SDO nedosáhl na body ani tentokrát, Vítkovice vyhrály o dva góly

Helena Hegeďová • 01.10.2016

První změnu skóre zaznamenal dnešní zápas již ve třetí minutě, kdy se hosté dostali do vedení zásluhou Ernesta Bochnaka. Domácí se však nenechali zahanbit a Dominik Liška vyrovnal. Do konce třetiny si Vítkovice dokázaly získat svůj náskok zpět a ve druhé periodě jej navýšily a udržely. Hrdinou na straně domácích se stal Dominik Liška, který na své konto přidal další dvě branky a byl jediným domácím střelcem zápasu.

ELSD - 10.kolo so 1.10.13:30
HC Vítkovice Ridera
2:4(1:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Liška (Lobodowski), 25. Liška (Kollár) – 3. Bochnak (Konečný, Fridrich), 17. Vícha (Kučera, Fridrich), 23. Vícha (Konečný, Kučera), 32. Žemba (Konečný, Kaláb). Rozhodčí: Dufka – Holibka, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

VHK ROBE Vsetín: Machač – Ondračka, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Klímek, Matiaško, Liška, Lobodowski, Zetocha, Koňařík, Půček, Najvar.
HC Vítkovice Ridera: Malík – Kaláb, Takáč, Vícha, Kučera, Šulák, Vacula – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Bochnak, Mrva, Kylnár, Konečný, Věntus.

Vítkovice otevřely skóre hned po prvním přejetí útočné modré čáry. I když úvodní střely patřily žlutozeleným, Ernest Bochnak poslal kotouč do pravého dolního rohu. Hostující tým v mnoha situacích podržel gólman Malík. V desáté minutě na něj však vyzrál Dominik Liška střelou mezi betony a rázem bylo vyrovnáno. Vítkovice vysílaly své střely častěji, když se však k palbě odhodlali domácí, nadělali gólmanovi značné problémy. V 16. minutě nabídl Najvar rivalovi přesilovou hru, kterou hosté bez ostychů využili. Gól, kterým se po první třetině odlišovali hosté od domácích, vstřelil Tadeáš Vícha. Pro domácího gólmana byla tato branka velmi nešťastná.

Ve vlastním oslabení na začátku druhé třetiny se na Malíka řítil Koňařík, byl však faulován a svůj nájezd si tak mohl zopakovat. Druhý pokus mu o fous nevyšel. Kotouč se po střele mezi betony zastavil těsně před brankovou čarou. A když domácí nevyrovnali, tak hosté navýšili. Tadeáš Vícha se z pravého kruhu trefil k levé tyčce. Takovýto vývoj utkání se však nelíbil Dominiku Liškovi, který, stejně jako Vícha, vstřelil druhý gól v utkání. Liška se ocitl sám před hostujícím gólmanem a zasadil mu kotouč mezi betony. Domácím se však stala osudná vlastní přesilová hra, ve které nechali Vítkovice na puku. Z mezikruží se střelou z první prosadil Jan Žemba. I on mířil mezi betony. Do konce třetiny se k zakončení dostaly oba týmy, branka však už nepadla.

Skóre se neměnilo ani v periodě poslední. Hostující celek byl na ledě vidět více, než mužstvo domácích. Vítkovice dokázaly uzavřít svého soupeře v pásmu a domácí se z něj dostávali jen marně. Po vyloučení na vsetínské straně se mohlo zdát, že hosté svůj dlouho vyvíjený tlak zužitkují. Byl to však vsetínský Zajíček, kdo se odvážil jít do nebezpečného úniku. Zájem s ním sdílel Matiaško, nelenil, ke svému spoluhráči se přidal a nakonec puk tečí poslal mezi betony, Malík je ale včas sklapl. Přesilová hra se naskytla i domácímu celku, ani v této početní výhodě však branka nepadla. Dobrou práci zde odvedla hostující obrana. Její hráči se nebáli padat do střel a gólman tak moc práce neměl.

Vsetínský starší dorost čeká další zápas v pátek 7.10. na ledě Olomouce.