Juniorka málem ztratila dobře rozehraný zápas, z Litomyšle ale nakonec veze tři body

Helena Hegeďová • 11.10.2019

Valaši se v Litomyšli dostali do rychlého vedení, které v průběhu první dvacetiminutovky navýšili na tříbrankové. Sedm sekund před sirénou domácí snížili, ale Vsetín dokázal opět odskočit. Nejdramatičtější bylo třetí dějství, v němž se Východočeši stali lepším týmem a sahali po vyrovnání. V klíčových okamžicích ale hostující celek podržel gólman Málek a Daniel Klímek rozhodl gólem do prázdné brány.

Extraliga juniorů - 9.kolo pá 11.10.17:00
HC Litomyšl
3:5(1:3, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Jakubec (Hricuš), 47. Lipenský (Háněl), 49. Sajdl (Bláha) – 3. Klímek (Vašenka), 7. Vašenka (Vavřík, Ondračka), 17. Pospíšil (Liss), 24. Ondračka (Klímek), 60. Klímek. Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kalina. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 225. Střely na branku: 45:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.

HC Litomyšl: Batěk – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Háněl, Vytlačil, Voříšek, Svatoš, Jakubec, Sajdl, Edl, Hricuš, Večeřa, Lichtag.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Zeman, Ondračka, Liss, Mikulík, Kunst – Vašenka, Zemánek, Pospíšil, Klímek, Novosad, Vavřík, Frimel, Vrána.

Skóre otevřel ve vlastním oslabení už ve třetí minutě Daniel Klímek. Hosté se udrželi v útočném pásmu a mohli se dostat do dvoubrankového vedení, když Frimel u levé tyčky tečoval s dorážel Kunstovu střelu od modré. Za necelé dvě minuty však druhá branka přece jen padla. Vsetín si totiž vytvořil dostatečný tlak v útočné třetině a Jan Vašenka dostal kotouč do branky. Na druhý inkasovaný gól zareagovali domácí trenéři oddechovým časem, načež se před Baťkem opět drželi Vsetínští.

Domácí protiútoky řídili převážně Lipenský, Svatoš nebo Večeřa. Litomyšl si dobře pohlídala také vsetínskou přesilovku, v které svému sokovi vůbec nic nedovolila. Ovšem v momentě, kdy se Bláha vrátil na led, se také hosté vrátili do útočného pásma a Tadeáš Pospíšil tečoval střelu Richarda Lisse. V poslední minutě zahrozili už Sajdl s Lipenským, ale nakonec to byl Tadeáš Jakubec, kdo sedm sekund před koncem první třetiny zakončil rychlý protiútok.

Domácí samozřejmě branka do šatny nabudila a dvě minuty se drželi před Málkem. Vsetínu ale stačilo málo. Semkli se okolo brankoviště, čehož bezchybně využil Tom Ondračka. Vsetínští byli více v útoku, všechny pokusy však končily na zabezpečené litomyšlské obraně.

Hostům se stejně jako v první třetině nepovedla ani přesilovka, v které musel naopak Ondračka hasit brejk Jakubce. Do početní výhody se dostala také Litomyšl. Té už se dařilo držet v pásmu, ale ani domácí svou snahu v branku nepřetavili.

Třetí část zápasu začala rychlým vyloučením na straně Vsetína, a tak se Valaši museli za tříbrankového náskoku bránit. Když se po necelých šesti minutách od začátku třetí třetiny hrálo 5 na 5, vydali se do útoku Vašenka s Vavříkem, jež v závěru doplnil i Klímek. Po nepovedené šanci hostů se puku chopili domácí. Lukáš Lipenský nejprve získal pásmo nahozením a po přihrávce Ondřeje Háněla se nakonec i prosadil. Vsetínské nedisciplinovanost opět dostala do čtyř, čehož využil Lukáš Sajdl

Rázem byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. Zdálo se, že Vsetín bude chtít své vedení opět navýšit, ale jediný, kdo se dostal ke střele, byl Frimel. Domácí se stali lepším týmem a šli si pro vyrovnáni. V tuto chvíli se vytáhl Málek ve vsetínské brance, který měl plné ruce práce hlavně při závěrečné powerplay. Za stavu 3:4 z pohledu domácí Litomyšle se hosté osvobodili z tlaku, Daniel Klímek se chopil puku na pravém křídle a poslal jej do prázdné branky, čímž pojistil vsetínské vítězství v tomto zápase.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Vstup do utkání nebyl z naší strany špatný. Brzy jsme vedli 2:0, měli jsme dobrý pohyb, ale myslím si, že ke konci zápasu se projevilo i to, že jsme sem přijeli ve třinácti lidech. Máme hodně zraněných, takže jsme to nakonec prakticky dohráli na dvě lajny. Domácí nakoply ty dva góly ve třetí třetině a chybělo málo. Dvě minuty před koncem mohli v powerplay vyrovnat, naštěstí to Kuba Málek chytil a Klímek pak rozhodl. Holt se musíme připravit i na neděli a doufat, že se nám podaří zopakovat výkon z první třetiny. Ten podle mě nebyl špatný, ale konec zápasu nám nevyšel a domácí sahali po bodech, což by pro nás bylo hodně špatné.