Oslabený Vsetín nestačil Slovanu, ze severu Čech se vrací s nepořízenou

Jan Tajzler • 17.09.2018

Pondělní předehrávkou 6. kola Chance ligy pokračoval program vsetínských hokejistů. Valaši se vypravili na dalekou cestu do Ústí nad Labem, které v loňské sezoně dokázali ve všech případech porazit. Tentokrát se však z vítězství radovali Severočeši, kteří za svou první výhrou vykročili již v první třetině, kterou ovládli 3:0. Vsetín sice hned v úvodu prostředního dějství snížil na 1:3, ale domácí Slovan byl i nadále při chuti a vypracoval si luxusní náskok, který už do konce zápasu Valaši nestačili ohrozit. Zelenožlutí mají šanci na reparát v sobotu, kdy hostí celek Třebíče. Trenéři Dopita s Jenáčkem budou jistě doufat v uzdravení alespoň některých marodů.

CHANCE LIGA - 5.kolo po 17.9.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem
7:3(3:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Weinhold (Vrdlovec, M. Zdvořáček), 20. D. Merta (Vrdlovec), 20. Chrpa (J. Havel, Krliš), 23. Vrdlovec (Jícha), 24. M. Zdvořáček, 38. Roubík (Melka, M. Vágner), 43. Jícha (Melka, Roubík) – 21. Hořanský, 38. Rob, 47. Jonák (Teper, Pechanec). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1051. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – M. Vágner (C), Hes, M. Zdvořáček, Weinhold, Jeřábek, Látal, Mert – Melka (A), Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), L. Volf – Chrpa, Krliš, J. Havel – Jícha, T. Jandus.
VHK ROBE Vsetín: Gába, od 21. Šelepněv – Mikuš, Rudl, Slováček (A), Teper, Jenáček, Holomek (C), Hryciow – Hořanský, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Kucharczyk (A), Klímek – Kopta, Podešva, Frydrych.

Úvod první třetiny se nesl v duchu vyrovnaného zápasu. Hosté si dokonce vytvořili jako první největší šanci zápasu, když se snažil chybnou rozehrávku domácích potrestat Mikael Kuronen, kterého odzbrojil o kotouč v posledním momentě čistým způsobem Matěj Hes. Poté začaly padat i branky. Jako první se prosadil z levého kruhu v osmé minutě Martin Weinhold. V poslední minutě úvodní periody se domácí příznivci dočkali další využité přesilové hry z hole Davida Merty, o pár vteřin později zvýšil na 3:0 v pokračujícím tlaku domácích Jakub Chrpa, a Slovan tak mohl jít spokojeně do kabin. - 3:0

Druhá třetina byla pestrá na branky. Viděli jsme jich celkem pět, nejdříve se prosadili v úvodu hosté, když ve 21. minutě snížil Adam Hořanský. Tříbrankový náskok si vzali hokejisté Slovanu zpět ve 23. minutě zásluhou Daniela Vrdlovce. O minutu později se domácí fanoušci radovali z pověstného "bůra", střelou od modré se prosadil Martin Zdvořáček. Na 6:1 zvýšil po excelentním pasu Melky dnešní oslavenec Jaroslav Roubík. Ve 38. minutě snížil nepříznivý výsledek Lukáš Rob, a to bylo z bohaté druhé třetiny vše. - 6:2

Poslední perioda dnešního utkání už nepřinesla tolik šancí a branek jako třetiny předchozí. Nejprve se dokázal prosadit ústecký celek, konkrétně Josef Jícha, který krásnou střelou backhandem k tyči dokázal překonat vsetínského brankáře. Zhruba po pěti minutách hry se v přesilové hře dokázal prosadit Vít Jonák, který doslova zametl puk do prázdné klece, nutno podotknout, že hosté početní výhodu sehráli opravdu skvěle. Výsledek se po zbytek zápasu nezměnil, a tak Slovan bere zasloužené tři body. - 7:3

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska jsme šli na zápas dobře připravení. Hráči vydrželi celou dobu hrát to, co jsme po nich chtěli. V koncovce jsme dávali góly, což bylo něco, co nás trápilo v minulých zápasech, protože jsme měli hrozně moc šancí, ale neproměnili jsme je. Dnes tam ty góly spadly. Ale myslím si, že celý zápas jsme byli lepší.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Nejspíš nás podusilo to, že jsme hráli na tři pětky, stejně jako v minulém utkání. Víceméně nás trápí nástupy do zápasů, první třetina bývá šílená. Někteří hráči k utkání přistupují lehkovážně a od toho se potom odvíjí celý zápas. Podle toho také hrajeme. Těžko se to hodnotí, ale katastrofální výkon.