Junioři drží sérii neporazitelnosti, tentokrát přistřihli křídla Jestřábům z Prostějova

Dominik Tobola • 27.02.2012

Junioři udělali další důležitý krok v záchranářské misi. V souboji dvou stále ohrožených týmů vydřeli vítězství nad týmem z Hané v poměru 2:1, čímž soupeře bodově dostihli v tabulce. Obě branky domácích zajistil po krásných kombinacích Martin Štrbík. Bodovou sérii budou chtít Valaši prodloužit již příští neděli, kdy zavítají na led Šumperka.

Liga juniorů, skupina Východ - 37.kolo ne 26.2.16:15
LHK Jestřábi Prostějov
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Štrbík (Klimek, Kývala), 29. Štrbík (Klimek, Báchor) - 23. Matoušek. Rozhodčí: Jeřábek - Havlík O., Marek. Vyloučení: 9:13, navíc Šiafutdinov (VSE), Štindl a Matoušek (oba PRO) na 10 minut OT za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Valentík, Báchor, Zuzaník, Hradil, Kashaev, Zbranek - Klimek, Kývala, Štrbík, Neuwirth, Šiafutdinov, Stodůlka, Medvedev, Koutník, Šimon.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel - Dufka, Stejskal, Mašek, Konečný, Hrdlička, Bosák, Štindl, Matoušek, Skácel, Kovařík, Pezda, Prokop, Očenášek, Stloukal O., Stloukal S.

Utkání začalo v oboustranně rychlém tempu. Kromě individuální šance Kývaly ze 4. minuty, kdy vsetínský útočník šikovně přešel přes obránce hostů a neuspěl proti Vydrželovi, toho však příliš k vidění nebylo. I přes to ale Kývalova akce nastartovala vsetínský tlak, který byl po oku lahodící akci korunován využitou přesilovkou v 8. minutě. Martin Štrbík zakončoval kombinaci na jeden dotek střelou do zcela odkryté brány - 1:0. Po úvodním gólu následovalo několik šancí na obou stranách. Za zmínku stojí příležitost hostů ze 13. minuty, kdy se Prostějovští řítili 2 na 1 a situaci musel zachraňovat až dobruslující Medvedev společně s brankářem Svobodou. Nebo šance Stodůlky na opačné straně, který poté co se ocitl se svým spoluhráčem před svatyní Jestřábů, pohrdl svojí tutovkou. Ve 20. minutě první části zahrozili ještě hosté, kteří v dobře sehrané přesilovce mířili do tyče.

Druhá dvacetiminutovka začala tlakem Prostějova, který svým zlepšeným pohybem donutil domácí k dalšímu nedovolenému zákroku. A v této početní převaze již hosté trestali. To když se kolem bránících hráčů prohnal Jaromír Matoušek, jenž ve 23. minutě z těsné blízkosti brankoviště nekompromisně zakončil - 1:1. A hned v další minutě měli velkou šanci také Vsetínští - to když Štrbík vystihl rozehrávku hostí a ujížděl sám na branku, byl však faulován. V nařízeném trestném střílení stálo štěstí při hostujícím brankáři. Zelenožlutí se ale i přes to dočkali a to ve 29. minutě, kdy dostali příležitost zahrát si v dvojnásobné početní převaze. Po krásné přihrávce Davida Klimka přes brankoviště se na podruhé (pozn. narazil si to o tyčku) prosadil opět Martin Štrbík - 2:1. Dále třetina pokračovala ve stejném duchu jako doposud. Hosté byli aktivnější a jejich asi největší šance na vyrovnání přišla ve 36. minutě. Hostující Matoušek se po chybě domácí obrany zjevil z očí do očí Svobodovi, ten však Valachy podržel. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1 pro Vsetín.

Hned v úvodu závěrečné části dal o sobě vědět domácí Neuwirth, střelou z mezikruží ale pálil mimo. Postupně utkání nabíralo na dramatičnosti, což se projevilo i v kolonce trestů. V rozmezí dvou minut obdrželi dva prostějovští hráči desetiminutové tresty za zbytečné řečnění. I přes tuto nepříjemnost však hosté zvýšili svůj tlak a nutili domácí k faulům, z čehož pramenily šance Jestřábů k vyrovnání. Nejblíže k němu měl v 48. minutě hostující Pezda, ale Svoboda mu v tom skvělým zákrokem zabránil. Zápas gradoval závěrečnou power-play hostí, kteří obléhali domácí svatyni a měli také několik příležitostí k vyrovnání. Vsetín si sice vybral i kus štěstí, veledůležité vítězství ale uhájil a oba body tak zůstaly Na Lapači.

Weintritt Jiří (trenér Vsetína): "Chtěl bych klukům poděkovat za přístup a bojovnost, jelikož oba zápasy přes tento víkend byly pro nás velmi náročné jak fyzicky, tak psychicky. Máme velkou marodku a skládáme mužstvo v podstatě až v den utkání. I další naše zápasy budou o přístupu a bojovnosti a v tom chceme pokračovat."

Kužílek Martin (trenér Prostějova): "Velmi vyrovnané utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Jinak si myslím, že naši kluci odvedli dobrý výkon, ale dnes nám chybělo i trochu toho štěstí v koncovce."