"Mimi-lajna" vybojovala bod, v prodloužení přidal další Vlach

Aleš Koňařík, ČTK • 13.01.2002

T ř i n e c – Tradice těsných výsledků s Třincem pokračovala, prvně však ve prospěch Vsetína. Výhru 4:3 v prodloužení zařídil kapitán Vlach, do něj vsetínské nasměrovalo duo Hudler-Kucharczyk. „Dostali jsme dvě hloupé branky, jednu navíc ve vlastní přesilovce. Za stavu 3:1 jsme se ale znovu chytili šance. Dával jsem gól a minutu po mě srovnal Jirka Hudler,“ řekl po zápase Radim Kucharczyk. Vsetínu se ale zranil obránce Němec, po nešťastném pádu byl se zhmožděným krkem odvezen do nemocnice.

- 40.kolo ne 13.1.17:00
HC Oceláři Třinec
3:4
34. Skořepa (Marek, Slavík), 37. Hašek (Jánoš), 48. Zadina (Marek) - 29. Kucharczyk (Streit, Hudler), 52. Kucharczyk (Hudler), 53. Hudler (Kucharczyk, Streit), 61. Vlach (Kotásek). Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 - 0:1. Rozhodčí: Rejthar - Frühauf, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Prosch (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4050.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - D. Nosek, Gureň, Houdek, Gřegořek, L. Procházka, Slavík - Janků, Jánoš, Hašek - Zadina, R. Král, L. Vlček (36. Prosch) - Zdráhal, Marek, Skořepa.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - J. Polák, Němec, Kuboš, Vašut, Spitzer, Šafařík - Kotásek, Vlach, Veselý - Kucharczyk, Hudler, Streit - Sochor, Vampola, Valko.
TŘINEC 13. ledna (ČTK) - Až v prodloužení rozhodl Rostislav Vlach o vítězství Vsetína na třineckém ledě 4:3 a dokonal tak obrat v zápase, ve kterém ještě osm minut před koncem normální hrací doby vedli domácí 3:1. V této sezóně tak vsetínští poprvé porazili hokejisty z Třince.

Oba celky začaly velmi vlažně a první vážnější ohrožení na obou stranách přišlo až v osmé minuty. Střelu Janků zblokovali obránci nad a vsetínský Valko trefil dobře postaveného Vojtka. Hosté pak zahrozili v první třetině ještě jednou, když Vlach ideálně našel Kotáska, který mířil příliš vysoko. Třinečtí si vytvářeli dostatek šancí, ale v koncovce byli nedůrazní. Janků a po něm Jánoš byli před Bieglem zcela sami, ale neuspěli.

Ve druhé části pokračoval souboj domácích útočníků se vsetínským brankářem. Zcela Jánoše se otřela o boční tyč a Skořepův bleskovým výpad zlikvidoval jistý Biegl. Paradoxně udeřilo na druhé straně. Kucharczyk oklamal pohybem třineckou obranu, a pod padajícím Vojtkem zasunul puk do sítě. Na nohy se domácí postavili ve vlastním oslabení. Marek vyslal do nájezdu Skořepu, který předvedl precizní blafák a vyrovnal. Za tři minuty prostřelil Biegla podruhé z blízka Hašek.

Ve 48. minutě využili Oceláři přesilovou hru, přesnou střelou Zadiny od modré čáry a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Vsetínští však nesložili zbraně a ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách vyrovnali během 69 sekund zásluhou Kucharczyka a Hudlera na 3:3. Kucharczykovu gólovou dorážku musel potvrdit až videorozhodčí. Dvacet vteřin před koncem mohl rozhodnout domácí Král, ale bekhendovou střelou ležícího vsetínského brankáře nepřehodil. V prodloužení rozhodl již po 53 sekundách zkušený Vlach.

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Ztratili jsme dva body zejména díky sebeuspokojení všech našich hráčů. Chtěli jsme dostat mladé a nezkušené vsetínské obránce pod tlak, což se nám i částečně povedlo. Vytvořili jsme si dostatek šancí, ale nedokázali je proměnit. Katastrofálně hraje naše obrana."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Věděli jsme, že jestli chceme v Třinci uspět musejí hráči podat výkon na hranici svých schopností. To znamená utkání doslova ubránit, vybojovat. Po třetím gólu Třince jsme stáhli hru na dvě pětky a utkání otočili."