Po Jihlavě junioři ztrapnili i Třebíč

Radek Bařina, Kristýna Guricová • 19.01.2008

V s e t í n - Brilantní hokejový víkend mají za sebou vsetínští junioři. Po výhře 10:2 v Jihlavě dnes doma smetli Třebíč vysoko 11:1. V tomto utkání Valaši předvedli zřejmě svůj nejlepší výkon v sezóně, a i když po ojedinělé akci hostů brzy prohrávali, dokázali zápas, hraný prakticky jen na jednu branku, rychle otočit a další minuty utkání již proměnili ve svou exhibici. Ofenzivní manévry režíroval především výtečný Erik Hrňa, autor pěti asistencí, jemuž zdatně sekundovali ostatní spoluhráči. Po skvělém výkonu, za nějž sklidili bouřlivý aplaus tribun, tak deklasovali junioři tým z předních příček tabulky rozdílem několika tříd.

- 38.kolo so 19.1.16:00
SK Horácká Slavia Třebíč
11:1(2:1, 2:0, 7:0)
Branky a nahrávky: 6. Varga (Hrňa), 14. Haschka (Hrňa), 22. Plachtovič (Hrňa), 24. Varga (Hrňa, Plachtovič), 50. Holomek (Plachtovič), 50. Rachůnek (Kadlčík), 51. Ševčík (Štindl), 52. Fabian (Rachůnek), 53. Ševčík (Surovčík), 56. Holomek (Varga, Hrňa), 58. Surovčík (Fabián) - 5. Kurial (Dostál). Rozhodčí: Krenželok - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 60:15. Diváci: 330. Průběh utkání: 0:1, 11:1.
VHK ROBE Vsetín: Musil - Holomek, Štindl, Fabián, Kapr, Kocur, Haschka, Lukeš - Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Sýs, Švaňhal, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr (51. - 58. Mikulka) - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela R. - Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Krutiš, Jánský, Kundela, Fila, Kadela E., Burián, Kurial.
V rámci 38. kola se na stadionu Na Lapači proti sobě na úvodním buly postavily celky Vsetína a Třebíče. Již od úvodních sekund bylo znát, že Valaši v čele s Erikem Hrňou, jsou na dnešní zápas výborně naladěni, když výše jmenovaný již po 29 vteřinách hry nastřelil tyčku Burgrovy svatyně. Na druhé straně se po chybě jednoho z domácích hráčů k první šanci dostali také Třebíčtí, avšak Martin Jánský své sólo ze 4. minuty promrhal. Na časomíře poskočilo jen pár vteřin, když v čase 4:16, plácl mezi kruhy do puku Jan Kurial a po jeho lehce tečovaném pokusu šli hosté do vedení (0:1). Tato radost jim však netrvala dlouho, jelikož v čase 5:07 přihrával šikovně Erik Hrňa z rohu na neobsazeného Davida Vargu, který bez zaváhání z bezprostřední blízkosti propálil hostujícího brankáře mezi betony (1:1).

V následujících minutách byl na vsetínském zimáku k vidění rychlý a aktivní hokej v podání zelenožlutých mladíků, kteří juniory z Třebíče nepustili prakticky k ničemu. V 8. minutě znovu zaúřadovalo před brankou hostí duo útočníků, jež zařídilo první domácí branku, avšak Erik Hrňa tentokrát svou ránou poslal touš mimo branku. O chvíli později se o navýšení vedení pokoušel také Robin Ševčík, avšak neposedný kotouč do Burgrovy svatyně taktéž nedotlačil. V 11. minutě se na ledě představil znovu Erik Hrňa, který nejprve přihrával do šance Liboru Haschkovi, aby později třebíčského gólmana vyzkoušel sám, znovu ale marně. Domácí tak i přes to, že pokračovali ve skvělém výkonu, a své třebíčské hosty prakticky vůbec nepouštěli z obraného pásma, spalovali jednu šanci za druhou. Pomohla jim tak první přesilovka utkání, ve 13. minutě, kterou již po 76 vteřinách přeměnili v gól: po oku lahodící kombinaci to opět zkusil agilní Erik Hrňa, aby posléze poslal puk na modrou Liboru Haschkovi, který se napřáhl a černou gumou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně třebíčského brankáře (2:1).

