Vsetín byl v Prostějově blízko vyrovnání, nakonec odjíždí bez bodu

Tomáš Kopecký, Michal Mareš • 05.12.2018

Venkovní trápení Valachů pokračuje. Přestože byli zelenožlutí na ledě aktivnějším týmem, z Prostějova se vrací s prázdnou a připisují si třetí venkovní porážku v řadě. Klíčovým faktorem utkání byly početní výhody, ve kterých se oba týmy prosadily dvakrát. Jestřábi je však dokázali využít ve chvílích, kdy se rozhodovalo o osudu zápasu. Za stavu 1:1 se gólem do kabin těsně před druhou přestávku prezentoval Starý. Vsetín měl velký tlak a Rob s Březinou mohli brzy vyrovnat, v dvojnásobné přesilovce však posléze trestal fauly Valachů Zdráhal. Po brankách Karpova a Vítka nakonec zápas skončil 4:2. Zelenožlutí už při závěrečné hře bez brankáře neskórovali.

CHANCE LIGA - 31.kolo st 5.12.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:2(0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Žálčík (Zdráhal, Račuk), 39. Starý (Račuk, Žálčík), 46. J. Zdráhal (Žálčík, Starý), 48. Karpov (Rašner, Divíšek) – 25. Jonák (Pechanec, Rob), 56. Vítek (Slováček, Pechanec). Rozhodčí: Skopal, Dědek - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 2048. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, J. Zdráhal, Rašner, D. Kolář – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš.
VHK ROBE Vsetín: Gába (48. Šelepněv) – Frolo, Jenáček, Slováček, Rudl, Mikuš, Holomek, Ondračka – Karafiát, Pitule, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Kucharczyk, Březina – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Úvod dnešního zápasu byl zpočátku vyrovnaný a hrálo se hodně tvrdě. V 5. minutě byl vyloučený domácí Havlík za držení. Jestřábi během oslabení několikrát vyhodili puk a udrželi celkem s přehledem bezbrankové skóre. Po přesilovce hostů se hra často přerušovala a odvíjela se nejčastěji ve střední třetině. První velká šance přišla až ve 12. minutě, kdy vsetínský Rác promáchl před prázdnou bránou. O 3 minuty později poslal přihrávku před bránu Luňák, ale Rašner kotouč minul. Následně šel na trestnou lavici pykat David Březina a domácí dostali první přesilovku v zápase. V ní měl nejvíce pokusů Divíšek, ale gól z toho nebyl. Víc už k vidění nebylo a stav po první třetině byl opět 0:0, jako už v několika posledních domácích utkáních.

Start druhé periody vyšel lépe Jestřábům. Hosté faulovali a Lukáš ŽALČÍK krásně trefil z vrcholku kruhu mezi Gábovi betony - 1:0! Netrvalo ani minutu a Žalčík mohl dát druhý gól, kdyby ovšem jeho střelu nezastavilo břevno. Ve 24. minutě přišlo srovnání v početní výhodě Vsetína. Pechanec našel úplně osamoceného Víta JONÁKA a ten zametl puk do odkryté klece - 1:1. Další minuty bylo k vidění několik vyloučení na straně hostí, ale k brankám Prostějova to nevedlo. Ve 37. minutě měl dvě šance Dvořáček, ale neuspěl ani z následné dorážky. Pak ovšem přišel další faul Valachů. Tuto přesilovku domácí využili, když Marek Račuk, který se nádherně protáhl až na přední tyč, nachystal Janu STARÉMU gól do prázdné branky - 2:1! Domácí svoje vedení udrželi a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Poslední třetina začala opět lépe pro Jestřáby, když už po 70 vteřinách se na gólmana Gábu řítil Račuk. V zakončení ho, ale lehce rozhodil hostující bek a trefil pouze dobře připraveného Gábu. O 3 minuty později přišla hned dvojitá přesilová hra pro Prostějov. Na trestnou lavici putoval hostující Kucharczyk a také Vávra, který fauloval při následné výhodě. Jestřábům to však příliš nelepilo a nemohli najít mezírku ve vsetínské obraně. Tu našel ke konci dvojnásobné výhody Jan ZDRÁHAL, který si vyjel až na vrcholek kruhu a vymetl pravou šibenici - 3:1! Netrvalo dlouho a prostějovští fanoušci se mohli znovu radovat. Tomáš KARPOV se natlačil před Gábu a procedil kotouč mezi jeho betony - 4:1! V 55. minutě hosté pouze zkorigovali výsledek na 4:2, když nahození před Neužilem tečoval David VÍTEK.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Těžký zápas. Vsetín má velice kvalitní tým. Ze začátku byl soupeř lepší, ale myslím si, že pak se hra vyrovnala. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry a ve třetí třetině se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Soupeř pak zjednodušil hru a my jsme svou bojovností dovedli utkání do vítězného konce. Hráčům děkuji za obětavý výkon.

Luboš Rob (útočník VHK ROBE Vsetín): Věděli jsme, že Prostějov má zkušené mužstvo a pohyb na ně bude platit. Bohužel se trápíme v koncovce a na to kolik jsme měli šancí jsou dvě branky málo. Nemůžeme být neustále tolik vylučování, někteří hráči se díky tomu nedostanou do hry. Ta naše disciplína je prostě nesmysl. Jinak si myslím, že při hře pět na pět jsme byli lepší. Bohužel jsme nebyli produktivní a to rozhodlo. Věřím, že se v sobotu nastartujeme k lepším výkonům.