Junioři nebyli v Šumperku daleko od třech bodů, nakonec uspěli v nájezdech

Helena Hegeďová • 28.11.2022

Junioři vyjeli v neděli na led Šumperka, který je aktuálně na posledním místě tabulky. Valaši se do vedení dostali těsně před koncem první třetiny, a i když byli střelecky daleko aktivnější než soupeř, své vedení nedokázali navýšit. To se spolu s vyloučeními v posledních minutách ukázalo jako problém. Mladá Draci v 60. minutě vyrovnali a rozhodovaly až nájezdy, v kterých se jako jediný prosadil Ondřej Hrdý.

Liga juniorů - 18.kolo ne 27.11.
HK MD Šumperk
1:2sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 60. Netolický (Haas) – 20. Heinrich (Melenovský, Hrdý), rozh. náj. Hrdý. Rozhodčí: Vepřovský — Kalina, Kopecký. Vyloučení: 11:9. Bez využití. Diváci: 92. Střely na branku: 23:50 (4:11, 8:22, 7:11, 4:6). Průběh utkání: 0:1, 1:1.

HK MD Šumperk: Ryšavý – Netolický, Šlahora, Cekr, Minařík (C), Mudrák, Křivohlávek (A) – Szabó, Tomeš, Křemen, Haas (A), Slováček, Slabý, Lichner, Jeřábek, Ševčík, Najman, Kučera
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Hamřík, Fojtík (C), Mošnička, Kráčalík, Zedek, Mlčoch – Heinrich, Hrdý, Janíček (A), Melenovský, Stodůlka, Urge, Matějíček, Jurek, Rigo.

Střelecká převaha Vsetína byla znát už od první třetiny, hru také od začátku doprovázely menší tresty, které určovaly ráz hry. Do první větší šance se právě pro svou aktivitu dostali jako první Valaši, ale až v poslední minutě první části utkání. Nejprve se zaváhání domácích hráčů snažil využít Hrdý, který ale v individuální šanci přestřelil. Naopak se nemýlil David Heinrich, který využil přečíslení tři na dva. Do konce první třetiny v tu chvíli zbývalo osmnáct sekund a tato trefa byla na dlouhou dobu jediná.

Hrdý se s nepovedenou střelou nespokojil a aktivně otevřel i druhou třetinu, v které Vsetínští Ryšavého v šumperské bráně zasypali 22 střelami. Pro srovnání - Mladí Draci jich v celém utkání vyslali 23. Jedna z nich byla ovšem velmi nebezpečná, když po ubráněném oslabení otočil hru Minařík a z úniku ohrozil Pavlíčka. Domácí se ke slovu příliš nedostávali ani ve třetí třetině, hosté se ovšem trápili s produktivitou. Vše vedlo k sérii vyloučení na straně VHK a srovnání z hole Marka Netolického při hře bez gólmana.

Jednobrankový náskok Vsetínu nestačil. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, kdy si Ondřej Hrdý vynahradil všechny své neproměněné šance, protože jeko jediný skóroval ze svého nájezdu.