Těsně pod vrcholem. Junioři nestačili na Slavii a končí stříbrní

Helena Hegeďová • 11.04.2024

Sezona Ligy juniorů končí. Valaši ve třetím utkání začali dobře a po první třetině drželi jednobrankové manko. V 10. minutě totiž na 1:1 vyrovnával Matyáš Dědek, hosté se pak ale prosadili v přesilovce. Jenže po polovině utkání se obraz hry zcela změnil. Produktivní Slavia Vsetínu opět nasázela góly a s vysokým rozdílem se nedalo nic dělat, pouze Tomáš Ürge jednou ranou skóre korigoval. Pražané tak po zásluze vyhrávají titul a postupují do juniorské extraligy.

Liga juniorů - F3 čt 11.4.16:00
HC Slavia Praha
2:8(1:2, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 09:19 Dědek (5/5), 48:32 Urge (Mošnička; 5/5) – 06:57 Vosmík (Štípek, Strnad; 5/5), 17:08 Krums (Kucharčík; 5/4), 28:03 Strnad (Polák; 5/5), 30:13 Strnad (Kucharčík; 5/5), 32:42 Polák (Strnad; 5/5), 43:11 Vašíček (Krums, Kucharčík; 5/4), 50:44 Kříženecký (Dráb, Polák; 5/4), 57:28 Štípek (Jokl; 5/5). Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Kučera, Peluha. Diváci: 621. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:3. Střely na branku: 2:8. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:8.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Kučný, M. Stodůlka, Fojtík, Herman – Koláček, Urge, Žárský, Vaculík, Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, L. Stodůlka, Heinrich, Urbánek.
HC Slavia Praha: Tesař – Brotánek, Dráb, Křivánek, Hron, Hubinka, Sýkora – Polák, Sander, Vosmík, Štípek, Jokl, Skalský, Kucharčík, Krums, Strnad, Vašíček, Filip, Janoušek, Kříženecký.

Rostislav Vlach (VHK ROBE Vsetín): Průběh byl podobný tomu minulému zápasu. Bojovali jsme sami se sebou, zase jsme měli problém složit sestavu, protože opět odpadli někteří nemocní hráči. Hráli jsme to nadoraz, na všechny hráče, které jsme byli schopni sehnat. Začátek nebyl tak špatný, drželi jsme jednobrankové manko. Ve druhé třetině ale síly ubývaly, což se projevilo i v nasazení a soubojích. Hlavně jsme se nedostávali do šancí a nedávali jsme branky, což rozhodlo. Slavia byla ve všech zápasech lepší.

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): My jsme měli respekt jak ze Vsetína jako týmu, tak z prostředí Lapače. Znám to tady, vím, že se tu hraje těžce každému. Vsetín doma v play-off neprohrál zápas, takže jsme to čekali těžké. Doma hraje každý lépe. Rozhodla to naše pasáž, kdy jsme z 2:1 odskočili na 4:1. Pak už Vsetín neměl síly otáčet. My jsme hráli dobře, pohlídali jsme si to, kluci hráli s chutí a přidali jsme další branky. Myslím si, že jsme po zásluze vyhráli.