Vsetínu se v Hradišti nezadařilo, prohrál o čtyři branky

Šárka Libenská, Václav Trávníček • 16.08.2011

Čtyři góly nestačily, protože soupeř jich nastřílel dvakrát tolik. Navzdory nemalému počtu brankových příležitostí i solidnímu počtu zásahů do černého se Vsetínu v Uherském Hradišti bodovat nepodařilo. Ačkoliv se v úterním přípravném utkání dokázali prosadit útočníci Zúbek s O. Hruškou a dvojka obránců Spitzer s Fardou, Vsetín padl. A to vysoko 4:8. Valaši mohou soupeři vrátit porážku hned příští úterý, kdy je v plánu odveta na Lapači.

Příprava - přát. út 16.8.18:00
HC Uherské Hradiště
8:4(0:0, 6:2, 2:2)
Branky a nahrávky: - Farda, Spitzer, Zúbek, Hruška O.

Po počátečním oťukávání se do ofenzivy pustil domácí tým, a více práce tak měl Lukáš Plšek, který se do branky Vsetína postavil ve druhém přípravném duelu. První šance na změnu skóre pro hostující celek přišla v 7. minutě, kdy na trestnou lavici odjeli dva domácí hráči. Vsetínští však téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Branku nepřinesl ani následný tlak, ovšem skóre se mohlo měnit na druhé straně, kdy situaci zachraňoval Plšek, když kotouč zastavil těsně před brankovou čarou. I když se jednalo „jen“ o přípravný zápas, k vidění byla spousta nečistých a ostrých zákroků. Ve zbytku třetiny byla dvířka od trestné lavice v permanenci, a šance se tak objevovaly na obou stranách. Žádný z gólmanů už ale změnu skóre nepřipustil, a po první třetině zůstal stav beze změny – 0:0.

To druhá dvacetiminutovka byla na branky bohatá. Hned ve 21. minutě otevřel skóre Jiří Farda, jež se dokázal prosadit při hře čtyř proti čtyřem a v úniku nezaváhal. Vsetínští se ale z vedení neradovali dlouho, neboť Hradiště posléze využilo přesilovou hru pěti proti čtyřem. Ve 27. minutě pak celek ze Slovácka odskočil na rozdíl dvou branek, i když se štěstím – Plška překonal Krystínek. A aby toho nebylo málo, stav se po chvíli měnil znovu. V čase 27:44 stál na konci pohledné akce Sakrajda, jež si puk několikrát vyměnil s Mikešem a osamocenému strážci vsetínské klece nedal nejmenší šanci.

V polovině druhého dějství se hostům naskytla ideální možnost ke snížení. Po šarvátce měli na ledě o dva hráče více, a přestože odehráli celou přesilovku v útočné třetině, kýženou změnu skóre to nepřineslo. Až v další výhodě se prosadil od modré Zbyněk Spitzer, ale ani tak se zápas dramatické zápletky nedočkal. Z následujícího protiútoku se totiž soupeř opět dokázal prosadit a znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Ještě před koncem třetiny Hradiště navýšilo své vedení, když se nejdříve v oslabení prosadil Antonovič a o několik vteřin později zvýšil na hrozivých 6:2 Marek Knebl.

Hned po přestávce navíc domácí vstřelili branku na 7:2 a díky takovému vývoji ztratila poslední dvacetiminutovka na zajímavosti. Vsetínští se přesto snažili aspoň o korekci skóre, za záda domácího gólmana však nepadaly ani ty nejvyloženější šance. Světlé okamžiky přinesla 52. minuta, kdy se v početní výhodě prosadil Zúbek a za několik vteřin na to i Ondřej Hruška. V posledních minutách hosté hru otevřeli a k vidění tak byly nebezpečné šance na obou stranách. Lépe toho využili opět domácí, když necelé dvě minuty před koncem stanovil konečnou podobu skóre Antonovič – 8:4.