VHK Vsetín

- 33.kolo čt 6.1.17:00
IHC Králové Písek
3:3(2:2, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Jan Kovář, 7. Kašpar (Kouba), 56. Pešta (Kašpar, Karel Jiřík) – 12. Palacký (Varga, Michálek), 16. Vrdlovec (Stříteský), 34. Plachtovič (Podešva, Ostrčil) Rozhodčí: Pešina - Deim, Blažek . Vyloučení: 4:6, navíc Bíza (PI), Varga, Palacký (oba VSE), všichni 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: . střely na branku: 23:35
IHC Králové Písek: Jakub Kovář – Kašpar, Heindl, Petele, Maršík, Járos, Mazanec, Švácha – Ondřej Jiřík, Pešta, Karel Jiřík – Kouba, Bíza, Fořt – Bican , Jan Kovář, Gába – Moucha, Habart, Šafář
VHK ROBE Vsetín: Němec - od. 7. Musil - Jašek, Kapr, Ostrčil, Rosenberg, Stříteský, Sýs, Sznapka, Urban - Kořenek, Kubec, Michálek - Palacký, Plachtovič, Podešva - Růžička, Surovčík, Sýs - Varga, Vrdlovec
František Suchan - Písek začal hodně aktivně. Jaroslav Němec si ani pořádně nestihl prohlédnout jihočeský stadion, a už se proti němu z bule vyřítil Jan Kovář a poslal mu svou vizitku mezi betony. Zanedlouho přistrčil Kouba na modrou Kašparovi, ten se rozjel, obkroužil branku a přesně zakončil – 2:0. Jenže výměna brankářů – místo Němce šel mezi tyče Musil - jako by vlila Vsetínským krev do žil. Výsledkem byla efektní kombinace po ose Michálek – Varga a zakončující Palacký. A to také ještě nebylo všechno. Jak rychle hosté prohrávali, tak rychle vyrovnali. Po menší mezihře přidal druhou branku Vrdlovec. Střele Střítenského obětavě nastavil své chrániče Kašpar, puk ale přesto dolétl ke Kovářovi. Ten měl s jeho zklidněním potíže a jmenovaný střelec doklepl do sítě. Žádné další změny skóre se už do sirény nekonaly. To i přesto, že domácí obrana připomínala prvních dvacet minut spíše skupinu turistů a naopak, na druhé straně se neujaly dvě velmi povedené rány Peteleho.

Druhou část odstartovali žlutomodří už ale opět v pohybu, a abychom nekřivdili, zlepšila se i defenzíva. Trenér Mazanec se totiž nebál posadit ani kapitána Šváchu a svého syna Martina. Místo nich naskočili Heindl se Šimoníkem. Martin Mazanec posléze ještě do průběhu hry zasáhl. Zatímco ale sledoval dění jen ze střídačky, zahrozil Kouba a také vsetínský Palacký, jehož úžasně zatavil Kovářův beton. Nádhernou individuální akci předvedl Karel Jiřík v oslabení. Nevyhazoval hned kotouč ze třetiny, jak se to většinou dělává, ale dovolil si kličku na jednoho z napadajících hráčů, rozpohyboval svou mohutnou postavu skrze střední pásmo a nakonec přes obránce vyslal velice povedenou střelu. Škoda, že Musil vytáhl ze svého repertoáru stejně tak povedený zákrok. Za okamžik dostal od Kouby pas do jízdy Fořt a z následného úniku vypálil tak prudce, že vsetínský brankář zacouval s pukem do brány. Rozhodčí však ani na vteřinku nepochyboval o faktu, že to nebyl gól. A nutno uznat, že zcela správně. Zato bez výhrad byla další situace. Na trestné lavici pykal podruhé Petele, když kapitán hostů Podešva vzal veškerou odpovědnost na sebe a z rohu se vrhl vstříc Kovářově brankovišti. Píseckého gólmana roztáhl po čáře, a vůbec, způsobil takové zmatky v obranném pásmu, že dojíždějící Plachtovič jen pohodlně umístil svou gólovou trefu.

Na začátku třetího dějství nechal vše žluté za svými zády Michálek, ale skončil na Kovářovi. Pak už se iniciativy chopily Písečtí a nepočítáme-li drobné výlety hostujících útočníků, usídlili se relativně natrvalo v útočném pásmu. V 56. minutě, po sérii neúspěšných pokusů, nabil Karel Jiřík Kašparovi, jehož dělovku Musil jen vyrazil k číhajícímu Peštovi, pro něhož už zakončení nebylo náročným úkolem. Jakub Kovář udržel remízu i proti zčistajasna se oběvivšímu Vargovi a na samý závěr dostalo IHC možnost přesilové hry. Maršík kroužil, kroužil, dokonce i posléze sám pokoušel štěstí, ale nespadlo to tam. Když šest vteřin před koncem tečoval Fořt Petelovu střelu až do ochranné sítě, a když tentýž hráč v čase 59:58 pouze golfákem prověřil odolnost Musilovy vyrážečky, odešli soupeři smírně.