Mladší dorost prohrál v Třinci, i přes to končí na 3. místě

Helena Hegeďová • 15.03.2018

Do posledního zápasu sezónu nevstoupili vsetínští mladší dorostenci zrovna ideálně, když lídr tabulky z Třince vsítil branku již po sedmatřiceti sekundách hry. Během třech minut na konci první třetiny přidal další tři branky, kdežto Valachům se stále nedařilo. Třinec otevřel gólem i druhou třetinu, na to však odpověděl první brankou Vsetína Babeliak. V poslední třetině potvrdili Oceláři dalšími třemi trefami vítězství, za Vsetínské se ve třetí dvacetiminutovce trefil pouze Vrána. Valaši ale vydobyté třetí místo neopustili, končí s dvoubodovým náskokem na Warrior, který se senzační výhrou v Šumperku zachránil. Sestupová příčka tak nakonec zbyla na Porubu, které v posledním kole nestačila výhra na nájezdy.

Extraliga mladšího dorostu - 2Č/20 čt 15.3.17:00
HC Oceláři Třinec
8:2(4:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Matěj (Geidl, Ramík), 15. Králík (Wardas), 16. Kašpárek (Hrůzek), 18. Kašpárek (Macháček), 22. Macháček (Kašpárek), 44. Mituchovič (Przybyla), 58. Hrůzek (Kašpárek, Macháček), 60. Chovaniak (Ramík) – 36. Babeliak (Houser), 60. Vrána (Kočí, Zeman) Rozhodčí: Holaň – Carbol, Kořistka Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 57:20. Průběh utkání: 0:0, 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2.

HC Oceláři Třinec: Švančara – S. Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Mituchovič, Chovaniak, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Ramík, Macháček
VHK ROBE Vsetín: Málek (41. Křenek) – Velikovský, Zeman, Houser, Kunst, Sviták – Bednařík, Kuchařík, Babeliak, Kočí, Calaba, Veselý, Zemánek, Vrána, Půček, Urban, Turek