Starší dorostenci berou proti Mladé Boleslavi dva body za výhru v prodloužení

Helena Hegeďová • 22.02.2018

Valaši se hned po minutě hry museli smířit s přesilovou hrou. Po ní si ale dokázali vytvořit slibné šance, které skončili brejkovou akcí na straně hostů. Od této chvíle musel Vsetín dotahovat jednobrankové manko. Domácí ve druhé třetině gólově zabrali a třemi brankami otočili skóre. Náskok ale Valaši neudrželi a za stavu 3:3 šlo utkání do prodloužení, ve kterém po 35 sekundách rozhodl Daniel Klímek.

ELSD - PK2 čt 22.2.17:30
BK Mladá Boleslav
4:3p(0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Klímek, 26. Zetocha (Klímek, Půček), 30. Půček (Ondračka, Jenáček), 61. Klímek (Půček, Ondračka) – 7. Grim (Simon, Jindra), 38. Zajíček (Houška V., Grim), 50. Houška V. (Zajíček, Imlauf). Rozhodčí: Vaněk – Goňa, Poláček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek – Půček, Zetocha, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Vávra, Lukačka, Krupa.
BK Mladá Boleslav: Mašek – Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Klikorka, Imlauf – Zajíček, Šípek, Simon, Moucha, Čermák, V. Houška, Jindra, Moravčík, Grim, Jelínek.

Úvodní ofenzivní snažení Valachů překazilo vyloučení Vašenky a domácí se museli bránit ve čtyřech. Zpočátku se oslabenému týmy dařilo vyhazovat do středního pásma a Lukačka se s pukem dokonce dostal i před Maška, pak ale Mladoboleslavští uzamkli svého soupeře v pásmu a střely nechaly vyniknout gólmana Chrásteckého. Vsetín následně převzal otěže v útočném snažení a při jejich tlaku převzal kotouč z nenápadného vyhození za modrou čáru Jan Grim, který bez obránců poslal puk mezi betony. Vsetín inkasovaná branka nepoložila a srovnání měli Valaši na hokejce v přesilové hře. Herní aktivitu z početní výhody si Vsetín přenesl i do hry 5 na 5 a při výpadech Bruslařů měli domácí štěstí, jelikož hostujícímu celku v první třetině výrazně nesedla hra v okolí brankoviště. Vsetínští naopak při pobytu v útočném pásmu dopláceli na precizní obranu soupeře, která je nepouštěla ke střelám.

Na začátku druhého dějství se museli Valaši při vyloučení Lukačky ještě 52 sekund bránit a následné počínání Jenáčka je moc dlouho v plném počtu hrát nenechalo. Toto vyloučení však domácího obránce mrzet nemuselo. Vsetínští nemají sice procentuálně tak dobrá oslabení, jako Mladá Boleslav, umí však vstřelit branku i v početní nevýhodě. Hostující obránce otálel s rozehrávkou od modré, čehož využil Daniel Klímek, který se dostal do úniku a zakončil k pravé tyčce. Pro Mladou Boleslav mělo být inkasování ve vlastní přesilovce popudem k opětovnému získání náskoku, zdálo se však, jako kdyby hosté trochu znejistili a jejich přihrávky postrádaly lehkost a přesnost. Chrástecký se ale musel mít na pozoru po návratu Jenáčka nad led, kdy se Vladislav Houska snažil neúnavně zakončit od pravé tyčky.

Po této akci ale vzal kotouč na svou hokejku Roman Půček, který zavezl puk do útočného pásma a začal kombinaci. Po pár přesných přihrávkách skončil puk na levém kruhu u Adama Zetochy, jenž kotouč uklidil do poloprázdné brány za přemísťujícího se gólmana. A aby toho pro hostující celek nebylo málo, Valaši o čtyři minuty později potrestali vyloučení kapitána Dottera, když se prosadil Roman Půček. Ve druhé polovině druhé třetiny se ale lépe vypadající herní projev přenesl na druhou stranu, což podpořilo vyloučení Ondračky. Mladá Boleslav byla aktivnější a kontaktní branka byla na spadnutí. A v 38. minutě opravdu přišla. Na vrcholu pravého kruhu našel kotouč Vladislav Houška a vypálil. Pokud by ale puk před brankou netečoval Jakub Zajíček, s největší pravděpodobností by do branky vůbec nezapadl. Takhle skončil v pravém horním rohu Chrásteckého brány.

Druhá třetina už se spíše dohrála a do třetího dějství šly oba týmy s jasnou vizí. Prvně se do útoku dostali domácí a Mladá Boleslav opět využila možnosti brejku, po kterém se usadila v pásmu. Ve třetí třetině se hosté více dostávali do tlaku a jeden takový nápor skončil vyrovnávací brankou z hole Vladislava Houšky, který si za svůj výkon gól zasloužil. Vsetínští se po zbývajících deset minut nemohli dostat do pásma, jejich útočné akce byly likvidovány už v zárodku, a pokud měl někdo rozhodnout a získat tři body, byli by to Bruslaři. Vladislav Houška byl rozhodujícímu gólu velmi blízko, když po jeho pokusu kotouč pouze projel brankovištěm.

Vhazování před Chrásteckým a tlak Mladoboleslavských donutil Valachy k vybrání oddechového času. Po něm následovala další střela Vladislava Houšky a zakázané uvolnění. Hosté si stále drželi tlak a domácí se do útočné třetiny dostali na poslední půlminutu základní hrací doby, ve které se ale mohli prosadit Půček se Zetochou. V nastaveném čase vyhráli Valaši úvodní vhazování a hned se nahrnuli k Maškově brance. Hosté se na chvíli dokázali osvobodit, ve středním pásmu ale puk získal Tomáš Ondračka a posunul jej na Romana Půčka. Valaši se opět dostali do pásma a Daniel Klímek po Půčkově přihrávce do mezikruží využil zaváhání hostujícího gólmana, který si tuto situaci po zápase hodně vyčítal, a poslal kotouč do prázdné brány.

Luboš Jenáček (Vsetín): Přijel dobrý soupeř – Boleslav v plné sestavě. Myslím si, že na starší dorost to byl z obou stran dobrý zápas. Měli jsme výbornou druhou třetinu, Boleslav byla určitě lepší ve třetí třetině, kdy nás zatlačila. Kluci hráli velmi obětavě a Viktor dneska zachytal výborně. Naše individuality se v zápase nakonec prosadili a jsme rádi za dva body. Chtěli jsme vyhrát za tři, ale myslím si, že i dva body jsou proti takovému soupeři dobré.