Třetí třetina rozhodla. Junioři prohráli o gól a Kobra se ujímá vedení

Helena Hegeďová • 09.03.2022

Pro vsetínskou juniorku nezačalo play-down zrovna vesele. Po úvodní třetině prvního duelu s Kobrou prohrávali Valaši 1:3, druhé dějství však bylo plně v jejich režii a dvěma góly domácím ukázali, že to nebudou mít vůbec jednoduché. Rozhodovalo se tedy až v závěrečné dvacetiminutovce, v které se hned zkraje prosadili Pražané. Hosté už na tuto trefu nedokázali zareagovat a první krok k záchraně jde na konto Kobry.

Liga juniorů - PD1/1 st 9.3.16:15
HC Kobra Praha
4:3(3:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Černý (Čermák), 16. Rejna (Novák, Štípek), 20. Štípek (Rejna, Novák), 42. Skoupý – 9. Ramert (Broža, Maštalíř), 25. Ramert (Broža, Machů), 37. Janíček (Jurek, Čapka). Rozhodčí: Kraval – Kučera, Schopf. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 88. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Kobra Praha: Volevecký – Kulinič, Šesták, Skorčík, Svach, Cichoň, Kalajev – Bauer, Čermák, Štípek, Rejna, Skoupý, Černý, Bareš, Novák, Ribarovski (C).
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Sýkora, Liss, Machů, Mojžíš, Fojtík, Čapka, Sviták (A) – Maštalíř, Janíček, Przybyla, Jurek, Horský, Bednařík (C), Koláček, Bachánek (A), Ramert, Broža.

Vsetínští byli v první třetině častěji v útoku, a to mimo jiné díky třem přesilovkám, ale prosadit se dokázali jen jednou. Daleko efektivnější hru předvedla Kobra, která dokázala klíčové momenty ubránit a sama se z velkých příležitostí prosadila hned třikrát. Za domácí otevřel skóre tečí střely od modré Jáchym Čermák, o čtyři minuty později to na sebe vzal hostující Jan Ramert, který překvapil Voleveckého zpoza branky a bylo vyrovnáno. Stejně jako první gól Vsetína, tak i druhá pražská branka přišla těsně po skončení přesilové hry.

Na straně domácích se o ni postaral Mark Rejna, který v mezikruží získal kotouč od Michala Nováka a vydal se, z už tak výhodné pozice, dopředu. Rozpohyboval vsetínského gólmana a kolem pravé brusle poslal puk k volné tyči. Kobra byla opět ve vedení. To stihla navýšit ještě pět sekund před koncem úvodního dějství, kdy si odražený puk našel Viktor Štípek a poslal jej do zcela odkryté branky.

Vstup do druhé třetiny patřil hokeji nahoru dolů. Nejprve si Vsetín nepohlídal Rejnu a jeho zakončení se od Tkadlecových betonů odrazilo ke Štípkovi, který taktéž zakončil. Na kocni rychlé pasáže hry stála druhá přesná trefa Jana Ramerta z brejku. Vsetínští byli najednou na dostřel a ve hře také mnohem aktivnější.

Kobra se k výraznějšímu projevu dostala pouze ve dvou přesilových hrách, ale slovo dostal ve vlastním oslabení také Horský, jenž mohl vyrovnat z brejku. To se projevilo také na skóre. Po čtyřech nevyužitých početních výhodách totiž Vsacané po vyloučení Štípka zareagovali a skóre upravil Martin Janíček, který v nepřehledné situaci natáhl svou hokejku a popostrčil kotouč k levé tyči.

Třetí třetina rozhodla o tom, že se Kobra ujala vedení v sérii 1:0. Domácí se prosadili zkraje třetího dějství po chybě ve vsetínské obraně, kdy Mikuláš Skoupý obešel bránícího hráče a nikým neatakován zakončil po ledě. Vsetínští měli následně několik šancí na srovnání, opět jim soupeř nabídl i přesilové hry, ale se všemi pokusy si poradila defenziva nebo Volevecký v bráně Pražanů. Domácí naopak nejvíce hrozili z přečíslení, ale ani oni se neprosadili, protože ne vždy zvolili to nejlepší možné řešení celé situace. To ovšem Kobře vadit nemusí, protože svůj jednobrankový náskok uhájila a vítězstvím 4:3 nakročila lépe k vítězství v sérii.