Junioři si poradili i s Hodonínem a připsali si devátou výhru v řadě

Václav Trávníček • 10.10.2014

Deváté vítězství za sebou si v pátek večer připsali vsetínští junioři. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka otočili utkání s Hodonínem z 0:1 na 2:1 a přestože hosté z jižní Moravy ve třetí části vyrovnali, Valaši dokázali z hole Bumbála udeřit potřetí. Hodonínští zkusili ještě v závěru štěstí v power play, ale zelenožlutí přidali čtvrtý zásah a definitivně rozhodli o svém dalším triumfu.

LJ - 9.kolo pá 10.10.19:30
SHK Hodonín
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Grygar (Řezníček), 34. Stanislav (Bouda), 46. Španko (Grygar, Stanislav), 59. Bumbál – 2. Černohous (Venclík), 45. Šála. Rozhodčí: Dobeš – Z. Novák, Smilek. Vyloučení: 5:7. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Španko, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.
SHK Hodonín: Zollpriester – Kulyk, Přichystal, Hložánek, Venclík, Kučera, Frolek, Prčík, Tomešek, Helísek, Kukliš, Vanek, Janota, Sedlák, Šála, Černohous, Melichárek, Flora.

Hodonínským se podařilo vsetínského lídra v úvodu zaskočit. Uběhly přesně dvě minuty utkání a Venclík našel před Stojarem zcela nepokrytého Víta Černohouse a ten otevřel skóre utkání. Hodonín byl po vstřelené brance i nadále aktivní, své vedení mohl navýšit v početní výhodě, ale Vsetínští se bez větších problému ubránili. Valaši postupně začali obracet tempo hry, v přechodu do útoku však měli zprvu problémy a vyrovnávací branka přišla, jak se tak říká, přímo z čistého nebe, když se ke kotouč v útočném pásmu dostal Ondřej Grygar a z mírného úhlu dokázal nachytat brankáře Zollpriestera. Vsetín dostal v závěru úvodní periody možnost početní výhody a právě v ní měl možnost skóre obrátit. Bouda přihrával na najíždějícímu Červínkovi, proti jeho snaze vsítit branku však vystoupil připravený Zollpriester. První třetina tedy končila za vyrovnaného stavu.

Na událostí bohatá, byla třetina druhá. Domácí Vsetín do ní vstoupil velmi aktivně a na ledě najednou bylo jasno o tom, kdo je favorit. Drtiči svému soupeři také hodně dopomohli, neboť jejich hra postrádala špetku disciplíny. První možnost zvrátit skóre na stranu zelenožlutých měl Grygar, jeho koncovka byla znemožněna faulem hostujícího obránce a domácí střelec měl možnost si vše zopakovat v trestném střílení, stelou mezi nohy si však na Zolpriestera nepřišel. Následně hrál Vsetín celkem osmasedmdesát vteřin ve dvojnásobné početní výhodě, a i když Drtiče svíral v jejich obranné třetině, červené světlo se rozsvítit nemuselo. Drtičům kompletní stav hráčů nevydržel dlouho a ihned putoval jihomoravský celek znovu do čtyř, aby pak jako bonus nabídl další dvojnásobnou výhodu domácímu Vsetínu, tentokrát trvala dvacet vteřin, ale zelenožlutí pohrdli i druhou nabídkou soupeře.

Kritické chvíle Drtiči ustáli, ale kdo by čekal, že je to do dalšího průběhu utkání povzbudí, byl na omylu. Byl to Vsetín, kdo i nadále bušil na slováckou defenzívu v čele se Zollpriesterem. Jenže hodonínský brankář své spoluhráče držel a prohluboval valašské trápení. Až v čase 33:18 nalezl recept na hodonínského strážce svatyně Filip Stanislav, když dělovkou z mezikruží zaznamenal vsetínský obrat ve skóre. Hodonín vystrčil růžky, z brejkové situace se do zakončení řítil Flora, Stojar jeho pokus zneškodnil, ale na okamžik zůstal vsetínský brankář totálně dezorientovaný a Janota okamžitě servíroval zpět Florovi, jenže tentokrát hodonínský útočník kotouč nezpracoval a vyrovnání se nekonalo. Drtiči dostali ještě v závěru prostřední části možnost početní výhody, ale zde velmi dobře pracovala vsetínská obrana, která hosty k ničemu vážnému nepustila. Po dvou třetinách držel Vsetín hubený náskok.

Také třetí perioda byla co do důležitých momentů utkání velmi přínosná. Hodonín se nechtěl smířit s tím, že by ve Vsetíně pouze tupě přihlížel k tomu, jak si jdou zelenožlutí za dalším vítězstvím a v čase 44:44 srovnal. David Šála totiž vzal soupeři kotouč ve středním pásmu a zcela osamocen nedal Stojarovi šanci. Jenže Vsetín rychle zaúřadoval a vzal si vítězství nazpět. To když se puk po ose Stanislav – Grygar dostal na Patrika Španka a Zollpriester potřetí v utkání kapituloval. Drama mohlo pokračovat, hosté se dostali do početní výhody a v 48. minutě se po ráně Janoty dostal před prázdnou branku Holžánek, trefil však pouze brankovou konstrukci vsetínské klece. Hned poté měli Drtiči možnost dvojnásobné početní výhody, ale stejně jako jejich vsetínští kolegové s ní nenaložili zrovna efektivně. Vsetín poté už kontroloval svůj hubený náskok a Hodonínské už do ohrožení Stojara nepouštěl, definitivní tečku za tímto utkání napsal Pavel Bumbál, když uklidil kotouč do odkryté branky Drtičů. Vsetín tak stále drží neporazitelnost a na trůnu tabulky se bude vyhřívat i nadále.