Jackovy zápisky #2 - Čekají nás zápasy pravdy

Václav Trávníček • 30.09.2008

V s e t í n - Ve dvou uplynulých dvoukolech dokázali vsetínští dorostenci pokaždé jedenkrát zvítězit. Až v pátečním a sobotním utkání vyšli zase bbodově naprázdno. „Po vítězství na Slavii jsme doma chtěli bojovat a výhru potvrdit, abychom body z venku neznehodnotili a odpoutali se do vyšších pater tabulky. Bohužel se nám to nepodařilo,“ zněla slova trenéra Jenáčka. Jeho svěřence tak budou po nepovedených duelech s Mladou Boleslaví a Libercem čekat zápasy pravdy.

Škoda prohraného zápasu s Mladou Boleslaví

„První dvě třetiny jsme hráli dobře, byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme několik samostatných nájezdů, Peťa Horehleď jel třikrát sám na gólmana, ale neproměnil. Když se na konci druhé třetiny čekalo na zlomový gól, byla situace, kdy po nahození od modré přišla střela po ledě a náš gólman ji asi podcenil. Střela mu prošla pod betonem a mužstvo šlo tím pádem strašně dolů. Když je stav utkání 0:0, ze hry je přetahovaná a mužstvo dostane takovýto blbý gól, má to velký vliv.

Soupeř přidal další branku do šatny a bylo to 0:2. Proti tak dobře připravenému soupeři jako je Mladá Boleslav je to pak těžké otáčet. Po utkání jsem kluky nekritizoval, myslím, že hráli dobře a vydali se ze sil. Bohužel utkání nevyšlo gólmanovi. Podepsal se pod dva góly a mužstvo pak nemělo sílu zápas zvrátit.“

Na dobrý páteční výkon jsme proti Liberci nenavázali

„Z jiného soudku byla sobota, kdy jsme hráli hodně špatně a naopak gólman nám zachytal. Příležitost dostal Kuba Belák a během zápasu pochytal čtyři nebo pět tutových gólů. Podal velmi dobrý výkon. Šli jsme vedení, bohužel to bylo z naší strany takové mrtvé. Nedostali jsme se pořádně do utkání. Sám nevím čím to je, že se nám nepodařilo navázat na výkon proti Mladé Boleslavi. Kluci neplnili základní věci, které v hokeji fungují – tvrdost, poctivost, dobrou obrannou hru.

Když se Liberci podařilo zápas otočit, jejich výkon rostl. Mají v kádru výrazné individuality, které když se rozjedou, strašně špatně se zastavují. Tento zápas mě velice mrzí. I když jsme na body nedosáhli, uhráli jsme paradoxně lepší výsledek než v pátek. Výkon tomu však neodpovídal. Je to chyba, je to špatně. Přestože jsme měřili síly s kvalitními soupeři, neuhráli jsme v domácích utkáních ani bod. Tajně jsem doufal, že jedno utkání zvládneme za tři body a ve druhém alespoň remizujeme.“

Příští dvojkolo? Zápasy pravdy

„Myslím, že v dalším dvojkole budou následovat utkání pravdy. Jedeme do Chomutova a Litvínova. Jsou to momentálně soupeři naší úrovně. Jeden má pět bodů, druhý šest. Tam si nalijeme čistého vína, uvidíme, jak na tom jsme. Ukáže se, zda vítězství proti Slavii nebyl jen ojedinělý výkřik do tmy a zda jsme schopni něco uhrát. Samotného mne zajímá srovnání mančaftů, které jsou na tom bodově podobně. Buď se odrazíme nahoru a nebo – pokud bychom neuspěli – nás budou čekat tvrdé záchranářské práce a sny o play off se nám rozplynou. Pak bychom se museli dívat už jenom kolem sebe, pod sebe a hrát na to, abychom nesestoupili.

Morálka v mužstvu je dobrá. Byli bychom slaboši, kdybychom to balili už teď. Pořád nám schází dva body na play off, nejsme beznadějně poslední jako loni junioři Jihlavy. Kluci mají o co hrát. Základní věc je, aby se hráči obětovali pro kolektiv a nechtěli prosazovat jen své zájmy.“

Předchozí díly:

Jackovy zápisky #1 – Křest ohněm mají kluci za sebou (9.9.2008)