Valaši zvládli závěr přípravy, porazili Prostějov 6:2

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 05.09.2017

První třetina posledního přípravného zápasu vyšla Valachům na výbornou a během osmnácti minut se dostali do čtyřbrankového vedení, minutu před koncem první dvacetiminutovky snížili Jestřábi na 4:1. Vsetín ve vyrovnané druhé třetině opět navýšil, soupeř však dokázal rychle odpovědět. Vysoký náskok si Vsetínští pohlídali, David Březina přidal šestou branku a potvrdil tak vítězství.

Přípravné zápasy - přát. út 5.9.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
6:2(4:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Březina (Markovič, Kucharczyk), 13. Vávra (Frolo), 14. Pokorný (Hořanský, Karafiát), 18. Frolo (Kucharczyk, Ostrčil), 36. Holomek (Hořanský, Slováček), 46. Březina (Markovič) – 19. Voženílek (Divíšek), 37. Venkrbec (Dvořáček, Luňák). Rozhodčí: Husička, Škrobák - Kurtin, Laczko. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1275. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Vrána, Šilhavý, Kajaba – Hořanský, Pokorný (41. Finsterle), Karafiát.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Mikliš, Holík, Žovinec, Pospíchal, Bažant, Horyna – Zabloudil M., Divíšek, Nouza – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Švec, Fiala, Voženílek – Zabloudil Z., Hozák, Švarc.

Poslední zápas přípravy začal v poněkud klidném tempu, kterému chyběla rychlost a přesnost. Jako první vyslali střelu na bránu Jestřábi. Drtilova střela ale byla nepřesná a skončila mimo. Na druhou stanu se v oslabení probojovali Markovič s Březinou. Markovič i přes to, že byl ze zadu tlačen bránícími hráči, vzal odpovědnost na sebe a pokusil se vystřelit. Nakonec skončil v bráně pouze on a z gólu se domácí neradovali.

O pár minut později se ale této formaci skórovat podařilo. Markovič se snažil několikrát dorážet, když zahlédl osamoceného Davida Březinu, který stál na vrcholu brankoviště. Zkušený hráč udělal, co bylo potřeba, a dostal kotouč až na hokejku Březiny, který mohl bez problému překonat ležícího gólmana. Následně se do útoku probojovala i druhá formace v čele s Vávrou a Podešvou. Podešva nahrával do perfektní pozice Vávrovi, který byl ale bránícím hráčem odstaven a ke střele, která by jistě skončila gólem se už nedostal.

Valaši dali Jestřábům možnost další hry v početní výhodě a vyrovnávací střelu měl na hokejce Marek Drtina. Ten ale od modré jen těsně minul pravou tyčku. Do útoku se ale i přes početní nevýhodu dostal Ondřej Slováček. Ten se probojoval až do úniku, kde byl nedovoleně zastaven a bylo nařízeno trestné střílení. V něm si Slováček nevedl špatně. Bohužel mu Forsbergova klička nevyšla tak, jako obvykle a kotouč jen těsně minul levou tyčku. Další šanci na straně hostů měl Holík, jehož střela od modré také jen těsně minula levou tyčku.

Ve 13. minutě se podařilo skórovat Tomáši Vávrovi. Ten si sjel po pravém kruhu a vcelku nenápadnou střelou pod víko poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Hned při dalším střídání se prosadil opět Vsetín. Dominik Pokorný dostal kotouč od Hořanského a poslal jej po zemi až k levé tyčce.

V 18. minutě se Jestřábi dostali do prekérní situace, když byli vyloučeni 3 hráči a Jestřábi museli bránit ve třech. Přišla ale další trefa v podobě střely Tomáše Frola, který vymetl pravý horní roh. I Jestřábům se ale nakonec zadařilo a v poslední minutě skóroval Daniel Voženílek. Ten příhodně vychytal nahrávku domácího týmu a přesnou střelou překonal nepřipraveného Horčičku.

Ve druhé třetině se do útoku drali domácí, jejich nápor byl ale dobře odrazován bránícími hráči. Nejvíce zde byla k vidění druhá formace Valachů, která měla snad nejvíce šancí v této třetině. Na branku jsme si ale museli počkat. Ve 36. minutě se snažil dostat kotouč do brány Adam Hořanský. On ale Neužila nepřekonal, podařilo se mu ale dostat kotouč na hokejku Ondřeje Holomka, který už z vrcholu brankoviště mezeru v bráně našel a skóroval. Nutno podotknout, že tato branka padla při hře v oslabení.

Jestřábi ale opět v závěru třetiny zahrozili. Matouš Venkrabec perfektně pracoval v před brankovém prostoru a tečí se mu podařilo zasáhnout horní patra brány domácích. V posledních minutách byl k vidění i hostující Aleš Holík, který měl také hodně šancí.

Poslední třetina začala za stavu 5:2 a bylo už podle bruslení obou týmů jasné, že se skóre nijak výrazně měnit nebude. Valaši ale i přes únavu byli stále ten aktivnější tým a po vyrovnané druhé třetině jim trenér jistě promluvil do duše. To se také projevilo na stylu jejich hry, který byl oproti předešlým třetina už přesnější a nedělali tolik chyb. Z této taktiky se jim také podařilo vykřesat poslední branku zápasu. David Březina, který zápas brankově otevřel, se ujal role toho, kdo ho také uzavře. Po nahrávce od Markoviče se trefil k levé tyčce. Oba týmy se následně ještě snažili urvat nějakou tu branku, ale ani jednomu se to nepodařilo.

Následovaly nájezdy, kde se rozhodovalo až v 10. sérii. Střelami se prosadili pouze Šilhavý a Dundáček. Na druhé straně to byl pouze Hozák.

Jiří Vykoukal (Prostějov): Z naší strany to byl opravdu špatný zápas. Víc vám k tomu asi neřeknu.

Jiří Dopita (Vsetín): Výsledkově se nám poslední přípravné utkání vyvedlo dobře a s výsledkem jsme spokojeni. První třetina byla z naší strany hodně dobrá, druhá se nám až tak nepovedla, ale ve třetí jsme opět zabrali a z mého pohledu byla také solidní. Celkově se nám tedy zápas povedl, až na tu druhou třetinu, a my se už můžeme připravovat na první ligový zápas.