Jackovy zápisky #12 - Skvělé! Máme osmibodový náskok

Václav Trávníček • 07.02.2012

Před reprezentační přestávkou se podařilo starším dorostencům Vsetína rázně vykročit k účasti v play-off. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka o víkendu hostili celky HC a PZ Kladno, připsali si do tabulky pět bodů (2:1p, 9:5) a v čele skupiny B si vybudovali slušný náskok na poslední postupovou pozici. „Myslím, že některá utkání ještě vyhrajeme a že to nakonec klapne. Do vyřazovacích bojů se nám rýsují velmi atraktivní soupeři,“ řekl ve 12. díle Jackových zápisků kouč Jenáček.

„V pátek jsme narazili na HC Kladno, které zaznamenalo šňůru šesti vítězství v řadě. Naposledy prohrálo v prvním a druhém kole skupiny B s Havířovem a právě s námi. Od té doby se Středočechům uzdravili někteří kluci a jejich mančaft se dal dohromady. Myslím, že tady předvedli velmi dobrý, sympatický výkon. Mohlo to dopadnou jakkoliv. Mohli jsme vyhrát po šedesáti minutách a také Kladno mělo řadu příležitostí, které Mirek Svoboda vychytal. Utkání asi spravedlivě došlo do prodloužení, kde jsme měli trošku štěstí. Nechtěli jsme jít až do penalt, které nám poslední dobou moc nešly. Snažili jsme se hrát aktivně a naskytla se nám přesilovka, kterou se nám podařilo zužitkovat. Tři vteřiny před koncem to trefil Zbyňa Žabčík a my se mohli radovat. Myslím, že dva body proti tomu soupeři je úspěch. Bylo to hodně bojovné, jenom - na můj vkus - bychom měli ještě víc uklidnit ruce, dát si více přesných nahrávek. Chybělo mít tam více hokejovosti.“

Proti Kladnu jsme získali dohromady 5 bodů

„O den později jsme hostili zatím poslední tým tabulky, PZ Kladno. Zápas rozhodlo, že jsme v první třetině vstřelili tři góly. Soupeř má do útoku pár opravdu velmi dobrých individualit, například Petra Veselého, jenž je v kanadském bodování před našimi nejlepšími útočníky. Kladenští byli velmi nebezpeční a dali nám pět gólů, což se nám moc nestává. Směrem dopředu neustále hrozili, měli vynikající přesilovky. Myslím, že jsme k tomu přistoupili dobře a kluci utkání nepodcenili. Nastoupili jsme se čtyřmi hráči ročníku 1996, u soupeře jsem napočítal patnáct hráčů ročníku 1994. Mrzí nás některé inkasované góly, ale chtěli jsme tři body a ty jsme získali. Diváci viděli spoustu pěkných akcí a hodně gólů, o kterých by to mělo být. Když padne tolik branek, je to něco jiného, než když se vyhraje třeba 1:0 nebo 2:1.“

Rýsují se nám velmi atraktivní soupeři

„V celku jsme tedy spokojení, protože z dvoukola máme pět bodů. Myslím, že jsme výrazně vykročili do první čtverky. Čeká nás ještě šest zápasů plus jedno odložené utkání se Slavií. Je otázka, zda to všechno stihne pražský tým sehrát. Ale i tak máme osmibodový náskok před pátým týmem. Myslím, že některá utkání ještě vyhrajeme a že to nakonec klapne. Rýsují se nám velmi atraktivní soupeři, protože první čtverka skupiny A je od zbytku tabulky docela oddělená. Mohli bychom narazit na někoho z trojice Sparta Praha, Plzeň a Třinec. Věřím, že už neskončíme čtvrtí, v tom případě by nás čekaly první Vítkovice. Doufám, že se s Litvínovem popereme o první místo ve skupině B. Bylo by to skvělé zakončení sezóny a velký úspěch tohoto týmu.“

12. PZ Kladno                    38  5  0  0  0 33 106:276 15

Poznámka: Do play-off postupují první čtyři týmy, které se připojí k dvanácti celkům ze skupiny A. Do této nadstavby se týmům započítaly všechny výsledky ze základní části.

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #11 - Čtyřtýdenní pauza se na nás projevila (18.1.2012)
Jackovy zápisky #10 - Skvělý závěr základní části (20.12.2011)
Jackovy zápisky #9 - Konečně jsme porazili Zlín (29.11.2011)
Jackovy zápisky #8 - Body nenaskakují rychle, ale jdeme správnou cestou (22.11.2011)
Jackovy zápisky #7 - Reprezentační přestávka? V plánu je trénink i odpočinek (11.11.2011)
Jackovy zápisky #6 - Zápas s Olomoucí? Páté utkání v devíti dnech jsme zvládli (1.11.2011)
Jackovy zápisky #5 - Porážky? Kluci se nemají za co stydět (26.10.2011)
Jackovy zápisky #4 - Vyplatilo se nám stažení sestavy na jedenáct hráčů (18.10.2011)
Jackovy zápisky #3 – Musíme odbourat návyky z nižších kategorií. Proti Třinci se to už částečně povedlo (4.10.2011)
Jackovy zápisky #2 – Duel s Havířovem rozhodla první pětka (26.9.2011)
Jackovy zápisky #1 – Musíme být trpěliví a zlepšovat se (13.9.2011)