Dorostenci vynulovali Wolves a dělí je jedna výhra od finále

Helena Hegeďová • 21.03.2024

Dorostenci v semifinálové sérii zvládli obě úvodní domácí utkání a při vedení 2:0 na zápasy jsou jedno vítězství od postupu do finále. Tentokrát mnoho branek nepadalo, Štěpán Drozd otevřel skóre až v 24. minutě a hubený jednobrankový náskok Valaši drželi až do závěrečné desetiminutovky, kdy druhou trefou přiblížil Valachy k zisku bodu Matyáš Fusek. Obrana v čele gólmanem Cegliňským nedovolila Plzni ani jeden gól, Valaši byli také velice disciplinovaní a vykoledovali si jen jeden menší trest v první třetině. Ze dvou svých přesilovek pak jednu využili a po výhře 2:0 mají skvěle našlápnuto. S nulou v zádech zvítězil také Chomutov, který tak svou sérii proti Havlíčkovu Brodu vyrovnal na 1:1.

Liga dorostu - SF2 čt 21.3.16:30
HC Pilsen Wolves
2:0(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23:54 Drozd (Vinklárek, Vaněk; 5/5), 53:51 Fusek (Kučný, Němec; 5/4). Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Diváci: 180. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 2:0. Průběh utkání: 2:0.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Vaněk, Sadílek, Dubec, Kučný, Hynek, Kužel, Raulič – Vaculík, Elich, Zezulka, Dvořák, Drozd, Bláha, Němec, Malý, Fusek, Vinklárek.
HC Pilsen Wolves: Makarius – Bárek, Fiala, Novikov, Brož, Kočárek, Petrov, Mlakar – Černý, Račinský, Malíček, Mazko, Patejdl, Míčka, Chasák, Hnízdil, Popovych, Šmíd.