Vsetín se domácího vítězství nedočkal, Třebíči podlehl v samostatných nájezdech

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 31.08.2017

Hokejisté Vsetína hostili ve druhém domácím utkání letní přípravy Třebíč. Bíle hvězdy nastoupily do odvety na Lapači lépe, když se po samostatném úniku prosadil Erat. Vsetín však postupně začal hosty z Vysočiny přehrávat a skóre ještě v první třetině otočil. Třebíč pak s Valachy držela krok, i díky výbornému výkonu brankáře Jekla. Základní hrací doba nakonec skončila remízou a o vítězi musela rozhodnout dovednostní disciplína samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl o vítězství Třebíče Tomáš Havránek. Valaši se pokusí domácí fanoušky potěšit v úterý, kdy hostí v generálce na WSM Ligu prostějovské Jestřáby.

Přípravné zápasy - přát. čt 31.8.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4sn(2:2, 1:1, 0:0 - 0:0 )

Branky a nahrávky: 11. Šilhavý (Kajaba, Vrána), 15. Slováček (Vávra), 21. Březina (Markovič, Pokorný) – 4. Erat (Vágner, Kaláb), 19. Půža (Erat, Malec), 40. Král (Půža, Paták), rozh. náj. Havránek.. Rozhodčí: Husička, Škrobák - Kurtin, Laczko. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1590. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (31. Šurý) – Frolo, Holomek, Hryciow, Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Pokorný, Vítek, Podešva, Šilhavý, Karafiát, Markovič, Hořanský, Vrána, Vávra, Kajaba, Slováček, Finsterle, Březina.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Spurný, Půža, Kaláb, Mikyska, Vágner, Hort, Sedláček – Malec, Paták, Erat, Dolníček, Gajarský, Mlynář, Kusko, Král, Vodný, Wasserbauer, Havránek, Kristl, Zohorna.

Pomalý a opatrný úvod zápasu mezi Vsetínem a Třebíči přinesl gólovou střelu pro hostující celek. Roman Erat překonal gólmana Valachů trefou k tyčce. Třebíči se tak na chvíli podařilo převzít kontrolu nad utkáním, ta ale netrvala dlouho. Vsetínští se hnali za vyrovnáním, když svého soupeře dokázali sevřít před brankou Jekela. Hosté mohli vyrovnat v nabídnuté přesilové hře, to se jim však nepovedlo. V plném počtu se hrálo pouze minutu, pak se na ledě strhla potyčka mezi Ostrčilem a Vágnerem. Valaši se ocitli v pěti proti čtyřem a v téhle situaci si nejlépe poradil Vojtěch Šilhavý, když v mezikruží našel odražený kotouč a poslal jej bekhendem za bezmocného gólmana hostí.

Celky si vyzkoušely také hru ve čtyřech na obou stranách, když byl vyloučen Holomek a Gajarský. Nejen přesnou střelou, ale také útočnou aktivitou se prezentoval Ondřej Slováček, který poslal Vsetín v 15. minutě do vedení. Slováček si dokázal najít místo v třebíčské obraně, obejít všechny bránící hráče, kteří jej jen marně dobruslovali, a přesně zavěsit. Valaši se drželi na kotouči a byli lepším týmem, to však Třebíč nezastavilo a minutu a půl před koncem první třetiny bylo opět vyrovnáno, když Václav Půža se štěstím dostal puk za záda Horčičky.

Valaši se po prvním buly druhé třetiny rychle dostali do útočného pásma a začali se svou kombinací. Jaroslav Markovič poslal přesnou přihrávku z levého kruhu na volného Davida Březinu, který zachoval chladnou hlavu a poslal puk do odkryté branky.

Valachy rychlý gól nabudil, a když se Třebíči podařilo vyhodit, dostal se do pásma rychlými tempy Šilhavý a nechal třebíčského brankáře předvést své umění proti dobře myšlené střele. Mezitím už se Vsetín dostal opět do pásma a další střela rozzvučela brankovou konstrukci. Domácím se dále dařilo držet v útočném pásmu a bavit své fanoušky pohlednými kombinacemi. Třebíč musela na konci druhé třetiny čelit také početní nevýhodě, když se hostům nepovedlo střídání dle představ. I přes to však dokázali hosté devět sekund před koncem srovnat. Půžovu střelu od modré tečoval před Horčičkou Tadeáš Král a domácí gólman už nedokázal na tento pokus reagovat.

Do třetího dějství už domácí tak nevletěli, a proto se ke střelám častěji dostávala Třebíč. Oba týmy dostaly šanci, aby si skóre zápasu převrátily na svou stranu, a to v přesilové hře. V početní výhodě se ani jeden z celků neprosadil a při hře pět na pět se vedlo lépe hostům. Valaši se do větší střelecké příležitosti dostali až v závěru zápasu, i tato branka by však stačila k vítězství. Ani jeden celek však gól nevsítil a o vítězi přípravného utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých si lépe vedli hosté. Vítězný nájezd byl ten z hokejky Tomáše Havránka.

Luboš Jenáček (Vsetín): Viděli jsme pěkný zápas, utkání mělo dobré tempo, dobré nasazení. Je sice příprava, ale hráči do toho dali opravdu vše a zápas měl dobré parametry prvoligového hokeje. Myslím si, že zápas se rozhodoval ve druhé třetině, kdy jsme měli hodně šancí, ale těžili jsme z toho málo gólů. Měli jsme být efektivnější, ale jinak si myslím, že kluci dneska předvedli dobrý výkon, bojovali, dřeli a jen ta koncovka nebyla taková, jakou bychom si ji představovali. Samozřejmě tam bylo také pár chyb v defenzivě, ale to je hokej a budeme na tom pracovat. Třebíč jinak odehrála dobrý zápas a byla velmi efektivní v zakončení, takže jí gratulujeme k vítězství na nájezdy. V úterý nás čeká generálka a já věřím, že ji zvládneme dobře jak herně, tak výsledkově a dobře se připravíme na první mistrák, který nás čeká v sobotu.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Věděli jsme, že Vsetín bude doma strašně silný, což se taky potvrdilo. Dvě třetiny byli domácí lepším týmem, uměli si vytvořit tlak. Párkrát jsme na to nedokázali zareagovat, ale následně jsme vždy vstřelili branku. Ve třetí třetině jsme hru srovnali a chvilkami byli možná i lepší, byli jsme na tom lépe fyzicky. Domácí hnali výborní fanoušci. Musím říct, že v uvozovkách výborní byli také rozhodčí a řekl bych, že v sezóně se máme na co těšit.