Mise splněna! Juniorka remizovala s Kometou, v prodloužení rozhodl Lašák

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 14.12.2018

945 fanoušků vidělo na Lapači vyrovnaný zápas mezi Vsetínem a Kometou. Valaši první třetinu neodehráli s potřebným nasazením, což se projevilo jednobrankovým mankem. Od druhé třetiny se ale vše změnilo. Lukáš Jindra vyrovnal, a když Vsetín v úvodu třetí třetiny soupeře přehrával, poslal svůj tým do vedení Lukáš Frydrych. Valachům utekly tři body pět minut před koncem třetí třetiny, nakonec však o vítězství rozhodl v prodloužení svým premiérovým gólem Martin Lašák.

DHL Extraliga juniorů - 16. kolo - 2. část pá 14.12.17:30
HC Kometa Brno
3:2p(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Jindra (Frydrych, Jenáček), 45. Frydrych (Klímek, Kožený), 65. Lašák (Jindra, Klímek) – 4. Snášel (Kowalczyk, Kadlic), 55. Minárik (Meluzin, Kučeřík). Rozhodčí: Škach – Novák, Kučera. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:31. Diváci: 945. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Lašák, Zeman, Pernický, Kožený – Frydrych, Jindra, Klímek – Veselý, Petriska, Vašenka – Pospíšil, Frimel, Krupa – Zetocha.
HC Kometa Brno: Micka – Kučera, Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Kowalczyk – Matula, Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzin, Malý, Kadlic, Kunc, Bartes.

Utkání začalo velkou šancí Vašenky ve 3. minutě, jeho rána však nebyla dostatečně silná a puk se od brněnského gólmana pouze odrazil. Hosté se několikrát dostali do útočného pásma, tam jim ale v dalším postupu zabránila vsetínská obrana. Po rozehrání před Málkem se puku zmocnila Kometa, netrvalo dlouho a Martin Snášel si počkal na nahrávku Kowalczyka a vstřelil kotouč pod gólmanovy betony. Převaha brněnského týmu byla stále vidět, neboť pokaždé, když se k puku dostal Vsetín, tak nijak dlouho netrvalo a puk měli na své straně opět hosté. V 8. minutě se brněnský hráč Meluzin rozhodl zkusit štěstí a vystřelit, střela ale letěla příliš vysoko, až Málkovu bránu přestřelila. Kometa domácím nedala příliš moc příležitostí dostat se ze středního pásma. Hosté tak hráli po faulu Frydrycha i v početní výhodě, ale nedařilo se jim vyvinout takový tlak, aby mohli vstřelit gól.

Vsetínský tým se ve 13. minutě dostal z obranného pásma a po přihrávkách mezi Jenáčkem a Klímkem mohl být vstřelen gól. Hostům naopak nijak nevadilo ani oslabení a vyjeli střemhlav na Málka, střela byla sice přesná, ale ne dost silná a rychlá na to, aby vsetínský gólman včas nezareagoval a puk chytil do lapačky. V 18. minutě se hosté opět dostali do přesilovky chybou vsetínského hráče Koženého. Netrvalo dlouho a na vsetínské trestné přibyl Jindra, který se dostal do potyčky s Meluzinem. Přibyl tam také hostující Popelka. Pár sekund před koncem třetiny se domácí dostali do útočného pásma, v dalším pokračování jim zabránila obrana Komety.

Po začátku třetiny se domácím podařilo dostat do útoku, odkud vystřelili na Micku. Poté už se domácí nemohl dostat do útoku, a když tam vjeli, tak byli okamžitě vytlačeni zpět do středního pásma. V 27. minutě se domácím přece jen podařilo dostat do útočného pásma, skončilo to vyloučením hráče Komety. Domácí své šance přesilové hry využili a střelou Lukáše Jindry se jim podařilo vyrovnat. Hra se ale nadále odehrávala v útočném pásmu Komety. Obraně se dařilo bránu úspěšně bránit, než se opět dostali do pásma Komety. Tam moc dlouho nepobyli, protože byli vytlačeni zpátky před svou bránu. Vsetín puk přece jen získal, nezaváhal a vyjel do útoku. Proběhla zde špatná nahrávka, kdy puk přeletěl bránu a skončil za ní.

