Poslední zápas sezóny se dorostu nepovedl, s Olomoucí prohrál o jeden gól

Anna Pavlína Sedláčková • 14.03.2019

Vsetínští dorostenci mají za sebou poslední zápas sezóny, jenž pro ně zprvu vypadal slibně, protože se během dvou minut trefili do brány hned dvakrát. V první třetině však Olomouc snížila svou ztrátu a do kabin se odcházelo za stavu 1:2. Ve druhé části zápasu přišel další, tentokrát vyrovnávací, gól a hrálo se opět od nuly. Až v 55. minutě se podařilo prosadit kohoutům a vyhrát tak svůj poslední zápas sezóny. Z nadstavby si jeden bod k dobru přičetl Vsetín, a od svého soupeře tak neodjel s prázdnou.

ELIOD Extraliga dorostu - 20. kolo - 2. část čt 14.3.18:00
HC Olomouc
3:2(1:2, 1:0, 1:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Ševčík (Sedláček, Macháč), 38. Schneider (Radová), 56. Kusák (Přecechtěl, Lambert) – 17. Adámek (Bednařík, Turek), 18. Babeliak (Dědek, Velikovský), 64. Kočí (Dědek, Půček). Rozhodčí: Sedlák – Bubela, Lounová. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Olomouc: Špunar – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Schneider, Kusák, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný.
VHK ROBE Vsetín: Růžička – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Krajčík – Bednařík (C), Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Matějíček, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

V posledním extraligovém kole dorostenci HC Olomouc přivítali na svém ledě Vsetín, na nějž měli dobré vzpomínky ze základní části, neboť svému soupeři nepovolili ani bod. Valaši si ovšem vše vynahradili v bojích o udržení, ve kterých zvítězili ve všech třech utkáních skupiny E, ačkoliv v tom předchozím na olomouckém ledě se mohli radovat až po samostatných nájezdech. A zatímco hostům už v utkání o nic nešlo, pro domácí tým by plný bodový zisk znamenal posun tabulkou na čtvrtou příčku.

Do utkání však vstoupili jednoznačně lépe Vsetínští, kteří od prvních minut soupeře tlačili a k ničemu jej nepustili. Vybojovali tak hned dvě přesilové hry, ale jak při hře v pěti na obou stranách, tak ani v početní výhodě se hostům nedařilo překonat domácí obranný val. Poprvé brankář Jan Špunar kapituloval až v 17. minutě, když se trefil Matyáš Adámek. Na něj navíc jen o 66 vteřin později po skvělé práci Matyáše Dědka navázal také Boris Babeliak. Kohouti ovšem prokázali, že na dosažení branky stačí jediná nenápadná akce, a jen čtyřicet vteřin po druhé brance Vsetína, snížil Petr Ševčík.

Prostřední část už nabídla o poznání vyrovnanější partii a přesilovky si vysloužili i domácí hráči, ovšem se stejným efektem. Největší šanci měli naopak opět hosté, kteří při své početní nevýhodě ujížděli ve dvou proti brankáři, ale jejich akci zhatila nepřesná přihrávka. Gól přišel opět až v závěru třetiny, když Radová s Petrem Schneiderem vybojovali puk v útočném pásmu a druhý jmenovaný ho poslal do sítě.

V poslední třetině Olomouc potřebovala dokonat obrat, pokud chtěla ještě pomýšlet na čtvrté místo v tabulce, a to se jí také podařilo, když se v 56. minutě prosadil střelou z první Patryk Kusák. Vsetín pak v závěru zkusil vyrovnat při hře bez brankáře, ale místo toho naopak inkasoval. Gól Adama Spurného ale nemohl platit, protože mu předcházel zásah olomoucké střídačky.

Prodloužení začali opět lépe hosté, kteří záhy vybojovali trestné střílení. Adam Turek ale mezeru mezi betony Špunara nenašel. Vsetínu nepomohla ani dvouminutová přesilová hra čtyř proti třem, ve které střílel Kočí pouze nad odkrytou branku. Jen o něco víc než minutu před koncem se ale Vsetín přece jen dočkal gólu a bodu z nadstavby, když Matyáš Dědek vybídl právě Václava Kočího ke střele do odkryté branky. Potřebný čtvrtý bod tak Olomouc nezískala a v tabulce zůstala pod Technikou Brno.