Také druhý pražský celek byl nad síly starších dorostenců, Slavii podlehli 3:5

Helena Hegeďová • 17.12.2016

Slavii stačila k dvoubrankovému vedení jedna minuta ve třetí třetina. Vsetínští se v úvodu druhé třetiny nemohli dlouho dostat do hry, a tak hosté opět navýšili. Uprostřed základní hrací doby si i Vsetín vypracoval tlak, ale skórovali opět hosté. K Valachům se štěstí nakonec přece jen naklonilo a šťastnou brankou snížili. Přes dobrou obranu Slavie se nakonec domácí opět prosadili až ke konci zápasu, když už jim k dorovnání scházel potřebný čas.

ELSD - 2část/4 so 17.12.12:00
HC Slavia Praha
3:5(0:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Matiaško, 55. Koňařík (Půček, Matiaško), 60. Matiaško (Koňařík, Ondračka) – 13. Brož (Grim, Vobořil), 13. Klapka (Stark), 22. Klapka (Všetečka, Marek), 32. Všetečka, 46. Marek (Všetečka). Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Hubáček. Vyloučení: 5:8 + Klímek (VSE) 5 + OK Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4, 1:5, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Lukačka, Már, Kuboš, Paroušek, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar.
HC Slavia Praha: Vecka – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča.

Aktivněji se v úvodu prezentovali hosté a soupeře nepouštěli do svého pásma. Sachrovi často přidělávaly starosti dvojice hráčů. Například Martínek s Markem dlouho kombinovali v okolí branky a vysílali střely z málo obvyklých pozic. Tuto dvojici však následoval celý tým a Jaroslav Brož dokázal proměnit tlak v okolí brankoviště. S Grimem si několikrát poslal kotouč, donutil tak domácího gólmana rozpohybovat se od jedné tyčky k druhé a využil prázdné branky. Hosté svůj náskok rychle navýšili, kdyby snad chtěli Valaši vyrovnat. Prudkou střelou z levého kruhu se chvíli povhazování prosadil Adam Klapka. Na obou stranách byly následně k vidění hráči vytvořené samostatné nájezdy. Martínek vytáhl proti Sachrovi bekhendový blafák, Matiaško zase mířil k levé tyčce. S oběma pokusy si gólmani poradili. Herní tempo se zklidnilo a hostům se dostalo přesilové hry. V té však zahrozila i ujíždějící dvojice Klímek – Matiaško a početní výhoda zůstala nevyužita.

Adam Klapka otevřel gólový výčet druhé třetiny ve 22. minutě. Puk dostal do levého horního rohu odkryté branky, po nepodařeném bekhendovém pokusu a nahrávce od Všetečky. Blížila se třicátá minuta a Valaši začali přebírat otěže zápasu. Krupa dostal přesný pas od Koňaříka a vyslal střelu do bližšího horního rohu. Kotouč dopadl na vnitřní stranu spojnice pravé tyčky a břevna a odrazil se před brankoviště. Najednou se Vsetínští začali tlačit do branky a gól byl opravdu na spadnutí. Vecka měl štěstí, že jej kotouče trefovaly a domácím se nepovedlo zužitkovat tlaku tak, jako se to v první třetině povedlo hostujícímu celku. Naopak, když se do útočného pásma dostal Robin Všetečka, nedokázali ho domácí uhlídat a nikým nebráněn se prosadil střelou pod břevno, když využil toho, že vsetínský gólman měl zakrytý výhled. Domácí nevyužili ani přesilovou hru, ale puk se ke konci třetiny šťastně odrazil od ramene Michala Matiaška za záda slávistického gólmana.

Třetí třetina nabídla ve svém začátku hokej nahoru dolů bez mnoha střeleckých příležitostí. Z první se však dokázal trefit Jakub Marek a hra začala nabírat na obrátkách. Na obou stranách se zvýšilo množství faulů, včetně vzájemných vyloučení za šarvátky. Do přečíslení se dostal Půček s Lukačkou, druhý jmenovaný puk nezpracoval rychle a připravil se o dobrou střeleckou příležitost. Střela Michala Koňaříka už ale v brance skončila. Vsetín mohl přidat další gól v přesilovce, hráči Slavie bránili dokonale a dovolili soupeři jedinou střelu. Půl minuty před koncem Valaši přeci jen slavili. Michal Matiaško byl připraven ke střele, hostující obránce mu chtěl puk vypíchnout, místo toho však do jeho hole strčil a puk se octil pod břevnem hostující branky.