Junioři drželi s Kometou krok pouze v první třetině, z Brna se vracejí bez bodu

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 30.01.2019

V nelehké situaci zajížděli junioři Vsetína k souboji na led brněnské Komety. Valaši postrádali vinou brankářské krize v A-týmu oba gólmany, ba co víc chyběly i další opory. Přesto se však zelenožlutým bojovníkům podařilo po první třetině držet nadějné vedení 2:1. Jenže domácí Kometa v prostředním dějství rozjela brankostroj a šesti trefami ve druhé třetině zmařila vsetínské naděje na tříbodový zisk. V prodloužení pak pro domácí vystřelil bonusový bod navíc Karel Plášek. Junioři se tak z moravské metropole vracejí s prázdnou, o nápravu se budou pokoušet v pátečním domácím utkání proti Třinci.

DHL Extraliga juniorů - 5. kolo - 2. část st 30.1.18:00
HC Kometa Brno
9:2(1:2, 6:0, 2:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kunc (Kadlic), 23. Kunc (Kadlic), 25. Kunc (Kadlic, Malý), 26. Krejčí (Minárik), 34. Plášek (Holemý, Škvrně), 38. Svozil (Meluzin, Krejčí), 40. Bartes (Holemý, Mlčák), 48. Kowalczyk (Malý, Kunc), 55. Kunc (Meluzin), 61. Plášek – 4. Krupa, 14. Jenáček (Frydrych, Ondračka). Rozhodčí: Maršálek – Bernard, Husák. Vyloučení: 5:6, navíc Kowalczyk (Kometa) 5+OK, Studený 2+10min. (Kometa) – Petriska (Vsetín) 5+10OK. Využití: 1:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 85. Střely na branku: 55:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 9:2.

HC Kometa Brno: Micka – Holemý, Kučeřík, Mlčák, sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Plášek, Snášel, Minárik, Meluzin, Škvrně, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc, Bartes.
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček, Kožený, Houser – Jindra, Vrána, Pospíšil, Krupa, Adámek, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek, Půček.

Hosté přijeli v oslabené sestavě bez brankářských stálic a s tvářemi z dorostu. Přesto hned v úvodu ukázali, že zápas nehodlají odehrát odevzdaně. První nahození Adámka málem propadlo Mickovi kolem vyrážečky. Následně Brněnští zamkli svého soupeře a Plášek trefil levou tyčku. Útočný výpad na opačné straně kluziště zužitkoval těsně bráněný Tomáš Krupa, který tak v individuální akci otevřel skóre zápasu. Z přečíslení mohl navýšit Frydrych, byl však zastaven. Naopak přišlo vyrovnání z hokejky Michala Kunce, který propálil Chrásteckého z pravého kruhu.

Po nezvykle dlouhé a hlavně nečekané pauze po rozbití plexiskla vedle hostující branky v 11. minutě hra pokračovala. Ihned po této přestávce otestoval Chrásteckého pozornost Kučeřík. Třicet minut trvající část hry (kvůli předešlé pauze) začala Kometa mimo jiné oslabením. Obránce Jenáček, tentokrát ale na postu útočníka, pálil přes bránícího hráče. Tato střela úspěšná nebyla, ale druhý pokus Šimona Jenáčka z ostrého úhlu už poslal Valachy do vedení. Jenáček na sebe upozornil i v oslabení, kdy po přihrávce z levého kruhu zakončoval.

Do druhé třetiny se tedy šlo bez přestávky. Po změně stran byla aktivnější Kometa, ale Vsetín blokoval. Více jak dvě minuty drželi domácí svého soupeře pod tlakem. A vyrovnání bylo na světě. Kadlic nejprve od levé tyčky trefil boční síť a vrátil puk zpět před branku, odkud jej za Chrásteckého záda poslal okolo pravé tyče Michal Kunc. Nátlak pokračoval a sám před vsetínským gólmanem se objevil Plášek. Byl to ovšem Michal Kunc, kdo tvrdou ranou z první propálil hostující brankáře potřetí v zápase. Kometa poprvé v zápase vedla. Vyrovnat mohl Adámek, ale Micka skvěle zasáhl vyrážečkou.

Místo vyrovnání však na tabuli svítilo už v následující minutě skóre 4:2. Z přečíslení skóroval Petr Krejčí. Zdálo se, že domácí hokejisté už si mohou dovolit úplně všechno, a tak hned po buly ve středním pásmu zakončoval na betony Malý. Z brejku v 34. minutě skóroval Karel Plášek a snížit tříbrankový náskok mohl Jindra, který v obdobné situaci trefil břevno. Následně měl gólovou šanci Malý, jehož střelou na betony si Chrástecký poradil. Do konce třetiny se zdálo být o zápase rozhodnuto, jelikož po pohledné souhře na jeden dotyk skóroval Stanislav Svozil a půl minuty před sirénou jej s přesnou trefou následoval Sebastian Bartes.

Kometa na svou aktivitu navázala i ve třetím dějství. Kunc nastřelil Chrásteckého betony, jeden z hostujících obránců vyhodil a kotouč se připletl na hokejku Malému, jenž vytvořil základ pro dobrou ofenzivní akci. Nebezpečně tečoval v předbrankovém prostoru také Minárik. Kometa byla lepší i nadále. Jakub Malý se dostal do přečíslení s Danielem Kowalczykem, druhému jmenovanému přesně nahrál a hostující brankář se musel za svá záda ohlížet už poosmé.

Kowalczyk se stal jedním z hlavním aktéru i v pěstním souboji, když jej ve středním pásmu vyzval Petriska. Všemu předcházel atak na vsetínského hráče u mantinelu. S tím přišla i přesilovka pro hostující mužstvo, ve které na brankovišti dobře pracovali Jenáček s Adámkem. Do početní výhody se dostali i domácí. Michal Kunc tuto přesilovku využil střelou do pravého horního rohu v momentě, kdy Chrástecký nic neviděl. Do konce zbývaly dvě minuty, když v přečíslení zakončoval Kožený, dorážel Adámek, ale gólmana Micku zastoupila obrana. A tak se stalo, že v základní hrací době už žádný z brankářů neinkasoval.

Bonusový bod v prodloužení připadl také Kometě, když se již v první minutě nadstavby trefil Karel Plášek.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Dali jsme hodně branek a to byl ten rozdíl. Abych pravdu řekl, soupeř nám vůbec nekladl odpor a i když dva góly dali, tak byl zápas jednoznačnou záležitostí. Trochu mě to mrzí, čekal jsem od soupeře trochu lepší výkon.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): K dnešnímu utkání není moc co říct. Je pravda, že máme celkem úzký kádr, dnes nám chybělo čtyř pět kluků, oba gólmani. Tím se nechci vymlouvat. Je pravda, že jsme to měli celkem slušně rozjeté, pak se nám to naší nedisciplinovaností sesypalo. Věděli jsme, že to tady budeme mít těžké. Kometa byla v plné palbě a Karel Plášek ukázal, že je rozdílový hráč. Musíme nadále pracovat a dát se dohromady na další zápasy. Uvidíme, jak na tom budeme s marodkou, dnes nám zase nedohráli dva kluci.