Mladší dorost přetlačil Porubu

Václav Trávníček, Radek Bařina • 25.01.2010

Cenné vítězství proti ostravské Porubě si připisují mladší dorostenci VHK. Výborným výkonem se prezentoval gólman Miroslav Svoboda, navrátilec z hostování v sousedním Valašském Meziříčí. Vsetín si tak nadále udržuje postavení v silné šestce, přičemž na pátém místě je s náskokem dvou bodů Olomouc. Další utkání sehrají Valaši až 11. února doma proti Šumperku.

- 26.kolo ne 24.1.
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2(0:0, 1:2, 0:0)
Branky Vsetína: Pokorný, Galia.

Potřetí v sezóně se mladší dorostenci VHK Vsetín střetli s celkem Poruby, přičemž do utkání vstupovali s jasným cílem – i potřetí v sezóně celek z Ostravy porazit a zlepšit si tak náladu po debaklu s Vítkovicemi. Od prvních minut byla k vidění vyrovnaná podívaná, ve které každý chvilku tahal pilku. V první třetině bojovného utkání se přesto diváci branky nedočkali, po dvaceti minutách hry tak svítil na porubském zimním stadiónu nerozhodný stav 0:0.

Druhou třetinu již stav bezbrankový nepřežil. Poruba byla v tomto dějství rozhodně nebezpečnějším celkem, z vedení 2:1 se ale po 40. minutách hry radovali mladíci VHK Vsetín. Za záda brankáře domácího celku se trefili Galia a kanonýr Pokorný, domácí si naopak nevěděli rady s brankářem Svobodou, který se po návratu z Valašského Meziříčí předvedl ve velmi dobrém světle.

Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení zoufalé snahy porubských mladíků o srovnání skóre. Valaši však pozorně bránili a když už se domácí propracovali do šance, byl na místě pozorný Svoboda. Právě hostující brankář se ovšem dvě minuty před uplynutím třetí dvacetiminutovky dopustil nesmyslného faulu a nabídl tak domácím velkou příležitost srovnat stav při hře šest na čtyři. Vsetínští ale s vypětím všech sil závěrečný nápor Poruby ustáli a po vítězství 2:1 tak na jejich konto putují cenné tři body.