Vybojované vítězství: Junioři porazili oslabenou Třemošnou

Helena Hegeďová • 09.02.2024

Hosté přijeli z druhé strany republiky v oslabené sestavě, na podobu utkání to ovšem po většinu jeho času nemělo vůbec žádný vliv. Valaši zprvu herně ztráceli, i s trochou štěstí se ale dostali do dvoubrankového vedení, které ještě zkraje druhého dějství upevnili. Poté už se sice neprosadili, směrem dozadu ale dokázali náskok proti ofenzivní aktivitě Meteoru udržet.

Liga juniorů - 20. pá 9.2.19:15
HC Meteor Třemošná
3:1(2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14:10 Juráň (Cakl, Hamřík; 5/5), 18:13 Hrdý (Urge; 5/5), 22:11 Ostrčil (Cakl, Urge; 5/5) – 51:09 Pluhař (Tran Le, Reiser; 5/4). Rozhodčí: Poláček – Bubela, Lainka. Diváci: 92. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 3:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Fojtík, Hamřík, M. Stodůlka, Zedek, Herman – Koláček, Urge, Juráň, Kovář, Cakl, Ostrčil, Matějíček, Hrdý, L. Stodůlka, Heinrich, Urbánek.
HC Meteor Třemošná: Bašta (23. Ženíšek) – Tran Le, Malý, Holubec, Hnát – Reiser, Krasanovský, Fábera, Chromek, Sieger, Kuneš, Pluhař, Albrecht, Kaiser.

Ráz utkání zprvu určovaly přesilovky, ke kterým se dostali hosté. Také díky početním výhodám byli hráči Meteoru o něco aktivnější, jenže do šancí se ani tak nedostávali. Zato Valachům stačila jedna dobrá akce k tomu, aby se nabudili. V 15. minutě ihned po návratu vyloučeného vsetínského hráče na led se domácí usadili v útočném pásmu. Ostrčil zavezl kotouč, od modré čáry vypálil Jan Hamřík a jeho střelu u levé tyče zastavil Ondřej Cakl, kterému se nepodařilo procpat puk mezi bránícími hráči. Všiml si ale zcela volného Matěje Juráně u protější tyče, který už zakončoval do odkryté brány.

Domácí se tlačili i za druhým gólem, kterého nakonec dosáhli tak trochu se štěstím. Ondřej Hrdý vystřelil z pravého kruhu přes obránce, o kterého se kotouč otřel a vyletěl do vzduchu. Gólman Třemošné následně čekal puk na úplně jiném místě, on však spadl na jeho pravé rameno a Bašta si jej sám srazil do branky. Domácí navýšili vedení také hned zkraje druhé třetiny, když Tobiáš Ostrčil u levé tyče tečoval střelu Ondřeje Cakla z pravého kruhu a kotouč zapadl přesně k brankové konstrukci.

Po tomto gólu došlo také ke změně v brankovišti Třemošné, gólman Ženíšek už poté ani jednou neinkasoval. Akcemi se to ale jen hemžilo. Hnát v přesilovce prohodil kotouč přes bránícího hráče Vsetína, čímž se Třemošná dostala blíže k bráně. Po přihrávce z pravého kruhu zakončoval na hranici brankoviště Malý. Hosté se už se v tuto chvíli radovali, ale Pavlíček puk na čáře stačil zastavit. Na to konto se na druhé straně dostal do brejku Lukáš Stodůlka, který z mezikruží minul. Následně hledal Lukáš Stodůlka zcela volného Juráně před soupeřovou brankou. Celé nebezpečné situace si všiml hostující kapitán Krasanovský, který do přihrávky obětavě skočil.

Krasanovský byl mužem také dalšího okamžiku, kdy šikovně prokličkoval vsetínskou obranou, ale těsně před brankovištěm nezvedl kotouč nad Pavlíčkův pravý beton. Hráči Meteoru se ale přece jen dočkali, a to ve třetí třetině, kterou odehráli opravdu výborně. Hosté byli lepším týmem a trpělivost se jim vyplatila. Po přesilovkové kombinaci směřoval kotouč od modré čáry na levý kruh k Jakubu Pluhařovi, který poslal puk přesně mezi Pavlíčkovy betony. Další branka už nepadla, a to ani v power play hostujícího celku.