O osudu zápasu rozhodla až třetí třetina, Valaši vezou ze Šumperka vítězství

Alena Ryšavá • 09.02.2022

Ve středeční dohrávce 31. kola se junioři střetli s Mladými Draky ze Šumperka. Zápas nepřinesl příliš atraktivní hru, která by lichotila oku hokejové fanouška. Dvě třetiny se hrálo bez branek a větších gólových šancí. Prosadit se nakonec povedlo Valachům, a to až v poslední třetině, kdy Bachánek využil přesilovou hru. Vítězství následně Vsetín potvrdil trefou do prázdné brány sekundu před koncem zápasu. Valaši porazili Šumperk konečným rozdílem 2:0.

Liga juniorů - 31.kolo st 9.2.17:45
HK MD Šumperk
0:2(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 54. Bachánek (Liss, Przbyla), 60. Janíček (Bednařík, Horský). Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Kopecký. Vyloučení: 6:5, navíc Křivohlávek 5+OK, Cekr (oba ŠUM) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.

HK MD Šumperk: Bielecký – Minařík, Koutecký, Blaháček, Cekr, Netolický, Křivohlávek, Plhal – Šucha, Tomiczek, Haas, Polách, Kavan, Šotkovský, Pánek, Kesler. Trenér: Petr Rutar
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Sýkora, Čapka, Liss, Machů, Sviták, Mojžíš – Przbyla, Bednařík, Bachánek, Horský, Veselý, Koláček, Maštalíř, Ramert, Janíček. Trenér: Aleš Bachánek

První třetina zápasu nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Oběma celkům chvíli trvalo, než se dostaly do tempa. Vsetín se snažil ohrozit klec domácích spíše z hromadného, souvislého tlaku, který řídili hlavně Horský s Przbylou. Na straně domácích se vyskytly individuální akce, které mohly být přetaveny na branku. V 9. minutě prošel díky přihrávce Haase po pravém mantinelu do třetiny Šucha, který nevyzrál na betony Tkadlece. Pohledná byla také akce Minaříka, jenž si ve 13. minutě vzal v obranném pásmu puk, projel celé hřiště, najel si do středu pásma a následně nepříjemnou střelou prověřil vsetínského brankáře, ten byl na svém místě. A jinak tomu nebylo ani v případě úniku Kavana, který zakončoval netradičně, a to bekhendem. Ani jeden z Mladých Draků se však neprosadil a po první třetině byl stav nerozhodný 0:0.

Druhá část hry atraktivitu předváděné hry nezvedla. Ani jednomu celku se nedařilo nic vytvořit. O málo lepší byli opět domácí. Pohledná byla ve 24. minutě akce Polácha, který obešel mnoho vsetínských hráčů a od pravého mantinelu se dostal do středu pásma, kde volil přihrávku na Minaříka, která už tak jako jeho průnik vyvedená nebyla. Vsetín měl největší možnost na otevření skóre ve 31. minutě, kdy se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. V koncové fází akce byl Ramert, jemuž puk před střelbou z dobré pozice sjel z čepele. I po druhé třetině se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

O osudu zápasu rozhodla až jeho poslední část, ve které Vsetín otevřel skóre zápasu. V 54. minutě byl vyloučen domácí Křivohlávek a Valaši nabídku v podobě přesilové hry využili. O první překonání maskovaných mužů během střetnutí se postaral svou trefou Adam Bachánek. Po této brance byla hra často přerušována četnými vyloučeními, na ledě stoupala nervozita. Domácí toužili po srovnání, Valaši si chtěli udržet hubený náskok. To se jim nakonec povedlo a těsně před koncem, konkrétně v čase 59:59, přidali i druhou trefu do prázdné brány, kterou v rámci power play opustil Bielecký. O zpečetění vítězství se postaral Martin Janíček. Vsetín porazil Šumperk po sáhodlouhé bitvě 2:0.