Junioři na brankáře Mountfieldu nenašli recept ani na domácím ledě a končí

Filip Bazala • 08.03.2015

Ke druhému čtvrtfinálovému utkání nastoupil Vsetín v posílenější sestavě než v prvním zápase a bylo to znát hned od úvodu hry. Branky však opět stříleli jen hráči Hradce Králové, kteří skóre vytáhli až na konečný stav 0:7. Výborný výkon hradeckého brankáře Ašenbrennera zamezil Valachům vstřelit alespoň čestnou branku. Čest však Vsetín neztratil, jelikož před sezonou nebylo jasné, zda vůbec poskládá kádr. Podařilo se a tým Romana Čechmánka došel až do čtvrtfinále.

LJ - ČF2 ne 8.3.13:15
Mountfield HK
0:7(0:3, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Malinský (Uhlík, Kopta), 12. Kopta (Šeda), 14. Miškář (Krátoška, Kovářů), 23. Procházka (Piegl), 50. Kastner (Malinský, Bartoň), 54. Kopta (Bartoň, Šeda), 55. Nedvídek (Procházka, Gančarčík). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 0:7.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (14. Bechný) – J. Weintritt, Hryciow, Svozílek, Červínek, Štědrý, Vaněk – Španko, Surý, Bumbál, Janošek, Mikula, Kuchařík, Kovář, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav.
Mountfield HK: Ašenbrenner – Vladyka, Košař, Hercig, Bezděk, Piegl, Suda, Skála, Matějček – Gančarčík, Kastner, Šeda, Miškář, Malinský, Krátoška, Bartoň, Procházka, Uhlík, Kovářů, Kopta, Nedvídek.

Ve druhém zápase v sérii dostal v brankovišti přednost Patrik Ašenbrenner a svou klec si postavil na milimetry přesně. Hned ve druhé minutě ho zachránila horní tyč po střele Slováčka, o dvě minuty později pro změnu tyč pravá, do které pálil Vaněk. Vsetín měl zkraje zápasu více ze hry, to navíc umocnila dvojnásobná přesilovka, ale hradecká trojice se ubránila naprosto bez problému – Valachům nepovolila ani střelu.

Hradec v atraktivní první části zabral kolem její poloviny, kdy nasázel Vsetínu tři branky. V 10. minutě vystřelil z otočky Kopta, jeho pokus gólman vyrazil jen na hůl Marka Malinského, jenž prázdnou bránu bez problému trefil. V čase 11:54 to bylo 0:2, když Ondřej Kopta prokázal na brankovišti dostatek důrazu. V minutě 14. už to bylo 0:3 – vsetínská rozhozená obrana neuhlídala Patrika Miškáře a ten vyprovodil Stojara z branky.

Následující minuty patřily především defenzivě Mountfieldu. Ta si nejprve poradila s trestným střílením Slováčka, poté skvěle ubránila další oslabení ve třech. Se skóre mohl pohnout ještě v poslední vteřině Piegl, ale jeho rána letěla jen těsně mimo.

Když dostal možnost dvojnásobné přesilovky Mountfield, měnilo se skóre znovu. Ve 23. minutě si Michal Procházka vybruslil od mantinelu na osu hřiště a propasíroval puk za Bechného. V pokračující přesilovce mohl završit „bůra“ Matějček, ale i on orazítkoval jen tyč.

V prostředním dějství měli o něco více ze hry domácí, ale byli téměř neškodní. A co mířilo mezi tyče, s tím si poradil s jistotou chytající Patrik Ašenbrenner. Charakteristikou nejen druhé části byla tvrdá hra – kdyby byli Na Lapači statistici měřící hity, měli by plné ruce práce, aby stihli všechny zaznamenat.

Po polovině zápasu hrál Hradec v oslabení a v něm ukázal, jak silný tým má – hned dva hráči dokázali ujet sami na bránu domácích, Krátoška vzal zakončení na sebe, ale měl nohy rychlejší než ruce, a tak kvalitně zakončit nestihl.

Jestli hráli Východočeši ve čtyřech, nebo pěti, bylo jim to celkem jedno. Dokázali si své příležitosti vytvořit za každé situace. Na začátku třetí třetiny ujel všem v oslabení Ondřej Kovářů, ale Bechný mezírku mezi betony nenechal. Navíc si připsal další povedený zákrok po střele z první z hole Malinského.

Lvi po zbytek zápasu hráli v klidu, s přehledem, nepouštěli Vsetín do šancí, naopak sami Bechného zaměstnávali. V 50. minutě ujel po pravé křídle Lukáš Kastner a prostřelil vsetínského brankáře zápěstím z kruhu. Stejně dokonale, i když z jiné situace, si vedl také Ondřej Kopta, jenž v samostatném úniku gólmana krásně vykoupal – 0:6.

Sedmou trefu přidal Lukáš Nedvídek v 55. minutě, když mu po krásné kombinaci předložil puk před prázdnou bránu Michal Procházka. Největší aplaus domácích fanoušků přišel tři a půl minuty před koncem zápasu, kdy Bumbál sestřelil hitem hlavního sudího Trombíka. Větší radost ale měla hostující lavička po konečném hvizdu, protože Vsetín přejela celkem 16:0 a postoupila do semifinále!

Roman Čechmánek (VHK Vsetín): Do zápasu jsme dali maximum, a i když výsledek moc neodpovídá, tak si myslím, že jsme dvě třetiny nehráli špatně. Soupeř byl však natolik kvalitní, že se to muselo projevit. Hradec má široký kádr s velmi dobrými hráči. I intenzita tréninku je jinde než v našich podmínkách. Svým klukům však nemohu nic vytknout, hráli na hranici svých možností. Pokud v budoucnu bude Vsetín chtít postoupit zpět do extraligy, tak se bude muset rozšířit kádr, aby byl minimálně dvacetičlenný a kluci mohli trénovat a věnovat se tomu naplno. Za celou sezonu však hráči zaslouží poděkování a uznání, Hradec byl však nad naše možnosti.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Po rychlém nástupu a první třetině, kterou jsme vyhráli 3:0, jsme dali jasně najevo, že jsme přijeli vyhrát. Řekl bych, že až na pár chyb jsme měli zápas zaslouženě vyhrát, a taky jsme ho vyhráli 7:0. Je to pro nás důležité vítězství, sérii jsme vyhráli 2:0 a čekáme na to, kdo na nás z druhé skupiny zbyde. V pondělí máme volno, v úterý i s posilovnou třífázově trénujeme. V pátek budeme připraveni na další kolo, kterým je semifinále. Chtěl bych klukům pogratulovat, odehráli to oni a s pokorou pokračujeme dál a jdeme za cílem, který jsme si dali před sezónou.