Prvních třicet minut zlomilo vsetínské juniorce vaz

Petr Vychopeň, David Šušlík • 29.09.2007

L i b e r e c - Prodloužení vítězné šňůry? Kdepak, tentokráte zůstalo pouze u zelenožlutého přání. Bílí Tygři se vrhli na svého soupeře pěkně zostra, což přineslo ovoce už v první minutě a protože v tomhle tažení domácí pokračovali i nadále, po třiceti minutách už měli Vsetínští na triku čtyři branky. S křesáním pomyslné jiskřičky naděje pak zavelel Haschka, kterého v rozpětí deseti minut napodobil dvakrát i Martin Podešva, jenže to bylo z holí hostů vše. Výhru v poměru 6:3 pokřtil v pětapadesáté minutě liberecký Peřina a krocení Tygrů vsetínskými vyslanci se tak odkládá.

- 9.kolo pá 28.9.17:00
Bílí Tygři Liberec
6:3(2:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Kopic, 9. Čanky (Niko, Vařecha), 22. Liška (Skalický, Peřina), 27. Bezděk, 36. Peřina (Hanousek), 55. Peřina - 31. Haschka (Hrňa), 34. Podešva (Holomek, Hrňa), 43. Podešva (Rachůnek). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Prchal. Vyloučení: 10:4, navíc Podešva (VSE) osobní 10 minutový trest. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 238.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Hanousek, Kolmann, Kajínek, Diviš, Hataš - Čanky, Skalický, Vopálka, Mizerík, Kopic, Vařecha, Bezděk, Peřina, Liška.
VHK ROBE Vsetín: Kůdela - Holomek, Kapr, Farda, Mikulaštík, Haschka, Sznapka - Podešva, Varga, Plachtovič, Hrňa, Michálek, Švaňhal, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.
Domácí se hned od začátku zápasu do soupeře zakousli a už v patnácté sekundě to bylo 1:0. Miroslav Kopic se dostal za brankou k puku, vybruslil a prostřelil gólmana. I v dalších minutách byl Liberec lepším týmem. V rychlém sledu za sebou musel gólman Kudela předvést několik dobrých zákroků. V šesté minutě se poprvé vylučovalo. Dvě trestné minuty dostal za hákování domácí Čanky. Hosté ze Vsetína se dostali k několika střelám od modré, ale gólman Blažíček svůj tým podržel. V čase 8:04 se dostali Tygři do dvoubrankového vedení. Vařecha vystřelil na gólmana, ten kotouč sice vyrazil, ale po zákroku zůstal ležet a pro neatakovaného Milana Čankyho nebyl problém ho překonat. 2:0. Domácí předváděli v průběhu první třetiny agresivní hru s dobrým napadáním a to na Vsetín platilo. Snížit mohl ve dvanácté minutě Podešva. Jel sám na Blažíčka, ten ho ovšem vychytal. Hosté s ubývajícím časem začali hru vyrovnávat. To bylo vidět i na další přesilovce, ve které si vytvořili veliký tlak, ale gólman Liberce za svá záda ani jednu střelu nepustil. Ke konci třetiny mohli se skórem pohnout oba týmy, ale brankáři svá mužstva podrželi.

Liberec vstupoval do druhé části s výhodou dvou mužů v poli. Ale 42 sekund trvající přesilovka 5 na 3 zůstala nevyužitá. Vedení Tygrů navýšil v čase 21:58 po závaru před brankou hostů Tomáš Liška. 3:0. Také hosté dostali možnost zahrát si přesilovku 5 na 3 trvající 39 sekund. Ale branku v ní vstřelili paradoxně domácí. Gólman Kudela vyjel až mezi kruhy pro puk, jenže upadl a kotouče se zmocnil Bezděk. Do branky se sice ještě stihli postavit dva bránící hráči Vsetína, ty ale Libor Bezděk bez problému prostřelil. 4:0. Další výhodu muže v poli již hosté využili. Libor Haschka si najel do ideální střelecké pozice, dostal přihrávku a prostřelil brankáře Blažíčka. 4:1. Hosty gól evidentně probudil. Následovalo několik závarů v blízkosti libereckého brankoviště. Další branka Vsetína však přišla až v další početní výhodě. K odraženému puku se dostal nikým neatakovaný Martin Podešva a snížil na rozdíl dvou branek. 4:2. Vedení o tři branky vrátil domácím také v přesilovce Jiří Peřina, když v čase 35:21 vystřelil z ostrého úhlu a puk se zřejmě po odrazu od gólmana dostal do branky. 5:2.

Domácí si od začátku třetí třetiny komplikovali situaci zbytečnými vyloučeními. Ve třetí minutě poslední části potrestali hosté faul Čankyho, když svou druhou branku v zápase vstřelil Martin Podešva a opět snížil na rozdíl dvou branek. 5:3. Vsetín ucítil šanci něco se zápasem udělat a začal před gólmanem Blažíčkem zatápět. Z toho pramenilo několik nebezpečných situací. Tygři často vyhazovali na zakázané uvolnění. Ale hosté si chybou v obraně sami vzali šanci udělat něco se zápasem. V čase 54:49 vystihl přihrávku v obraném pásmu Vsetína Jiří Peřina, zmocnil se puku, vystřelil a dal výsledku konečnou podobu. 6:3. Hostům se již nepodařilo zápas zdramatizovat, a tak tři body zůstaly pod Ještědem.

Milan Skrbek (trenér Liberce): „Zápas pro nás začal velmi dobře. Dařilo se nám střílet branky. Ale od stavu 4:0 jsme začali dělat zbytečné fauly a dali tím soupeři šanci. Ve druhé části jsme měli pět nebo šest vyloučených a to nás trošku dostalo do kolen. Ve třetí třetině jsme se z toho naštěstí dostali a dopadlo to se šťastným koncem.“

Zdislav Tabara (trenér Vsetína): „Chtěli jsme zápas začít z dobré obrany, ale už v patnácté sekundě jsme dostali lacinou branku a od toho se to vše odvíjelo. Liberec poté dobře bránil modrou čárů, my jsme se ani pořádně nedostali do pásma. Domácí pak z dobré obrany vyráželi do brejků a trestali nás za každou chybu. Po naší zbytečné chybě v přesilovce 5 na 3 už byl zápas v podstatě rozhodnut. Domácí si výsledek už hlídali. My jsme se to ještě pokusili zkorigovat, dostat se do zápasu, ale pořád nám chyběly dva góly. Liberec zaslouženě vyhrál.“