Když se Vsetín ve 31. minutě opět dostal do útočného pásma, tak se jim sice podařilo přesně zamířit, brněnský hráč Mlčák se však vrhl na Jenáčka a dostal tak dvouminutový trest. Domácí ale této šance nijak nevyužili, ale dařilo se jim zůstat v útoku. Až po návratu Mlčáka byli zatlačeni zpátky do svého pásma. Dokázali si ale vyvinout tlak na hosty a dostat je přes střední pásmo před Micku. Pět minut před koncem třetiny ale museli opět hrát před Málkem, který byl velmi pozorný a žádnou vyslanou střelu do brány nepustil. V 37. minutě se ve středním pásmu dostal k puku Frydrych a vyjel sám na bránu. Obrana Komety však byla rychlejší a kotouč mu sebrala. Od té doby se Valachům úspěšně dařilo zůstat v útoku. Nepodařil se jim však vyvinout dostatečný tlak, aby mohli vstřelit gól.

V 42. minutě měli šanci na gól opět Jenáček s Klímkem, druhý zmíněný hráč vystřelil na bránu, kotouč však skončil v gólmanově lapačce. Přišlo několik dalších šancí. Skórovat se podařilo až v 45. minutě Lukáši Frydrychovi, který se rozhodl jet sám na bránu. Minutu nato byl vyloučen hráč Komety, obránce Studený. Valaši zde stejně jako hosté měli spoustu šancí na gól, nikdo jich ale nevyužil. K puku se dostal Pospíšil, když byli hosté v plném počtu, a vyjel na bránu, obránci byli v přesile a tak se tento pokus skórovat nezdařil. V 54. minutě se k puku dostali hosté, kteří neváhali využít šance a vyjeli na bránu. Puk skončil v lapačce Málka. Kometě se přece jen podařilo vyrovnat na 2:2. Kotouč se nejdřív od Málkových betonů odrazil, Marek Minárik ale čekal před Málkem a odražený puk poslal do prázdného místa v bráně. Po inkasovaném gólu se buly zmocnili domácí, ti se dostali do útočného pásma, kde byla střela na bránu zablokována. Do konce třetiny zbývalo pár minut, žádný z týmů nedokázal vyvinout dostatečný nátlak, a tak se hrálo v prodloužení.

V 62. minutě měl šanci Kowalczyk, který se po chybě Klímka dostal ke kotouči, špatně však zamířil a puk se pouze odrazil od tyčky Málkovy brány. Hosté se ještě několikrát dostali do útoku, ale vítězný rozhodující gól patří Vsetínu, díky střele Martina Lašáka v 65. minutě, vedené nad hlavou Micky.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Hodnocení bude velice kladné. Musím říct, že po těch výsledcích, které jsme teď měli, jsme se chtěli nějak odrazit. Samozřejmě si myslím, že jsme odvedli velice dobrý výkon. První třetina byla z naší strany trošičku ustrašená, slabší. Díky fanouškům, kteří přišli, jsme se ale stávali lepší a lepší. Škoda těch tří bodů, co nám utekly v závěru. Prodloužení dneska dopadlo velice dobře, i když už tam předtím šli soupeři sami na bránu. Určitě bych chtěl pochválit gólmana Málka, chytal výborně, a celé mužstvo. Ale hlavní dík patří fanouškům, protože to, co tady vytvořili, je něco fantastického. Reklama na juniorský hokej.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Bohužel, dovednosti nestačí, pokud nemáte charakter, tak zápasy hrát nemůžete. To si musí hráči uvědomit. Vsetín měl samozřejmě neskutečné nasazení, obětavost, bojovnost. Navíc tím, jak jsme jim dávali prostor, a tím, že jsme je nechali dotáhnout góly, tak jim neskutečně narostla křídla. Je to hokej a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Bohužel jsme ten charakter neměli, takže jsme to nezvládli.