První zápas vsetínského dorostu skončil prohrou, nepochodil na ledě Havířova

Anna Pavlína Sedláčková, Tomáš Vlček • 12.09.2019

První třetina byla úspěšnější pro Havířov, který byl na aktivnější, a díky tomu se mu podařilo skórovat hned v 7. minutě a dostat se tak do vedení, v kterém se držel po celý zápas. Ve druhé třetině se již Vsetínu dařilo na soupeře více tlačit, ale ani to nestačilo. Valaši vstřelili svůj první gól až na konci třetí třetiny, čímž se jim sice podařilo snížit náskok Havířova, na vyrovnání to však nestačilo.

ELIOD Extraliga dorostu - 1.kolo čt 12.9.17:45
AZ Havířov
2:1(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Kubíček, 50. Kubík (Pavlačka, Kubíček) – 53. Krajčík (Kunst, Dědek). Rozhodčí: Šutara – Janoško, Hranoš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta, Horváth.
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.

V první třetině byl AZ aktivnějším týmem. Od 3. minuty hrál přesilovku, ale vůbec ne úspěšně a hosté se s přehledem ubránili. V 7. minutě se už ale poprvé měnilo skóre. Domácí obránce Petr Kubíček po levé straně vnikl do útočné třetiny, stahovačkou na střed se zbavil obránce a pak prudkou střelou poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Za minutu na to šli domácí 2 na 1, Horváth vzal zakončení na sebe, ale Nešpůrka ve vsetínské brance nepropálil. V 10. minutě pak neuspěl sám před vsetínským gólmanem Pavlačka. Hosté se do zakončení také občas dostali, ale všechny jejich pokusy vyřešil Zlatnický v brance AZetu. V 17. minutě se dostal ke dvěma zakončením z blízka Kubíček, ale tentokrát neuspěl. Na druhé straně šli hosté ve stejné minutě 3 na 1, Zlatnický ale střelu ze střední vzdálenosti vyrazil do rohu.

Druhá třetina byla už trochu vyrovnanější, a to platilo i pro šance. Nejprve se Pavlačka prosmýkl ve středním pásmu mezi dvěma protihráči a rázem z toho byla situace 2 na 1 pro AZ. Následně přihrál spoluhráči Zmarzlákovi, ale ten zcela sám před Nešpůrkem neuspěl. Na druhé straně se chvíli na to sám před Zlatnickým zjevil Babeliak, ale ani na dvakrát za něj kotouč nedostal. V závěru třetiny už ale opět tahal za delší ofenzivní konec AZ. Ve 35. minutě měl ve vlastním oslabení nedotažené přečíslení 3 na 1 a pak se do samostatného zakončení dostal Bárta. Ani on ale neuspěl. A když ani Kubík o minutu později v dobré pozici Nešpůrka nepropálil, zůstalo skóre 1:0.

Branky přinesla až třetí třetina. Nejprve v 50. minutě havířovský Martin Kubík dostal přihrávku do úniku a střelou mezi betony procpal puk za brankovou čáru – 2:0. Za půl minuty trefil tyč vsetínské svatyně Urbančík, ale branka padla na druhé straně, když obránce Filip Krajčík střelou od modré čáry přesně k levé tyči překonal Zlatnického – 2:1. V dalším průběhu se se sice oba týmy snažily o další branky, ale i přes přesilovku Vsetína od 56. minuty už se diváci žádné nedočkali. AZ tak začal sezonu těsnou výhrou nad Vsetínem 2:1.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): My jsme moc rádi za vítězný vstup do soutěže, jejíž úvod pro nás bude díky losu hodně náročný. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře, ale bohužel jsme 1. třetinu odehráli jen 1:0, což bylo podle průběhu hodně málo. Měli jsme vést o 3-4 branky a mohlo být po zápase. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Rozhodl to, dá se říct, šťastný moment pro nás, kdy hostům přeskočil puk hokejku před prázdnou brankou a my jsme se z protiútoku dostali na 2:0. Pak už jsme to ukopali. Jsme rádi za tři body, spokojeni s určitými fázemi hry, ale byly tam i chybičky na kterých musíme pracovat.

Miroslav Barus (VHK Vsetín): V první třetině jsme očekávali tlak domácích, což se potvrdilo, a ti šli i do vedení. Od druhé třetiny už jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si nějaké šance. Ve třetí třetině nám chybělo jen málo k vyrovnání, ale z protiútoku jsme dostali gól na 2:0 a to rozhodlo. Na úvod sezony to bylo z obou stran velmi kvalitní utkání. Hráči velmi dobře bruslili a ukázali, že jsou na sezonu dobře připraveni.