Výsledek juniorky proti Slavii: čtyři góly Klímka a Málkova nula

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 11.01.2019

V první třetině se vsetínským juniorům dařilo, dostali do vedení. Zřejmě jim k tomu dopomohly také tresty Slavie. Ve druhé třetině jsme po jednom z brejků viděli trestné střílení, které báječně zakončil Klímek. A jak je již z názvu patrné, tak se Valachům podařilo nad Slavií vyhrát 4:0. Autorem všech gólů byl již výše zmíněný Daniel Klímek. Pro vyvážení bylo v zápase také spousta vyloučení, která byla hojnější ve druhé a třetí třetině. To ale vsetínské juniory nijak výrazně neoslabilo, neboť pokaždé svou bránu ubránili.

DHL Extraliga juniorů - 10. kolo - 2. část pá 11.1.17:30
HC Slavia Praha
4:0(1:0, 1:0, 2:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Klímek (Jenáček, Krupa), 33. Klímek (TS), 53. Klímek (Frydrych, Jindra), 57. Klímek (Frydrych), rozh. náj. Petriska Rozhodčí: Vaněk – Novák, Blažek. Vyloučení: 12:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 4:0.

VHK ROBE Vsetín: Málek J. – Lašák, Kunst, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
HC Slavia Praha: Němeček J. – Fiala, Němeček D., Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Altrichter, Petrák.

Lépe vstoupili do zápasu hosté, kteří se již od prvních sekund drali dopředu, Málek tak musel zasahovat hned po prvním vhazování. Zákroky si připisoval dál, jen při největší šanci Slavie se puku dotknout nemusel. To Turek poslal kotouč v přečíslení na Hasila, který netrefil odkrytou bránu. Pražané ve své ofenzivní náladě zapomněli na obranu, čehož se v brejku snažil využít Frydrych. Němečka střelou mezi betony nepřekonal.

Pět a půl minuty byla Slavia takřka nepřetržitě v útoku. Krupa nahodil do pásma, Valaši vybojovali kotouč a Šimon Jenáček poslal přesný pas do mezikruží, kde stál Daniel Klímek. Gólman Němeček na střelu vůbec neviděl, ta skončila za jeho zády. Hra domácího celku se zlepšila hlavně díky přesilovým hrám, ve kterých jim k druhé brance moc nechybělo. Tuhle svou rychlost dokázali přenést i do rovnovážného stavu pět na pět a zápas se vyrovnal.

V rozdávání menších trestů se však nepřestalo a domácí se v jednu chvíli ocitli ve třech proti pěti. Toto oslabení dokázali ubránit. V plném počtu se hrálo málokdy, týmy ale své převahy nedokázaly využívat. Klímek nahrával před branku Frydrychovi, ten kotouč napálil jen do betonů Němečka. Gólmanovu výstroj trefil z první také Frimel a Málek naopak vytěsnil tutovku Havrdy. Obě mužstva trápily taky nepřesné střely. Všetečka v přečíslení nahrál na najíždějícího Hradila, a ten minul odkrytou bránu. Kromě těchto aspektů ovlivňovala hru i nadále vyloučení A také jedno trestné střílení.

Jan Vašenka se v oslabení dostal do brejku a Fiala jej nedovoleně zastavil. Daniel Klímek šance na navýšení skóre dokonale využil, když při nájezdu zpomalil v mezikruží a poslal puk nad brankářovu lapačku. Vašenka se ve stejné situaci ocitli o pár minut později ještě jednou. Ani teď nezakončil. Další vsetínské brejky úspěšně ničila obrana nebo například útočník Hasil, jenž zastavil Frimela. Proti střelám Slavie tu pak byl Málek, který likvidoval vše, co vzešlo z tlaku hostů.

Ve třetím dějství se nic nezměnilo. Záhy po jejím startu putoval na trestnou lavici Lukačka a Valaši byli znovu ve třech. Pokud se ale oběma týmům něco dařilo, byla to obrana. A oslabení. I Málek ale na chvilku zaváhal, když od modré vypálil mezi jeho betony Turek. Navrátivší se Lukačka pak výborně operoval v brankovišti, kde poslal ukázkovou přihrávku na Klímkovu hokejku. Tomu slávistická obrana zabránila ve střele. Tlak Valachů se však stupňoval. Místo branky přišel soupeřův odpor. Skvělé střídání totiž předvedl například Bureš, který během něj zastavil dvě přečíslení vedená Jindrou. A tyhle přihrávky nebyly jediné, které hostující obrana zastavila a právě toto je drželo v naději na vítězství.

I mistr tesař se však někdy utne a přečíslení Klímka s Frydrychem si Pražané nepohlídali. Nejproduktivnější dvojice Vsetína si puk vyměnila a do branky jej posílal prvně jmenovaný. Zdálo se, že hattrick mu proti Slavii není přán. Tedy až do 53. minuty, kdy se Daniel Klímek opět trefil, a to z přečíslení. Lukáš Frydrych vyzval Daniela Klímka ke skórování znovu. Vsetínský kapitán individuální akcí v oslabení nepohrdl a radoval se počtvrté. Petrák mohl snížit a vzít Málkovi nulu, jeho střelu zastavila spojnice břevna a levé tyčky. V nadstavbě se do velkých šancí dostaly oba celky, přesto dospěla až k nájezdům, kde vítěznou trefu zaznamenal Ján Petriska.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání se mi hodnotí velice dobře. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 1:0. Myslím si, že dneska jsme, tedy až na pár chvilek, hráli i dobře do obrany. Bylo i hodně vyloučení, naštěstí jsme všechna ustáli. Rozhodující bylo také to, že jsme ubránili dvě soupeřovy přesilovky 5 na 3. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit pěkné góly z brejků, samozřejmě, Klímek dneska střelec zápasu. Dal všechny góly, což je celkem rarita, aby všechny branky obstaral jeden hráč. Určitě bych ale pochválil celé mužstvo a jednoznačně bych ještě vyzdvihl Kubu Málka v bráně, který odchytal skvělý zápas. V prodloužení jsme měli hodně šancí, tolik jsme jich snad letos při hře 3 na 3 neměli. Na nájezdy si taky věříme, letos máme dobrou bilanci a kluci to dneska potvrdili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Dneska budu jenom chválit.

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): Hodnotí se mi to velmi těžce. První třetinu jsme byli určitě horší, další dvě jsme podle mě byli lepší, měli jsme spoustu přesilovek. Samozřejmě, když je pak trestuhodně nevyužijeme, dostaneme dva góly ve vlastní přesilovce – i to trestné střílení bylo v naší přesilovce. Nedisciplinovanost našich hráčů je bohužel strašná, tak to je. Blahopřeju Vsetínu.