Jackovy zápisky #2 – Duel s Havířovem rozhodla první pětka

Václav Trávníček • 26.09.2011

Úspěšné dvoukolo mají za sebou starší dorostenci Vsetína. Nejprve si ve čtvrtek připsali první výhru na domácím ledě, když 4:0 vyprovodili Havířov. V sobotu pak sahali po vítězství v Brně, když proti tamní Kometě svedli divokou přestřelku. Z jihomoravské metropole si nakonec Valaši odvezli jeden bod za porážku 6:5 na samostatné nájezdy. I tak byl ale trenér Luboš Jenáček spokojený. „Nájezdy nám prostě nejdou ani na tréninku,“ řekl ve druhém díle Jackových zápisků.

Duel s Havířovem? První nula v sezóně

„Na Havířov jsme se dobře připravovali, protože se díváme hodně kolem sebe a především dolů, abychom neměli vyloženě záchranářské práce. Podle tabulky, kdy Havířov byl bez bodu a my měli body čtyři, byl vzájemný zápas takříkajíc o šest bodů. Je rozdíl mít Havířov o bod za sebou sebou, nebo naopak mít na ně nahráno sedm bodů. Takže jsme se snažili k utkání přistoupit maximálně zodpovědně. Myslím si, že opticky byl zápas vyrovnaný. Havířovský trenér Standa Štefek to hodnotil jinak, říkal, že Havířovští byli lepší. Já si to nemyslím. Kromě vstřelených gólů jsme měli řadu dalších příležitostí a také se nám dařilo hrát dobře dozadu. Uhráli jsme první nulu v sezóně. Samozřejmě kolikrát hrálo roli štěstí nebo nemohoucnost havířovských střelců, ale 4:0 je myslím slušný výsledek. Dobře se prezentovala první lajna, která vstřelila tři góly. Od kluků toto očekáváme, měli by tým táhnout.“

Duel s Kometou? Jsem rád za bod

„Naopak sobotní zápas se naší první formaci moc nepovedl. Během druhé třetiny inkasovala čtyři góly. Ve třetí dvacetiminutovce si to trošku spravili, když snižovali na 5:4. Byl to divoký zápas, klasický mládežnický hokej se spoustou jak dobrých okamžiků a dobrých individuálních výkonů, tak se spoustou chyb, někdy až těžko k uvěření. Ale jak říkám, kluci se hokej stále učí a je třeba, aby se z toho dokázali poučit. Aby chyby minimalizovali. Myslím si, nebo alespoň jsem to tak cítil, že jsme u mantinelu a v osobních soubojích měli větší sílu, fyzicky jsme na tom byli dobře. Kometa měla naopak dobré bruslaře, dobře technicky připravené hráče. V tomhle je jejich velká síla. Celkem jsem s jedním bodem spokojený a jsem rád, že to nedopadlo 3:0 na body a my neprohráli po šedesáti minutách. Dneska máme v tabulce oba týmy po osmi bodech.

Kometu Brno řadím společně s Vítkovicemi a Třincem k favoritům na vítězství ve skupině. Před zápasem nebo i po druhé třetině, kdy jsme prohrávali o dva góly, jsme ukázali morální sílu. Vyhecovali jsme se, nabudili a do poslední minuty věřili, že jsme schopni to uhrát a alespoň na ten bod dosáhnout. Kluci za tím šli a je super, že se nám podařilo vyrovnat na 5:5. V prodloužení měl ještě Tomáš Surý velkou šanci do poloprázdné brány, ale bohužel se mu postavil puk a Tomáš to netrefil tak, jak si představoval. A samostatné nájezdy? Ty moc neumíme. Když hrajeme na tréninku takzvaného „dřeváka“, ledař už startuje rolbu a my pořád ještě jezdíme na branku, protože nejsme schopni nájezd proměnit. Někteří jedou desetkrát nebo patnáctkrát a nejsou schopni dát gól. Takže vybrat tři hráče, kteří si na to alespoň věří, je těžké. Velmi dobře to provedl Kamil Šiafutdinov, když poslal gólmana na stranu, stáhl si puk a zakončoval do prázdné branky. Trefil tyčku! Byl z toho smutný, dokonce tam byly slzičky, ale myslím, že Kamil je takový náš miláček. Velmi dobře do mančaftu sedl, kluci ho berou, mají ho rádi. A on nám pomáhá, hraje velmi dobře a patří k našim nejlepším hráčům. Je škoda, že se nám nájezdy opět nepodařily, ovšem pro nás je jeden bod z Brna cenný. Moc týmů si z jihu Moravy vozit body nebude.“