Valaši poprvé vítězí za 3 body!

Kristýna Zigmundová, Anna Pavlína Sedláčková • 16.09.2019

Druhé domácí utkání se Valachům podařilo na výbornou a domácím fanouškům jistě spravili náladu výhrou 3:2 nad Sokolovem. Vítězství to bylo sice vybojované, jde ale vidět, že si tým pomalu sedá a výsledky už budou pro Valachy příznivější. Pod výhru se podepsalo trio Procházka, Jonák a Pechanec.

CHANCE LIGA - 3.kolo po 16.9.17:30
HC Baník Sokolov
3:2(2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Procházka (Rehuš), 13. Jonák (Vítek), 29. Pechanec (D. Tůma, Teper) – 16. Kuběna (M. Zadražil, Stříbrný), 34. Švec (Stříbrný). Rozhodčí: Pilný, Skopal – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2620. Střely na bránu: 39:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Doktor, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
HC Baník Sokolov: Kuchař – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, A. Rulík, Michálek, Bernáth – Švec, Kverka, Stříbrný – Kuběna, M. Zadražil, Osmík – Vracovský, T. Rohan, Kovařík – Čurda, Vrána, Bečvář.

První třetina se hrála spíše ve vsetínském útočném pásmu, kde měli hned ve 3. minutě dvě šance na gól, kdy mohl tečovat Vítek s Šilhavým. Kuchař však byl úspěšný a puk vyrazil. O pár sekund později byl u kotouče Jonák, ale ani on nebyl úspěšný. V 6. minutě si mohli domácí zahrát přesilovku, ve které se sice drželi před Kuchařovou bránu, skórovat se jim však nepovedlo. Ve hře 4 na 4 padl první gól zápasu, kdy se hned po rozehrání Valachům konečně podařilo skórovat, a to díky skvělé pozici Martina Procházky v mezikruží. Další gól na sebe nedal dlouho čekat. Vít Jonák se dostal přímo před Kuchaře, který to nečekal, a tým ze Sokolova inkasoval podruhé. Od 13. minuty vedl tým domácích 2:0. Tento náskok však netrval dlouho a v 16. minutě snížil Sokolov na 2:1, kdy se k bráně domácích přibližoval Petr Kuběna, kterému stačilo pouze poslat kotouč nad Bláhovu hlavu. Ke konci třetiny si mohli přesilovou hru zahrát hosté, těm se jí ale nepodařilo využít.

Již po začátku druhé třetiny dostali Valaši šanci na gól, kdy se od levého kruhu pokusil trefit do brány Tůma, nastřelil však jen Kuchařů beton. Velké šance měli i hosté, kdy se podařilo vystřelit Vodičkovi, jeho střelu ale zachytil pozorný Bláha. Ve 28. minutě domácí navýšili vedení, když se do prázdné brány trefil Antonín Pechanec, jenž dostal skvělou nahrávku od Tůmy. Dvougólová ztráta se ale Baníku nezamlouvala, a opět snížil skóre střelou Marka Švece. Sokolov bylo od 34. minuty vidět hlavně v útoku, kde na domácí celek silně dorážel. Bláha měl spousty práce v bráně, ale  všechny střely skvěle pochytal do lapačky. Konec třetiny patřil spíše hostům, kterým se dařilo držet se v útočném pásmu, domácím se je podařilo vytlačit pouze do středního pásma.

Už ve 42. minutě získal Jeřábek kotouč pod hokejku a vypálil od pravého kruhu, v bráně však byl připravený Kuchař, který jeho ránu lehce chytil. V 46. minutě dostal šanci Pechanec od levého kruhu, odkud prudce vystřelil na gólmana, ten měl štěstí, že vsetínský útočník minul. Další minuty se odehrávaly hlavně ve středním pásmu. odkud se podařilo dostat Stříbrnému, který dojel až před vsetínskou bránu. Tam se však puku musel vzdát neboť jeho spoluhráči nebyli na dohled. Od vyloučení na straně Sokolova se domácím dařilo držet před Kuchařem, kde měli Valaši několik šancí skórovat. V 53. minutě měl po buly příležitost Jonák, který od pravého kruhu pálil na Kuchaře. Po oddechovém čase se hosté rozhodli hrát bez gólmana, hra se tedy přesunula před Bláhu. Vsetínský gólman ovšem za podpory svého týmu dokázal svou bránu ubránit a Valaši tak berou první tři body v sezoně.

Jiří Dopita (trenér Vsetína): „Myslím, že jsme byli lepším týmem nejen rozdílem jedné branky, ale že jsme měli navrch v každé třetině. Pro nás to bylo hrozně důležité utkání. Za vybojované vítězství bereme cenné tři body. Doufám, že bojovností na toto utkání dále navážeme a bude to jenom lepší a lepší. Dnes velká spokojenost.“

Karel Mlejnek (trenér Sokolova): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, v prvním střídání jsme si vytvořili minimálně dvě brankové příležitosti. Pak ale soupeř převzal otěže do svých rukou. Po naší hrubé chybě na buly a po rozehrávce nám dal dvě velmi laciné branky. Nicméně si myslím, že i v první části za stavu 0:2 jsme si dokázali vytvořit dobré střelecké příležitosti. Jsem rád za to, že jsme tady nesložili zbraně. Myslím, že od druhé třetiny jsme, samozřejmě na určité pasáže, kdy nás udržel v pásmu, byli důstojným soupeřem pro domácí ambiciózní tým. Velmi nás mrzí, že si odsud nevezeme alespoň bod, protože si myslím, že za nasazení, dodržování konceptu hry a za naše příležitosti jsme si bod zasloužili. Nicméně takový je hokej. Možná je to určitá nováčkovská daň, ale na to se nechci po třech kolech vymlouvat. My hrajeme, body nezískáváme, ale hokej se hraje v dlouhodobé soutěži na body."