Junioři po dvou vyrovnaných třetinách nakonec podlehli Vítkovicím 2:5

Kristýna Guricová • 30.01.2009

V í t k o v i c e - V rámci 41. extraligového kola se zelenoužlutí junioři postavili na buly proti domácím Vítkovicím. I přes to, že šli domácí už ve 4. minutě do vedení, dokázali Valaši záhy odpovědět. Do první přestávky už se skóre neměnilo a prostřední část tak začínala za stavu 1:1. To však vydrželo pouhých 56 vteřin a Vítkovičtí šli opět do vedení. Valachům se však podařilo bleskově podruhé odpovědět, tentokrát zásluhou Jakuba Martyčáka. Bohužel do konce druhé dvacetiminutovky hosté znovu inkasovali a i díky tomu, že ve třetí části už se prosazovali pouze domácí, prohráli na ledě nejlepšího juniorského celku v poměru 2:5. Vzhledem k výhře Třebíče v Olomouci se tak vsetínští junioři posunuli na poslední příčku tabulky, která by mohla znamenat automatický pád z juniorské nejvyšší soutěže.

- 41.kolo pá 30.1.17:00
HC Vítkovice Ridera
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Šedivý (Káňa), 21. Káňa (Bursík, Šedivý), 32. Káňa (Šedivý, Bursík), 51. Včíslák (Seidler), 56. Šedivý (Káňa) - 10. Kubo (Vávra), 23. Martyčák (Jurík) . Rozhodčí: Šír, Kočí - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC Vítkovice Ridera: Mrázek - Hartmann, Hruzík, Prokop, Polášek, Pavelka, Voráček - Káňa Bursík, Šedivý - Seidler, Vrána, Palát - Slovák, Kolouch, Kucsera - Noga, Včíslák, Řehák.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Jaškin, Fabián, Šimurda, Kapr, Farda, Lukeš - Kopún, Vítek, Kubo, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Jurík.