Pozvánka na sobotní bitvu s Porubou: Valaši vydřeli dva body ve Frýdku!

Václav Trávníček • 16.01.2013

Vsetínští hokejisté nemohli fanoušky na blížící se domácí duel s Porubou pozvat lépe. Ve středu večer zvítězili na ledě obávaného Frýdku-Místku 2:3 v prodloužení a připsali si do tabulky cenné dva body! Ve vyrovnané partii museli nejprve dotahovat náskok domácích, pak se však po brankách Kajaby a Mikšovského ujali vedení 1:2. A přestože Frýdečtí těsně před koncem základní hrací doby vyrovnali, poslední slovo měli zelenožlutí. Obránce Juraj Tichý proměnil samostatný únik a rozhodl o bonusovém druhém bodu pro VHK.

2. liga - 33.kolo st 16.1.18:00
HC Frýdek-Místek
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Slovák P. (Krutil), 56. Slovák P. (Škatula, Teper) - 29. Kajaba (Brezáni, Tesařík), 52. Mikšovský (Zúbek, Vaněk), 61. Tichý. Rozhodčí: Mrkva – Hanzlík, Štěpán. Poměr střel: 26:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Frýdek-Místek: Láníček – Gajda, Teper, Měkýš, Tomis, Krutil, Kudláček, Ferenc, Kocurek, Gogolka, O.Sluštík, Škatula, P.Slovák, Rozum, Contratto, Kraft, Kopún, J.Sluštík, Suchý, J.Slovák, Štubňa.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Žák – Zúbek, Vaněk Mikšovský – Vítek, Hruška O., Bajtek – Brezáni, Podešva, Kajaba – Holík.

Zápas Vsetína s Frýdkem-Místkem se od začátku nesl v opatrném duchu. Oba týmy pamatovaly přestřelku z posledního duelu a tentokrát se snažily neinkasovat. Mírně aktivnějšími byli dle očekávání ze začátku domácí, které podpořila i přesilovka po faulu Zúbka, ale ve zvýhodněné hře se k větší šanci nedostali. V polovině třetiny měli výhodu přesilové hry i vsetínští, ale podobně jako domácí se k žádné tutovce nedostali a co poslali jiného na bránu, tak zlikvidoval spolehlivý Láníček.

Ve druhé polovině třetiny se hra přeci jen více otevřela a šance si vybojovala druhá útočná formace Valachů, ve které šel vidět hlavně Filip Bajtek, jenž za Vsetín nastoupil v sezóně poprvé. Domácí však vždy uměli na tlak soupeře odpovědět, ale v brance druhé vládl Lukáš Plšek, který po sérii utkání nahradil v bráně Petra Hromadu. V první třetině diváci branku neviděli a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupily oba týmy podobně jako do té předešlé. Mírně aktivnějšími byli hosté a to hlavně střelecky. Všechny pokusy však velmi dobře vychytával bezchybný Láníček. Když se zelenožlutým nedařilo skórovat, dostali se ke slovu frýdecko-místečtí. Michal Krutil vypálil na Plška, který jen vyrazil vedle sebe, kde stál nepokrytý Petr Slovák, jenž pohodlně poslal puk do odkryté klece, a domácí se mohli radovat. Valaši se nenechali zahanbit a brzy vyrovnali.

Nejprve mohl srovnat Tesařík, který se dostal sám před Láníčka, ale zezadu byl čistě zastaven a obrán o velkou šanci Kudláčkem, jenže ten jen poslal puk na jiného vsetínského hráče a další útok byl před Láníčkem. Ten ránu Brezániho ještě dokázal chytit, ale podobně jako Plšek ji jen vyrazil před sebe, před připraveného Reného Kajabu, který doklepl puk za Láníčkova záda, bylo vyrovnáno. Pokračoval obraz hry, na který jsme byli zvyklí v první třetině. Bojovný hokej s šancemi na obou stranách ovšem bez přímých brankových příležitostí. Stav 1:1 nakonec vydržel až do sirény a do kabin se šlo opět za nerozhodného stavu, tentokrát 1:1.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, na kterých šlo více vidět, že chtějí zápas vyhrát. Domácí však pozorně bránili a záměrně dobře kouskovali hru častými zakázanými uvolněními. Domácím se odolávat velmi dobře dařilo a navíc dokázali vyrážet do nebezpečných protiútoků. Například rána Jana Sluštíka, kterou Plšek nedokázal udržet a puk jen těsně proletěl kolem tyče vsetínské brány. Hosté se ze své aktivity přeci jen dočkali vstřelené branky. Po závaru před brankou Láníčka se v chumli nejlépe zorientoval Adam Mikšovský, který z bezprostřední blízkosti propálil Láníčka. Domácím se vzápětí naskytla možnost přesilové hry, kterou však Valaši ustáli. Jenomže vytvořený tlak domácím pomohl, aby krátce po přesilovce se usadili před Plškem, a když se hostům dlouho nedařilo vyhodit, dostal se puk na výstroj Plška, který opět jen vyrazil před sebe a znovu to byl Petr Slovák, jenž všudypřítomně doklepl puk za záda vsetínského brankáře.

Asi nejhůř bylo Vsetínu, když minutu a půl před koncem, vyhodil puk do hlediště Vrba. Valaši však do konce třetí třetiny už neinkasovali a zápas se dostal do prodloužení. V tom zelenožlutí dohrávali oslabení, když už byly v pěti, tak domácí zaváhali na útočné modré, kde domácího obránce obral o puk vsetínský bek , jenž perfektně po straně zrychlil a před Láníčkem na dvakrát dostal puk za jeho záda a rozhod tak o dvou bodech pro Vsetín.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Ve Frýdku-Místku se vždy hraje špatně, je tady velká hala, žádná atmosféra. Je to takové hluché a stejně to působí i na hráče. Dnes tam opět byly nějaké chyby, ale útočně jsme hráli dobře. Musíme se chyb vyvarovat hlavně doma, musíme zopakovat nějaké věci a hru opět oživit. Dnes jsme si body zasloužili, už jen díky střelám na bránu, které byly 39:26 v náš prospěch. Škoda, že dnešní vítězství není tříbodové, protože jen kvůli hloupé chybě jsme o ten bod navíc přišli. Nejlepší hráč domácích byl Láníček, ten dnes pochytal, co se dalo. Filip Bajtek dnes za nás prvně hrál v sezóně a druhou lajnu velmi oživil, hráli dobře. Pokud vše klapne, tak by za nás mohl hrát i příští středu.“