To byl comeback! Dorostenci prohrávali o 4 branky, za vyrovnáním táhl Miklas

Helena Hegeďová • 03.02.2023

Diváci se na zápasu dorostu rozhodně nenudili. Polským reprezentantům patřila první třetina, v které se prosadili třikrát během necelých dvou minut. Pro Valachy to byla studená sprcha a sáhli proto po výměně gólmana. Po brankové stránce to ovšem impuls nebyl a krátce po polovině utkání hráči VHK prohrávali už o čtyři branky, čož by vyrovnalo jejich nejvyšší porážku v sezoně. ALE! David Miklas snížil a v posledních minutách také zkompletoval hattrick. Mimochodem druhý ve dvou zápasech po sobě. Jednou branku přispěl také kapitán Marek Stodůlka a mohlo se tak pokračovat prodloužením, a nakonec také nájezdy. V nich se v 7. sérii radovali Poláci, kteří gólmana Kroupu překonali celkem třikrát. Valaši se prosadili pouze dvakrát. V obou případech skóroval... Ano, David Miklas.

Liga dorostu - 29.kolo pá 3.2.18:45
Reprezentace Polska U16
5:4sn(3:0, 1:1, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Ziober (Stolarski), 16. Drabik (Myszka, Wojciechowski), 16. Lojas (Bieda, Stolarski), 32. Drabik (Myszka, Zając), rozh. náj. Lojas (TS) – 35. Miklas (Windegger, Vlk), 52. Stodůlka (Bartoněk, Pala), 55. Miklas (Windegger, Drábek), 59. Miklas (Drábek, Stodůlka). Rozhodčí: Konvička — Klimek, Molin. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 4:0, 4:4.

Reprezentace Polska U16: Tyczyński — Bieda, Hanzel, Mościcki, Wojciechowski, Kuklinski, Bak, Blazej — Stolarski, Ziober, Zając, Klucznik, Majerczyk, Lojas, Guminski, Borys, Drabik, Myszka.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin (16. Kroupa) — Pala, Stodůlka, Kotrla, Kučný, Herman, Vaněk — Drábek, Ostřížek, Miklas, Ostrčil, Žárský, Bartoněk, Windegger, Drozd, Vlk.