Juniorka ve třetím zápase jednoznačně porazila Kobru a je krok od druhého kola

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.03.2022

Výrazný krok k postupu do druhého kola play-down udělala v neděli vsetínská juniorka, když přehrála Kobru 7:1. Valaši o svém vítězství rozhodli už v první třetině, a i když soupeři dovolili snížit, čtyřmi brankami své domácí prostředí uhájili. Sérii tak otočili z nepříznivého stavu 0:1 na 2:1 a z postupu se mohou radovat už v pondělí. V opačném případě je čeká páté utkání ve středu na ledě Kobry.

Liga juniorů - PD1/3 ne 13.3.16:00
HC Kobra Praha
7:1(3:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Bachánek (Przybyla), 9. Horský (Ramert, Čapka), 19. Ramert (Przybyla, Bachánek), 46. Bednařík (Čapka, Sviták), 50. Horský (Przybyla, Ramert), 54. Horský (Fojtík, Bachánek), 56. Przybyla (Horský, Ramert) – 23. Novák (Štípek). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Prčík, Čapka, Sýkora, Sviták (A), Mojžíš – Maštalíř, Janíček, Veselý, Przybyla, Jurek, Bednařík (C), Ramert, Bachánek (A), Horský, Broža.
HC Kobra Praha: Volevecký – Kulinič, Šesták, Skorčík, Svach, Cichoň, Kalajev – Bauer, Bareš, Černý, Rejna, Čermák, Skoupý, Svoboda, Ribarovski (C), Štípek, Čečetka, Novák.

Již na počátku první třetiny se podařilo prosadit Adamu Bachánkovi, který skóroval ihned po buly u pražské brány. Hostům se následně dostalo šance v přesilové hře, kdy se centrum dění drželo právě před vsetínským gólmanem. O pár minut později se opět prosadil domácí celek, a to střelou Matyáše Horského, jehož první pokus po výjezdu z trestné lavice nevyšel, ale druhý již zapadl do brány soupeře. Kobra se následně dostala podruhé do přesilové hry, ale ani této se jim využít nepodařilo. Ke konci třetiny se dostalo ještě na jeden gól pro Vsetínské jehož autorem byl Jan Ramert, který využil nabídnuté přesilové hry.

Na počátku druhé periody snížil pražský celek svou ztrátu, a to když se po dlouhém souvislém tlaku prosadil Michal Novák. Hosté byli tímto nakopnuti a hráli více útočněji. Stejné tempo nasadil i vsetínský celek, což zapříčinilo, že se hra rychle přesouvala z jedné strany na druhou a žádnému týmu se nedařilo dostat ke střele. V polovině třetiny se Valachům naskytla přesilová hra, během které však hráli především ve svém obranném pásmu a do útoku se příliš nedostávali. Od 38. minuty hrála přesilovou hru také Praha, ta se již držela v útoku. V posledních sekundách, kdy už byli oba celky v plném počtu, vsetínský gólman předvedl skvělý výkon, protože hosté se několikrát dostali do šance a k přesné střele na bránu.

Z počátku třetí třetiny se hra držela především u Voleveckého brány. Toho využil domácí kapitán David Bednařík, který se prosadil z levého kruhu. Chvíli nato přišel další gól ve prospěch Vsetína, tentokrát se autorem gólu stal Matyáš Horský. Netrvalo dlouho a Matyáš Horský se prosadil ještě jednou a zkompletoval tak svůj hattrick. Vsetínští se následně drželi především v útočném pásmu, čehož v 56. minutě využil Petr Przybyla, který tak rozhodnul o výsledném stavu utkání, které se zastavilo na 7:1.

Dominik Gerža (VHK ROBE Vsetín): Je to pro nás důležitá výhra. Dali jsme rychlé góly, což nás hodně zvedlo, soupeř ale potom začal tlačit a výborně nás podržel gólman. Ke konci nám tam zase napadaly góly, kluci se snažili plnit to, co měli. Vidíme, že to funguje. Musíme se připravit na zítřek, abychom zvládli sérii ukončit doma.

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): Začali jsme velmi špatně a soupeř se dostal do vedení 3:0, i když si myslím, že to hře úplně neodpovídalo. Soupeř ale využil své šance a byl produktivní. Druhou třetinu jsme dali na 3:1, měli jsme spoustu šancí, kterých jsme mohli využít. Mohli jsme klidně srovnat, ale naše koncovka je bohužel bídná. Ve třetí třetině nám tam padly dva rychlé góly a už to bylo tak, jak to bylo. Skončilo to 7:1, ale myslím si, že skóre už pak nic neřeší. Je to bod pro soupeře a zítra hrajeme znovu.