Warrioru se podařilo vzdorovat, všechny body ale bere Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková • 02.03.2019

Po první třetině vše vypadalo tak, že Vsetínu zápas s Warriorem opět patří, neboť se do kabin odcházelo za stavu 3:0. Ve druhé třetině se však hostům podařilo snížit jejich ztrátu a na začátku třetí třetiny se Warriors dostali do jednogólového vedení. Valaši však zabojovali, dohnali ztrátu, a opět svého soupeře předčili. V nadstavbě se hostům z Brna podařilo několikrát dostat k bráně. Na poslední chvíli se však trefili Vsetínští a všechny body opět zůstaly doma.

ELIOD Extraliga dorostu - 17. kolo - 2. část so 2.3.12:00
HCM Warriors Brno
7:5(3:0, 0:1, 4:4 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Jurek (Dědek), 16. Kuchařík (Dědek), 16. Bebeliak (Turek, Čajanová), 43. Babeliak (Kuchařík, Velikovský), 46. Turek (Kočí, Adámek), 54. Půček, 59. Dědek, 65. Turek (Kočí) – 24. Zavřel (Ambrož, Kopřiva), 41. Hykl (Heinrich, Havelka), 42. Zelinka (Havelka, Ambrož), 43. Hykl (Mlčoch), 59. Heinrich (Boltvan). Rozhodčí: Škach – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5.

VHK ROBE Vsetín: Krňa – Machů, Velikovský, Kočí, Mikula, Kuchařík, Krajčík – Bednařík, Jurek, Babeliak, Adámek, Matějíček, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
HCM Warriors Brno: Geidl – Zavřel, Gryc, Berka, Mlčoch, Kala, Svoboda, Hykl – Zelinka, Havelka, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Milotinský, Hanák, Heinrich.

Zápas Vsetína s Warriorem začal lépe spíše pro Valachy. Ti ale byli již v 5. minutě oslabeni chybou Jurka. Hostům se přesilové hry nepodařilo nijak využít, ale po návratu Jurka na led je nepustili domácí před svou bránu. Od 9. minuty se ale domácím podařilo dostat před Geidla, kde na něj pálili jednu střelu za druhou. Warriorský gólman ale všechny střely úspěšně vykryl. Až v 13. minutě padl první gól zápasu, kdy se prosadil Štěpán Jurek, který tečoval střelu od Dědka. Tento gól byl následován několika dalšími.

Nejprve se do brány trefil Dominik Kuchařík, jenž střílel už od modré čáry. Další gól padl o půl minuty později, když Boris Babeliak získal přihrávku od modré a na své konto si připsal další gól. Od té doby hráli hosté tvrději, ale ani tak se jim nepodařilo zasadit úspěšnou střelu. To se spíše Valaši dostávali čím dál blíže k bráně hostů, na kterou bylo opět vystřeleno několik ran, avšak neúspěšně. Ke konci třetiny se pokusil prosadit Půček, jenž jel na bránu proti dvěma obráncům, mezi kterými se mu bohužel nepodařilo prokličkovat, a tak byl nucen vzdát se kotouče.

Ve 22. minutě došlo na další vyloučení na straně Vsetína. Tohoto oslabení se hostům již podařilo využít, když od modré vystřelil Matěj Zavřel, a tím snížil náskok domácích. Po té se domácí snažili vytvořit nátlak na Warrior, před jejichž bránou se hra většinou odehrávala. To Brněnské nabudilo, začali víc tlačit na pilu a dostávat se častěji před Krňu, ten měl však u brány skvělou oporu v obráncích, takže nemusel mockrát zasahovat. Ve 32. minutě přišlo na vyloučení hráče Warrioru. Domácím se ale nepodařilo žádné ze svých šancí využít.

Vsetínští si ve druhé třetině zahráli čtyři minuty v přesile, neboť sotva se jeden hráč vrátil zpátky na led, už tam putoval druhý. Ani ve druhé přesilovce se Vsetínu nedařilo dostat za obranu, a tak byli odsouzeni ke hře ve středním pásmu. Když byli hosté opět v plném počtu, tak se Valaši začali dostávat před Geidla častěji. Měli zde i několik šancí, většina ale skončila pukem pod hokejkami hostů anebo střelou mimo.

To ve třetí třetině začali hojně padat góly na stranu brněnského týmu. Ve 41. minutě se za záda Krni trefil Ondřej Hykl, jenž dostal přihrávku od Heinricha. O minutu později bylo vyrovnáno střelou Filipa Zelinky. Další střela padla ve 43. minutě z hokejky Ondřeje Hykla, čímž se hosté dostali do jednogólového náskoku. Ještě v téže minutě ale Vsetínští vyrovnali díky Borisi Babeliakovi. Vsetín však se svými góly nekončil a ve své přesilové hře ve 46. minutě se trefil i Adam Turek a domácí se tak dostali opět do vedení. Poté přišlo další vyloučení Warrioru, ve kterém se Valachům už dařilo držet hosty pod tlakem. V dalších minutách se i nadále dařilo zůstat v útoku domácím.

V oslabení Vsetína v 54. minutě se Warriors soustředili spíše na útok než na obranu, což byla velká chyba, protože ve svém obranném pásmu se ke kotouči dostal Jan Půček, který rychlostí blesku přejel přes střední pásmo do útočného, kde z mezikruží vypálil na gólmana, který očekával střelu z jiné strany, než nakonec přišla. Hra poté naznačovala, že Warriors se rozhodli ještě zabojovat, v 59. minutě se prosadil David Heinrich. Hosté se pak rozhodli hrát bez brankáře, což se jim stalo osudným. Této situace využil Matyáš Dědek, který získal kotouč ve středním pásmu a z mezikruží vypálil do prázdné brány.

V nadstavbě v 65. minutě se pokusil prosadit Kočí střelou od pravého kruhu. O pár sekund později si ale tentýž hráč připsal do tabulky bod za asistenci, kdy za záda Geidla vystřelil Adam Turek.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme nervózní vstup do utkání. Naštěstí jsme dali 3 góly a za stavu 3:0 už jsme si mysleli, že to bude jednoduché utkání. Vstup do třetí třetiny byl hrůzostrašný, nakonec jsme to otočili a bereme všechny body, které se nám podařilo vzít i v nadstavbě.

Petr Kolečkář (HCM Warriors Brno): Dneska jsme si ten zápas prohráli sami. Domácí do něho vstoupili tak, že si jdou zahrát hodně lehkovážně, ale my jsme bohužel chtěli příliš tvořit a nabídli jsme jim to vedení 3:0. Ve druhé třetině jsme hru hodně změnili a podle mě už jsme měli jednoznačně více ze hry. I v první třetině jsme měli víc šancí. Vstup do třetí třetiny se nám povedl perfektně, obrat na 4:3. Pak ovšem zase přišla individuální chyba, gól na 4:4. Nešťastné a zbytečné vyloučení, soupeř nám odskočil a bohužel při naší přesilovce přišla další chyba a za stavu 6:4 už to bylo těžké, ale věděli jsme, že brankář soupeře pustí téměř každou druhou střelu, což se za chvíli potvrdilo a ještě jsme vykřesali nějakou naději. Power-play jsme odehráli tak, jak jsme chtěli, ale zase náš hráč, který dostal puk, zazmatkoval a bylo to do prázdné brány. V prodloužení, ač jsme si vytvořili několik šancí, tak jsme nedokázali nic proměnit a chyba, když se tři hráči potkali v našem obranném pásmu, nás stála i bod v nadstavbě. Nemyslím si, že domácí vyhráli zaslouženě, ale byli hokejově chytřejší.