Patrik Vrána opouští Vsetín

Filip Bazala • 30.01.2013

Po příchodu Kamila Šiafutdinov či Davida Hodi se zrodil taky jeden odchod. Tým Vsetína opouští bek Patrik Vrána, který se před koncem základní části domluvil na podmínkách v zahraničním klubu. Hráč nastoupil letos za Vsetín prvně ve dvanáctém kole doma proti Porubě, kdy hned jednou asistencí pomohl k výhře 4:3. Svůj poslední zápas odehrál proti Havříovu, který Valaši zvládli 4:1. K odchodu vsetínského odchovance se vyjádřil také jednatel klubu Daniel Tobola.

„Patrik Vrána odchází do druhé nejvyšší polské soutěže do mužstva Bytomi, kde také letošní sezónu dohraje. Pro náš tým je to citelná ztráta, jelikož se Patrik postupně vypracoval mezi opory týmu a spolupráce z posledních utkání v obranné dvojici s Jurajem Tichým byla hodnocena velmi kladně,“ sdělil. Při příchodu Patrika Vrány na Vsetín však byla jasná dohoda, že pokud hráč dostane nabídku z vyšší nebo zahraniční soutěže, tak bude kdykoliv uvolněn. Tento čas právě nastal. „Samozřejmě, že bychom měli rádi Patrika v týmu do konce sezóny, ale v našich podmínkách se finančně s nabídkou, kterou dostal z Polska nemůžeme srovnávat. Pracujeme s takovým rozpočtem, jaký máme a ten se skládá z finančních prostředků našich partnerů, sponzorů a také z příjmu ze vstupného,“ pokračoval jednatel týmu.

„Současnou situaci v obranných řadách VHK hodnotím jako stabilní, díky angažování Davida Hodi je konkurence stále vysoká. Obranná hra celého mužstva se oproti úvodu sezóny rapidně zlepšila a není důvod k pesimismu do dalších bojů o play off,“ podotkl. „Patrikovi chci tímto jménem VHK poděkovat za jeho služby, které odvedl pro náš klub, přejeme mu mnoho úspěchů v novém angažmá a věřím, že se do našeho klubu ještě někdy v budoucnu vrátí,“ popřál hráči úspěch jednatel klubu a přidáváme se i my redakce vsetínského webu.

Vsetínské fanoušky tak může aspoň těšit, že se povedlo vedení přivést za Patrika Vránu náhradu v podobě Davida Hodi, který je znám už z minulé sezóny. Chcete-li podpořit rozpočet Vsetína, tak i nadále navštěvujte domácí zápasy, protože vstupné, jak již bylo zmiňováno, je pro klub jedním z klíčových výnosů. „V této části sezóny nám mohou pomoci především diváci svou účastí na utkáních, jak zakoupením vstupenky, tak svými hlasivkami, aby podpořili již tak výbornou kulisu na Lapači. Učinit tak můžete již tuto sobotu 2. února při utkání s Novým Jičínem od 17:30 a zkusme zaplnit Lapač aspoň 1 500 diváky, jelikož se bude bojovat o play-off,“ zve a zároveň nabádá fanoušky jednatel týmu Daniel Tobola.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava