Junioři proti Přerovu ani napodruhé neuspěli, Zubři rozhodli v první polovině zápasu

Helena Hegeďová • 12.11.2021

Domácí Zubři se dostali do vedení po patnácti minutách hry, ovšem Valaši našli po 37 sekundách odpověď a začínalo se zase od začátku. Ani poté se však na góly nemuselo dlouho čekat. Během 17. minuty se domácí celek prosadil hned dvakrát, další dvě rychlé trefy přidali Přerovští v minutě třiadvacáté. To už vedli Zubři 5:1, a toto skóre vydrželo až do konce zápasu.

Liga juniorů - 12.kolo pá 12.11.18:00
HC ZUBR Přerov
5:1(3:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Fencl (Hradil), 17. Hradil (Gréč, Fencl), 17. Koblížek (Brázda, Buršík), 23. Švejda (Koblížek, Brázda), 23. Kleniar (Kolařík, Hlávka) – 16. Čechmánek (Liss, Lavička). Rozhodčí: Goňa – Kučera, Přecechtěl. Vyloučení: 6:5, navíc Jurek (VSE) 10 minut. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1.

HC ZUBR Přerov: Žurek – Nesvadba, Koblížek, Hanák (C), Gréč, Holík, Kaprál – Buršík, Kuchta, Kleniar, Hlůšek, Fencl (A), Brázda, Kolařík (A), Mašek, Švejda, Hlávka, Hradil
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (21. Janura) – Liss, Houser (C), Čapka, Prčík, Fojtík, Sviták, Macík – Lavička, Čechmánek, Bednařík (A), Jurek, Dědek, Maštalíř, Ramert, Janíček, Horský, Broža

Zubři byli v utkání od prvních minut aktivnější, i když se je Valaši snažili držet na uzdě svou defenzivní činností. Blízko otevření skóre byli domácí v 6. minutě, kdy nenápadný pokus Gréče klouzal směrem mezi Tkadlecovy betony. Přerov hrozil i z přečíslení, ale na střely musel dávat pozor také Žurek na druhé straně, a to například při pokusech Dědka. Po patnáct minut v první třetině oba celky zkoušely své střelecké štěstí jen proto, aby následně během necelých dvou minut padly hned čtyři branky.

Nejprve se z levého křídla do vzdálenějšího horního rohu trefil Jan Fencl a když Tkadlec zastavil Brázdův bekhendový blafák, nastřelil Jakub Čechmánek tyčku, od níž se kotouč odrazil na záda přerovského brankáře. Hosté se z gólu neradovali dlouho, protože za okamžik se opět z levého křídla prosadil Radim Hradil. Zubři vzápětí přidali i třetí branku, kterou od modré čáry vsítil obránce Marian Koblížek.

Zubři ve své krasojízdě pokračovali také v druhé části zápasu, kdy v 23. minutě přidali další dvě přesné střely. Marian Koblížek našel z druhé vlny najíždějícího Petra Švejdu, který prostřelil Januru, jenž ve vsetínské brance nahradil Tkadlece. O ani ne minutu později využil zaváhání v hostujících řadách Patrik Kleniar, jenž se tak dostal do brejku, který úspěšně zakončil.

V dalším přerovském postupu zachránila Valachy tyčka a u dalších gólových příležitostí Zubrů zasáhl gólman Janura. Na druhé straně se do přečíslení dva na jednoho dostali Horský s Ramertem, v tomhle případě ukázal své umění také Žurek na druhé straně kluziště. Ve třetí třetině už další branka nepadla, ale snížit vedení soupeře mohl například Horský nebo Janíček. Zubři pak svého soupeře opět dostali pod tlak, jenže ani oni tentokrát úspěch neslavili.