Vsetín doma nadále stoprocentní, o výhře nad Sokolovem rozhodl již v první třetině

Jan Tajzler • 11.10.2021

Začátek nového pracovního týdne přivedl na vsetínský Lapač mužstvo z dalekého Sokolova. Vsetínu se zpět do sestavy hlásili uzdraveni marodi Adama Zeman a Lukáš Buchta. Pro Zemana šlo o povedené utkání, po boku Romana Vlacha se dokázal postarat o otevření skóre. Také další trefu měla na svědomí druhá útočná formace. Sokolov reagoval pouze ve druhé třetině jednou branku, ale poslední slovo měl Adam Hořanský. Valaši tak zůstávají na domácím ledě stoprocentní.

CHANCE LIGA - 10.kolo po 11.10.17:30
HC Baník Sokolov
3:1(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Zeman (M. Indrák, Berger), 15. D. Březina (A. Zeman, R. Vlach), 37. Hořanský (Vítek) – 29. D. Zeman (Kverka). Rozhodčí: Mrkva, Marek – Měkýš, Gančařík. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2010. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – M. Indrák, Jonák (C), Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.
HC Baník Sokolov: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Vodička – Vracovský, Kverka (A), Šik – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – Křemen, Prošek, M. Sloboda.

V první třetině měli navrch domácí. Hosté působili ospale, prakticky si během první dvacetiminutovky nevypracovali žádnou vážnější příležitost. To Vsetín přinutil Baník dvakrát faulovat, přesilové hry sice Valaši nevyužili, ale prosadili se dvakrát při hře pět na pět. Nejprve zamířil po pohledné kombinaci přesně Adam Zeman a také druhou trefu měl na svědomí hráč druhé útočné formace Valachů, když do černého zamířil David Březina. Zelenožlutí vedli 2:0 a drželi opratě utkání pevně ve svých rukou.

Prostřední dějství přineslo aktivní nástup hostů, kteří si vynutili první přesilovou hru v utkání, tu však nevyužili. Následně se opět dostal do herní převahy Vsetín. Byl to ale Baník, komu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, přesnou střelou se prosadil Denis Zeman – 2:1. Vsetín si tvořil další slibné příležitosti, Sokolov mu znovu nabídl přesilové hry, ale třetí branka se ne a ne dostavit. Nakonec se to však domácím přece jen povedlo, když nadvakrát překonal Habala vsetínský bojovník Adam Hořanský a vrátil Vsacanům dvougólový náskok.

Sokolovští se mohli dostat na dostřel zkraje 48. minuty. Vodička uvolnil Kverku a ten se zcela osamocen řítil na Málka, vsetínský brankář však výborně zasáhl lapačkou a vysloužil si ovce domácích fanoušků. Na druhé straně chvíle vzruchu připravil místním divákům Adam Zeman, když se po individuálním průniku dostal až před Habala, k dokonalosti chybělo už jen přesné zakončení. Hostující gólman držel hosty ve hře až do samotného závěru, Valaši si ale zbytek utkání pohlídali a z dalšího domácího duelu berou plný počet bodů. Tentokrát za výhru 3:1.