1. Erik Hrňa
2. David Varga
3. Ondřej Holomek
— Tři domácí hvězdy utkání dle přítomných redaktorů.
Těsně po druhé domácí brance si po podražení jednoho z domácích hráčů zahráli přesilovku také hosté, jedinou gólem zavánějící akci však paradoxně vyrobil vsetínský brankář Musil, jenž při rozehrávce namazal jednomu z hostujících borců, ten však svou obrovskou příležitost bez mrknutí oka zahodil. Téměř s vypršením tohoto trestu zdvihl hlavní sudí ruku nad hlavu podruhé a Valaši tak šli znovu na dvě minuty do čtyř. Třebíč se však díky výborné obraně domácích hráčů nedostala vůbec k ničemu a tak se do konce první části, snad kromě několika dalších spálených šancí domácích, již nic podstatného nestalo.

Úvod druhé části naznačil, že tempo hry budou i nadále udávat hráči ve žlutozelených dresech. V čase 21:19 se na trestnou lavici odporoučel Libor Rajský a domácí opět trestali. Od modré se totiž napřáhl ke gólu Erik Hrňa, jeho ránu však ještě před brankovištěm usměrnil za Burgrova záda Jiří Plachtovič a domácí tak využili i svou druhou přesilovou hru (3:1). Neuběhla však ani minuta a hosté šli znova do čtyř. Jejich nedisciplinovanost se Valaši rozhodli nenechat jen tak, a když v čase 23:32 přihrával z úhlu Erik Hrňa puk před bránu na Davida Vargu, bylo již všem jasné, že ani třetí přesilovka nezůstane nevyužita a stav na ukazateli se tak měnil po čtvrté (4:1). Aby toho hosté na svá bedra neměli příliš, byl jen okamžik po čtvrté brance vyloučen jeden z domácích a Třebíč se tak mohla pokusit o návrat do hry. To by se však její hráči museli v průběhu dlouhých dvou minut dostat alespoň do útočného pásma, ne-li vystřelit na ochránce domácí svatyně.

Domácí poté malinko zvolnili své ďábelské tempo, hosty však i nadále bez problému udržovali v bezpečné vzdálenosti od své klece. Ve 34. minutě mohl vedení navýšit ještě Jakub Surovčík, ale nepodařilo se mu z bezprostřední blízkosti trefit polo-odkrytou klec a když se parádní akcí předvedl také Robin Ševčík, jenž se protáhl mezi bránícími hráči a prošel skrz celé útočné pásmo, leč nezavěsil, bylo už všem téměř jasné, že do konce prostřední části se již na skóre nic nezmění. Když pak byl v čase 37:35 vyloučen za hákování ještě Kocur, dostal v oslabení od samotného brankáře Burgra mazanou přihrávku Erik Hrňa na kruhy, ze tří metrů však prázdnou bránu minul, svou brankovou smůlu tak neprotrhl a oba celky si tak šly na 15 minut odpočinout do kabin za, pro hosty ještě lichotivého, stavu 4:1.

První minuta třetí třetiny se sebou přinesla obrovskou, leč ke smůle hostů také jedinou, šanci jednoho z třebíčských hráčů, který se dostal s pukem do brejku, pokusil se na domácího brankáře vyzrát blafákem, touš mu však utekl a Třebíčtí se tak mohli se šancí na zvrat v utkání definitivně rozloučit. Domácí se po této ojedinělé příležitosti hostů vrátili zpět k bravurní hře z první třetiny a až do konce zápasu pustili hosty s kotoučem do svého obranného pásma snad jen dvakrát! Naopak sami tým z předních pater tabulky neustále svírali jako v kleštích a neustále zásobovali hostujícího gólmana prací. Ve 44. minutě se puk dostal k Ondřeji Švaňhalovi, který však neměl rychlost a tak počkal na přijíždějícího Libora Kadlčíka, jenž to z prostoru od kruhů zkusil znovu na Burgra, avšak pro tentokrát se ani dorážejícímu Robinu Ševčíkovi nepodařilo dopravit kotouč za brankovou čáru.

