Juniorům se podařilo prosadit pouze v první třetině, Přerovu pak patřil zbytek utkání

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 01.10.2021

Prvních pět minut byla hra vyrovnaná, během tohoto času se také podařilo prosadit domácímu Vsetínu. Zbytek utkání však už jednoznačně patřil Přerovu, který ke konci první třetiny vyrovnal. Ve druhé části utkání nastali hostům gólové hody, když se prosadili třikrát a rozhodli tak o výsledku utkání. Ve třetí třetině si Zubři na své konto připsali ještě další dva góly.

Liga juniorů - 6.kolo pá 1.10.19:15
HC ZUBR Přerov
1:6(1:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Bachánek – 20. Prísažný (Hradil, Hanák), 23. Kolařík (Gréč, Fencl), 25. Kolařík (Fencl), 40. Štíbr (Šilhavý, Holík), 46. Fencl (Gréč, Žurek), 60. Hradil (Štíbr, Hanák). Rozhodčí: Rimmel – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Mojžíš, Houser – Janíček, Kopřiva, Bednařík, Jurek, Bachánek, Maštalíř, Broža, Sopek, Vrána, Matějíček.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Holík, Hanák, Gréč, Němec, Koblížek, Billa – Šilhavý, Kolařík, Hlůšek, Buršík, Prísažný, Fencl, Štíbr, Švejda, Brázda, Hradil, Hyža.

Úvodní desetiminutovka přinesla pohlednou hru s šancemi na obou stranách. Tu svou využil Adam Bachánek, jenž na levém křídle zvedl kotouč přesně do bližšího horního rohu. Přerovští dostali možnost na vyrovnání v přesilové hře. Gólově se jim sice početní výhoda nevyvedla, byla ale dobrým odrazovým můstkem pro další hru Zubrů. Hosté totiž i po návratu vyloučeného vsetínského obránce na led zůstali v útoku a své aktivity se nepustil až do konce utkání. Srovnávací trefu pak padesát sekund před koncem úvodního dějství vsítil Andrej Prísažný, když nasměroval puk bud Tkadlecovy betony.

Vyrovnání mohlo být pro Zubry lehkou psychickou výhodou, což se potvrdilo na začátku druhé třetiny. O dvě rychlé branky se totiž postaral Radim Kolařík po asistencích Jana Fencla a Matyáše Gréče. Domácí najednou prohrávali 1:3 a nemohli se dostat zpátky do hry. Nedařila se jim ani přesilová hra, vsetínské fanoušky zvedla ze sedadel až bitka, v níž Bachánek srazil na zem Hanáka. Přerov nepokračoval jen ve své hře, ale také ve svém trendu posledních minut, protože třináct sekund před koncem prostředního dějství se prosadil Miroslav Štíbr.

Ve třetí třetině Zubři využili přesilovou hru zásluhou Jana Fencla, to už bylo jejich vedení čtyřbrankové. Z obrazu hry se zdálo, že má Přerov vítězství jisté, ale Valaši se nechtěli jen tak vzdát a drali se dopředu. Jejich ofenzivní snaha se ale nesetkala s úspěchem, a na konec to byl Radim Hradil, kdo gólem, jak jinak než v poslední minutě třetiny, upravil skóre na konečných 1:6. Zubři tak s šestnácti body odskočili svým konkurentům ve východní skupině. Technika Brno i Vsetín mají bodů deset.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Po vyrovnané první třetině nám soupeř bohužel odskočil o dva góly. My jsme pak nevyužili své šance na stáhnutí náskoku nebo dokonce vyrovnání a soupeř nám vždy z protiútoku ještě poodskočil. Při té síle a kvalitě soupeře už pro nás bylo těžké zápas nějak zvrátit. Musím ale kluky pochválit, že bojovali až do konce a myslím si, že výsledek je pro nás i trochu krutý,

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že oba soupeři spolu hrají už poněkolikáté a ještě se spolu několikrát utkají. Jeden druhého máme málo čím překvapit. Zkraje utkání byl soupeř aktivnější, vyšel mu vstup do utkání. My jsme se do toho časem dostali a myslím si, že jsme svou hrou zápas zaslouženě otočili. Jsme strašně rádi za tři body, které se odtud nevezou lehce.