Junioři potvrdili roli favorita a porazili Frýdek-Místek

Václav Trávníček • 14.10.2012

Vsetínští junioři potvrdili roli favorita a z nedělního domácího utkání s Frýdkem-Místkem vytěžili tři body. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka vykročili za vítězstvím už v průběhu první třetiny, kdy vstřelili dvě branky a zkraje prostředního dějství přidali třetí. I když se poté soupeři podařilo vsítit kontaktní gól, Valaši zvýšili na 4:1 a bodový zisk si už nenechali utéct. Dvakrát se v utkání trefil útočník Martin Štrbík.

LJ - 8.kolo ne 14.10.10:30
HC Frýdek-Místek
4:1(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Báchor (Daněk), 9. Kajaba (Žák, Baroš), 22.Štrbík (Valentík, Báchor),60. Štrbík (Daněk, Kývala) - 46. Suchý (Alina) Rozhodčí: Kubičík - Novák, Laczko. Vyloučení: 1:3 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 68. Průběh utkání: 3:0,3:1, 4:1
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský - Surý, Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Lyzák, Tobola, Báchor
HC Frýdek-Místek: Baldík - Čahoj, Havlík, Mičulka, Kočko, Teper, Fiala, Hamhalter, Jakubowski, Čintala, Vacula, Golasovský, Suchý, Einstein, Masarovič, Valíček, Mamula, Alina
Nedělní duel začal ve svižném tempu. Šance se rodily na obou stranách, ovšem domácí dokázali dvakrát v krátkém časovém rozmezí udeřit. Nejprve v 8. minutě po Daňkově přihrávce využil přesilovku Stanislav Báchor a Vsetínští šli do vedení. Pouhých sedmačtyřicet vteřin po zásahu domácího obránce mířil do černého René Kajaba a bylo to 2:0. V oslabení mohli snížit Mičulka s Fialou, když využili chyby domácích. Druhý jmenovaný se dostal ke střele, na Kohna si však nepřišel.

Když pak zkraje druhého dějství přidali zelenožlutí třetí branku, vypadalo to s akciemi Frýdku-Místku hodně zle. Domácí Martin Štrbík se dostal do samostatného úniku, provedl Baldíkovi kličku do forhendu a strážce hostující svatyně byl bezmocný. Frýdečtí se však za stavu 3:0 nevzdali. Nadále nacházeli okénka ve vsetínské obraně a například Čahojovi zabránil ve skórování znovu až pozorný Kohn. Vsetínského brankáře vyzkoušel ostrou střelou z levého kruhu Vacula, ovšem rovněž marně. Obrovskou šanci spálili Frýdečtí v pětatřicáté minutě, kdy se Mamula s Mičulkou řítili dva na jednoho, ke své škodě však trefili znovu jen přemísťujícího se vsetínského fantóma. Činili se ale i domácí. René Kajaba projel útočným pásmem, obkroužil Balíkovu klec a poslal kotouč za brankovou čáru. Sudí bohužel pro Vsetín rozpažil pro posunutí brankové konstrukce.

Jiskřičku naděje vykřesal hostům na začátku třetí části Suchý. Vsetínský Kývala totiž před Baldíkovou brankou hledal spoluhráče, jenže jeho přihrávku Frýdečtí vypíchli, šli do přečíslení a zásluhou Suchého snížili na 3:1. Frýdek-Místek vrhl veškerou snahu do útoku, zkusil dokonce i hru bez brankáře, ale vyrovnat se mu přes pozorně bránící Valachy nepodařilo. Naopak Štrbík svojí druhou brankou v zápase těsně před koncem pojistil vedení domácích na 4:1. To už si svěřenci trenéra Jenáčka pohlídali.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Dnes jsme chtěli napravit páteční prohru z Hodonína. Tabulkové postavení soupeře mohlo svádět k určitému podcenění, ale byl tam zdvižený prst. Vždyť Frýdek-Místek v předešlém kole zvítězil na ledě druhého Havířova 4:2. Soupeř měl svoji kvalitu a hrál velmi dobře. My jsme se na branky nadřeli, ale až na pár chyb jsme byli pozorní ve vlastním pásmu. Co do nasazení a hokejové dřiny pracovalo mužstvo na sto procent. Výborný výkon podal Martin Štrbík, jenž navíc vstřelil dvě branky.“