájezdu uháněl Beneš, jeho forhendovou kličku ale Veselý přečetl a udržel svůj tým ve hře.

Necelých pět minut před třetí třetinou byl blízko vyrovnacímu gólu Neuwirth, jehož rána z pravého kruhu orazítkovala břevno. Za chvíli se už ale právě Robert Neuwirth prosadil. Klimeš neudržel mezi betony střelu Žabčíka, puk našel právě Neuwirth a ve skoku ho poslal do sítě. Další branka už v základní hrací době, nejblíže byl Mrázek, který přízemní ránou trefil jenom tyč.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se dlouho nic zajímavého neděle, až v poslední minutě si domácí vytvořili solidní tlak a devatenáct sekund před koncem získali početní výhodu. Času už ale bylo málo, rozhodnout musely nájezdy. V nich se na úspěšného střelce čekalo až do třetí série, kdy se prosadil domácí Tadeáš Král. Tato branka zůstala jedinou a bonusový bod tak zůstal na jihu Moravy.

Pavel Pazourek (Kometa): Po včerejším utkání se Zlínem to byl druhý těžký zápas v řadě. Soupeř hrál velice dobře, Vsetín je vždy houževnatý. Přesto jsme měli víc ze hry, měli jsme víc šancí. Nicméně po chybě jsme nechali hosty srovnat na 2:2. Nájezdy jsou vždy trochu o štěstí, to se k nám přiklonilo. Podpořeno výborným Klimešem v brance. Určitě jsme si aspoň ten druhý bod zasloužili, byli jsme lepší. Ale byl to hodně těžký soupeř. Máme už asi dva týdny různé zdravotní problémy, někteří kluci hrají se sebezapřením, jiní mají tréninková manka. Snad se dáme do kupy.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Po včerejším utkání v Olomouci, které nedopadlo podle našich představ, jsme si dnes dokázali, že pokud se kluci semknou a podají kolektivní bojovný výkon, tak že jsme schopni i na hřištích soupeřů zabodovat. Dnešní bod je pro nás velmi cenný, bereme ho všemi deseti.