Festival neproměněných domácích šancí skončil v čase 49:11, kdy se s pukem před branku natlačil Ondřej Holomek a díky svému důrazu dotlačil puk až za záda brankáře hostí (5:1). O nemohoucnosti Třebíče hovoří i fakt, že během dalších 48 vteřin dostali branku šestou, o kterou se přičinil Tomáš Rachůnek, který jen tak vypálil od modré a Burgr, jenž si v hlavě pravděpodobně ještě přehrával předchozí akci, vůbec na lehkou střelu nezareagoval a ze sítě tak musel lovit další puk (6:1). A také na sedmou branku nemuseli diváci čekat příliš dlouho: přišla o zhruba minutu později. Tentokrát se proti brankáři hostů prosadil Ševčík, který bezprostředně před brankovištěm tečoval nahození Petra Štindla (7:1). Sedm branek už však bylo na hostujícího brankáře příliš a odjel na střídačku, v brance jej pak nahradil Leoš Mikulka, který však své čisté konto udržel pouhých 72 vteřin! Nejprve se zákeřným faulem předvedl hostující Dočekal, jenž se na trestné lavici téměř ani neposadil a mohl ji znovu opustit, když svého gólu ránou od modré dosáhl také Michal Fabián (8:1).

Aplaudující stadion začal vyvolávat „Deset, deset“ a v čase 52:06 posunul domácí celek k tomuto číslu Robin Ševčík, který pouze reagoval na rezignovanost Třebíče, když po střele Jakuba Surovčíka, zůstal kotouč jen tak ležet před brankovištěm a pro vsetínského útočníka tak nebyl sebemenší problém zavěsit do odkryté klece (9:1). V čase 55:55 se hráči i diváci dočkali zasloužené desítky a to poté, co David Varga přihrával Ondřeji Holomkovi ke druhé tyči, který v symbolickém čase vsítil symbolickou desátou branku. Když už se čas pomalu nachyloval k poslední siréně, muselo se skóre měnit ještě jednou a to když po Fabiánově střele od modré, gólman Mikulka nechytil puk a Jakub Surovčík se ze všech přítomných vzpamatoval nejrychleji (11:1) a do branky se ještě na chvíli vrátil brankář Burgr. V posledních vteřinách zápasu, kdy už měli Valaši hru zcela pod kontrolou, se ještě puku dožadoval aktivní Erik Hrňa, avšak jeho výborný výkon okořeněný pěti přihrávkami zůstal pro tentokrát bez zápisu v kolonce střelců, nutno však podotknout, že téměř polovinu branek svým spoluhráčům Hrňa přímo naservíroval.

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč:
Dnes jsme přijeli ve velmi oslabené sestavě, neboť nám chybělo deset hráčů ze základní sestavy. Někteří hráči totiž museli pomáhat u seniorů a hrát proti Prostějovu. Dali jsme šanci mladým hráčům, kteří na to prostě nestačili. V průběhu zápasu nám odešli další tři hráči a konec zápasu jsme odehrávali na se třinácti hráči. Domácí byli jednoznančně lepší, hlavně první lajna, která si dělala na ledě co chtěla. Dostali jsme sice debakl, ale je to za náma a my musíme jít do dalších zápasů. Chceme získat ještě pár bodů a obnovit starou sestavu pro vyřazovací boje. Z toho dvoumístné čísla inkasovaných branek neděláme žádnou tragedii. Tři body jsou ztraceny tak jako tak.

Luboš Jenáček - Vsetín
Potřebovali jsme uhrát tři body a Třebíč je před námi v tabulce, takže k žádnému podcenění nedošlo. Chtěli jsme hrát agresivně a napadat, to se nám podařilo. I když jsme dostali první branku, podařilo se nám to otočit. Ve druhé třetině jsme důraznou hrou u branku přidali další branky. Pátým gólem se to rozhodlo a soupeře jsme přehrávali. Měli jsme výborný pohyb, kluci měli chuť do hry a góly ta naskakovali. Soupeři také moc nezachytali oba gólmani. Hrači, kteří dlouho nevstřelili branku se dnes probudili a snad se chytnou i ti, kteří na branku teprve čekají.