Brněnská Kometa doma zdolala starší dorostence VHK

Pavel Kuba, Radek Bařina • 19.11.2010

Porážku 2:5 si z ledu poslední Komety přivážejí starší dorostenci VHK Vsetín. Do zápasu přitom vstoupili dobře a již po 36 sekundách hry se ujali Ptáčníkovou brankou vedení. Úvodní sedmiminutovka prostředního dějství ale zle otřásla ambicemi Valachů. Brno třemi góly otočilo skóre a byť dokázal Vsetín zásluhou Štrbíka brzy snížit, bylo to z jeho strany vše. Nástup do třetího třetiny totiž přinesl další dvě branky v Kohnově svatyni a o vítězi bylo rozhodnuto. Reputaci si Vsetínští zkusí napravit zítra, kdy od 14:00 přivítají v důležitém zápase Havířov.

ESD - 24.kolo pá 19.11.17:00
HC Kometa Brno
5:2(0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Zbořil (Raška), 26. Mrázek (Pospíšil, Fusek), 27. Sedlák (Pospíšil), 41. Fusek (Pospíšil), 46. Buhaj (Máša, Pospíšil) - 1. Ptáčník (Žák, Slováček), 29. Štrbík (Tobola). Rozhodčí: Polák - Lindhart, Musil. Vyloučení: 5:4 navíc Zbořil (KOM) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Kometa Brno: Klimeš - Šidlák, Sedlák, Máša, Jaroch, Vojáček, Mytiska, Vágner - Mrázek, Pospíšil (C), Fusek, Raška, Boček, Zbořil, Buhaj, Vašíček, Lamač, Chudý, Klíma.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Kovár, Štědrý, Hradil, Gajdoš - Ptáčník, Slováček, Daněk (C), Brida, Tobola, Janeba, Štrbík, Kývala, Kohout, Neuwirth.

Začátek zápasu patřil hostům. Po vyhraném úvodním buly zavezl Ondřej Slováček puk do útočného pásma, přihrál Michalovi Žákovi, který přesnou přihrávkou našel v mezikruží dobře najetého Martina Ptáčníka, jehož střela zaplula již ve 36. sekundě zápasu za záda domácího gólmana Klimeše – 0:1. Vstřelená branka hosty nabudila; i díky přesilové hře po faulu brněnského Sedláka se dostávali do soustavného tlaku, se kterým měla Kometa co dělat.

Na přelomu 13. a 14. minuty následovaly rychle za sebou dvě velké šance na obou stranách. Nejprve se Vsetínští snažili dorazit puk za Klimešova záda během velkého závaru před domácí brankou, na druhé straně Mrázkovo nahození vypadlo Kohnovi z lapačky a Fusek nebyl daleko lehkému vyrovnání. Branka již však do první sirény nepadla, oba celky se proto vypravily do kabin za stavu 0:1.

Druhá třetina nabídla větší brankový příděl než třetina minulá. V 23. minutě byl vyloučen hostující Kohout hrající běžně za mladší dorost, přesilovku zužitkoval po necelé minutě mladší dorostenec v dresu brněnské Komety - Adam Zbořil,který se jako první nejlépe zorientoval ve skrumáži před bránou – 1:1. Neuběhla sotva ani minuta od inkasovaného gólu a hostující brankář Tomáš Kohn musel lovit opět puk ze sítě. Pavel Pospíšil zavezl puk do útočného pásma a před obkroužením hostující branky přihrál volnému Petrovi Mrázkovi,který nikým neatakován prostřelil z mezikruží vsetínského brankáře – 2:1.

Obrat Kometě pochopitelně nalil novou krev do žil, minutu po vedoucím gólu se musel Kohn opět co ohánět proti střelám Bočka a Rašky. Ještě v té stejné minutě však kapituloval po třetí. Po další Pospíšilově přihrávce napřáhl Jan Sedlák a prudkou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Taková rychlá změna vývoje zápasu donutila hostujícího trenéra vyžádat si oddechový čas.

Třicetisekundové kázání však na hosty zabralo. V 29. minutě během přesilové hry se vsetínský Martin Štrbík chopil odraženého puku a uklidil ho za záda bezmocného Klimeše – 3:2. Kontaktní gól hostům zvedl sebevědomí a ti opět začali být nebezpeční. Jen díky pečlivé obraně Komety a jistým zákrokům Klimeše se Vsetínští nemohli radovat z vyrovnání. Když pak ani dvě minuty před druhou sirénou neproměnil hostující Martin Kývala samostatný únik, týmy se odebraly do kabin za stavu 3:2 pro domácí celek.

Vstup do třetí třetiny okopírovala Kometa od svého soupeře. Stejně jako Vsetínští v první třetině se dokázala prosadit hned z první akce třetiny. Kohn zastavil nahozený puk, neměl ho však plně pod kontrolou a dojíždějícímu Jakubu Fuskovi se ho podařilo propasírovat do brány – 4:2. O pět minut později přidala Kometa pátý gól. Po další přihrávce Pospíšila vystřelil z otočky Tomáš Buhaj a puk zapadl kolem pravé tyče do Kohnovi branky – 5:2. Tímto gólem uzavřela Kometa celkový gólový účet dnešního zápasu. Hostující celek se sice ještě snažil o stáhnutí třígólového manka, jeho akce ale většinou skončily na dnes výborně chytajícím Lukáši Klimešovi.

Milan Vlk (Trenér HC Kometa Brno): Výborný zápas! Předně velmi dobrá defenzivní práce ve třetí třetině.

Luboš Jenáček (Trenér VHK Vsetín): Soupeř byl dneska bojovnější. Naši hráči po první třetině, kdy jsme měli ze hry více my, si mysleli, že to tak půjde i dál, a že dokráčí v klidu k vítězství. Nebylo to tak. Kometa začala bojovat, dala čtyři góly z v podstatě z brankoviště, kde byla důrazná a to na nás dneska stačilo. Jsme zklamaní, zvlášť po dobře rozehrané první třetině. Kometě musím poblahopřát, protože doslova hlídala led, což u nás dělali jen někteří hráči.