Junioři padli v Chomutově, rozhodli reprezentanti Kaše s Kämpfem

Václav Trávníček • 25.01.2014

Sobotní utkání juniorů Vsetína s Chomutovem? S trochou nadsázky se dá označit jako záležitost dvou mužů - Ondřeje Kašeho a Davida Kämpfa. Posily z A-týmu Pirátů zápas v podstatě rozhodly, neboť se pod tři chomutovské branky podepsaly dohromady šesti body. Dvojice reprezentantů měla navíc za sebou páteční utkání za muže proti Spartě Praha. Valaši drželi až do třetí části nerozhodný stav, při Zuzaníkově vyloučení se ale v 51. minutě trefil Meliško a vítězství Severočechů 3:1 pečetil do prázdné brány Kämpf.

ELJ - 32.kolo so 25.1.12:30
3:1(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kaše O. (Kämpf), 51. Meliško (Kaše O., Kämpf), 59. Kämpf (Kaše O.) – 17. Jirušek (Zuzaník). Rozhodčí: Laczków – Chochola, Marek. Vyloučení: 6:4, navíc Zvonek (VSE) 10 min OT - Michálek (CHM) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Piráti Chomutov: Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Dobrovolný, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Kaše O., Huňady, Hejcman, Kaše D.
VHK ROBE Vsetín: Vlach – Žabčík, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Klečka, Kuchařík, Forch, Surý, Kývala, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Pancza, Zvonek, Tobola.
V úvodních minutách byli lepším týmem Piráti, jenže první velkou příležitost si připravil Vsetín. Tobola přihrával před branku, kde našel jen brusle domácího obránce, ten pořádně vystrašil Maštalířského. Již v sedmé minutě dostal puk na vrchol pravého kruhu Ondřej Kaše, který svůj pokus proměnil střelou k levé tyči - 1:0.

Ve 13. minutě se prokličkoval až před brankáře David Kaše, puk mu na poslední chvíli sjel z hole. Na kostce svítila 17. minuta, když hosté využili přesilovou hru. Po vyražené střele se k puku dostal Miroslav Jirušek a poslal kotouč podél ležícího brankáře - 1:1. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

I do druhé části hry nastoupili lépe domácí hráči, kteří nedokázali proměnit žádnou ze situací. Na svou první příležitost ve druhé třetině čekali hráči Vsetína až do 26. minuty, kdy na sebe vzal střelu hostující Hruška, jenž nechal vyniknout lapačku Maštalířského. Ve 31.minutě dostal puk před prázdnou branku Veselý, kterému se puk zamotal mezi nohy a tak nedokázal přesně zakončit.

Běžela 33. minuta když v přesilovkové souhře hledal O. Kaše mezi kruhy Kämpfa, ale jeho pokus končí jen v připraveném brankáři. Ve 37. minutě se nechal vyloučit domácí Michálek na pět minut plus do konce utkání. Hosté nedokázali početní výhodu do konce druhé periody využít. Stav utkání byl po druhé třetině stále 1:1.

Ve třetí části si Piráti pohlídali zbytek přesilové hry Vsetína a udrželi nerozhodný stav. Pár minut po početní výhodě poslal střílenou přihrávku Černý, který našel pouze připraveného Vlacha. Další zákrok si musel hostující brankář zapsat po nebezpečné střele O. Kašeho. Zbývalo devět minut do konce třetí části, když chomutovští hráči rozjeli přesilovkovou kombinaci, kterou zakončil Jakub Meliško - 2:1. V 56. minutě chtěl zvýšit náskok domácích Huňady, ale trefil pouze tyč vsetínské brány. Při závěrečné power - play Vsetína upravil stav na 3:1 David Kämpf.