Vsetín v Opavě dominoval, Hořanský se blýskl dvěma brankami

Tomáš Kopecký • 17.12.2016

Vsetínští hokejisté zvítězili na ledě Opavy a připsali si páté vítězství v řadě. Hned samotný úvod zápasu se Valachům velmi vydařil, protože už ve druhé minutě překonal Šafránka Šilhavý a poslal svůj tým do vedení. Domácí pykali za svou nedisciplovanost a v 35.minutě inkasovali podruhé, když se prosadil František Zúbek. Další dvě branky Adama Hořanského posléze přinesly uklidnění a zelenožlutí s přehledem kontrolovali hru. O jediný gól domácích se postaral Wolf, který tak obral Šurého o čisté konto. Za zmínku stojí poměr střel, Valaši přestříleli svého soupeře 49:15. Vsetín porazil Opavu počtvrté v sezóně a na první příčce má náskok sedmnácti bodů před druhou Porubou.

2. liga - 27.kolo so 17.12.17:00
Hokejový klub Opava
1:4(0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Wolf (Selingr) – 2. Šilhavý, 35. Zúbek (Finsterle), 37. Hořanský (Čech, Luka), 43. Hořanský (Čech, Mojžíš). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Gančarčík. Vyloučení: 10:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 15:49. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Hokejový klub Opava: Šafránek – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Fedor.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Hryciow, Žák, Jeník, Mojžíš (C), Ostrčil, Vrba, Stuchlík – Zúbek, Pokorný, Finsterle, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Luka, Čech (A), Hořanský, Daněk, Vávra, Hrazdira

Valaši šli do vedení již ve druhé minutě, kdy se povedlo Vojtěchu Šilhavému využít toho, že se Šafránek nestihl přesunout v bráně a vsetínský útočník mu lehkou střelou poslal puk kolem pravého betonu. Po pěti minutách hry přišlo vyloučení Petra Wolfa, ale Vsetínu se přesilovku využít nepodařilo. O chvíli později na trestnou lavici usedl Petr Chalupa a už to vypadalo, že hosté budou mít k dispozici další početní převahu. Hlavní sudí však po poradě s čárovými své rozhodnutí přehodnotil a Opava mohla pokračovat v plném počtu.

Před pauzou se kapitán Opavy Selingr osamocen se hnal na Šurého, ale namísto vyrovnání se mu povedlo pouze nastřelit tyč vsetínské kasy. Domácím se poté naskytla dvojnásobná přesilovka, tu ale nedokázali zužitkovat.

Druhá třetina přinesla kromě negativních ohlasů na hlavního sudího, která se valila z obou fanouškovských táborů, také další dva góly do brány Opavy. Nejprve vytrestal Galvasův faul František Zúbek, který dorazil kotouč za záda opavského brankáře podruhé. Do dvou minut byl v domácí kase kotouč znova, jelikož jej tam střelou nad Šafránkovo rameno dostal Adam Hořanský.

Dramatické chvíle nabídlo poslední dějství, které bylo plné vyloučení, několika branek a došlo také na pěsti. Krátce po začátku poslední dvacetiminutovky se o slovo opět přihlásil Adam Hořanský, který poslal kotouč Šafránkovi přesně kolem nohy a navýšil tak náskok svého týmu. O chvíli později přišel jediný opavský gól, o který se postaral Petr Wolf.

Vsetín tak počítá do svých statistik další výhru a bere opět tři body.