Junioři doma znovu nedostali gól, Orlovou zdolali 6:0

Radek Bařina • 17.12.2009

Již více než čtyři utkání se hostující tým neradoval Na Lapači branky v síti vsetínských juniorů. Nic na tom nezměnila ani Orlová, přestože si nejednu dobrou příležitost vytvořila. Výborný výkon totiž podal gólman Hromada, který za svá záda nepustil ani jednu střelu. Hráči v poli se rozjížděli pozvolna, od druhé třetiny však již uchopili střetnutí pevně do své moci a nakonec zaslouženě vyhráli – vysoko, 6:0.

- 22.kolo čt 17.12.16:00
HC Orlová
6:0(1:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Kubo (Plachtovič), 27. Farda (Červenka), 30. Plachtovič (Červenka, Lukeš), 41. Červenka (Lukeš, Plachtovič), 48. Ondra (Kubo), 57. Chocholáček (Djorič). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 6:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Studený, Hradil, Farda, Djorič, Kubo, Lukeš, Červenka, Sýs, Valigura, Zbranek, Plachtovič, Šimko, Gromus, Tobola, Chocholáček, Martyčák
HC Orlová: Židek - Ondrek, Novák M., Surovec, Malík, Hanzl, Jurko, Szajtez, Matušinský, Novák J., Červenka, Urbánek, Matějíček, Chudoba

S chutí odčinit úterní porážku z Frýdku Místku, vstoupili junioři VHK Vsetín do dohrávaného utkání s Orlovou. Z úvodního náporu však vytěžili pouze několik přesilovek a také pár střeleckých pokusů, které ovšem povětšinou nenabraly směr mezi tři tyče. Situaci změnila až minuta 8. Po domácím náporu v obranném pásmu Orlové doputoval kotouč až k Martinu Kubovi a domácí ostrostřelec z blízka propálil gólmana (1:0). Hosté mohli odpovědět v minutě 10., v závaru před domácí brankou se ale zaskvěl gólman Hromada. K vyrovnání následně nepomohla Orlové ani 99 sekund trvající přesilovka pět na tři, která se hostům příliš nepovedla, a když už se přeci jen dostali k zakončení, byl na místě Hromada.

I další minuty přinesly na obou stranách několik vyloučení, přesilovky se však ani jednomu z celků příliš nevedly. Až v 17. minutě se do šance dostal hostující Malík, z blízka ale napálil pouze Hromadu. V samém závěru třetiny pak odmítli zvýšení i domácí, když se Sýsovi ani nadvakrát nepovedlo propasírovat touš za Židkova záda. Přesto po prvním dějství odcházeli do kabin spokojeněji hráči v zeleno-žlutém.

V úvodu dějství číslo dvě Valaši přežili další oslabení, přestože proti střele Jana Nováka po předchozí povedené stahovačce se Hromada zapotil. Ještě víc se možná zapotil po vlastní nevydařené rozehrávce v minutě 26., agilní Novák však svým bekhendem od pravého mantinelu minul branku Vsetína. Po těchto „potících“ momentech Hromada asi notně vychladl, protože od tohoto okamžiku se chopili otěží utkání domácí. Na sklonku 26. minuty jim k tomu notně pomohl i přesilovkový gól z hole Fardy, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě (2:0). Hra se od tohoto okamžiku přestěhovala do hostujícího obranného pásma, v dobrých příležitostech ale neuspěli Hradil ani Valigura.

V čase 29:32 se ale domácí přeci jen dočkali třetího gólu. Díky dobrému forčekingu vybojovali na útočné modré puk, Červenka poslal ukázkový pas na, před brankou osamoceného, Plachtoviče a tomu stačilo jen šikovně nastavit hokejku (3:0). Domácí tlak poté malinko zeslábl, přesto byl Vsetín i nadále jasně lepší. Sýsova dělovka ani Fardova střela ale ke zvýšení náskoku nevedly. Ve 36. minutě zahrozili po delší odmlce i Orlovští, pokus Dominika Surovce z bezprostřední blízkosti ale Hromada, i s trochou štěstí, vyrazil. V samém závěru třetiny ještě ve vyložené šanci minul branku Plachtovič a Lukešova střela o pár vteřin později pouze rozezvonila tyč hostující svatyně. Druhá třetina tak skončila výhrou Vsetína 2:0.

Jakoukoliv naději na zvrat v utkání, uhasili Valaši Orlové už po padesáti vteřinách závěrečného dějství. Dobrý nástup první domácí formace zakončil Červenka, který šikovnou dorážkou přehodil brankáře Orlové (4:0). Převaha Vsetína poté pokračovala i po brance, Sýs ani agilní Valigura ale neuspěli. S ojedinělou hostující odpovědí přispěchal ve 44. minutě Hanz, bekhend v přečíslení mu ale zneškodnil Hromada.

V čase 47:11 už to bylo 5:0. Důrazný Kubo vybojoval v rohu u mantinelu puk, poslal jej před bránu na zcela osamoceného Ondru a ten přesnou střelou z blízka nedal Židkovi šanci (5:0). V polovině poslední třetiny už to mohlo být o šest branek, po střele Chocholáčka ale puk zastavila tyčka. Hned z protiútoku měl čestný úspěch Orlové na holi Malík, z bezprostřední blízkosti ale branku minul.

Závěrečná desetiminutovka už se dohrávala víc méně jen z povinnosti. Hosté, s notnou porcí štěstí přestáli oslabení, i další vsetínský zásah do brankové konstrukce, v 57. minutě však půltuctu branek přesto neodolali. Tísněný Chocholáček dotlačil puk do brány a Valaši vedli 6:0. Poslední šanci na čestný úspěch uzmul hostům Hromada, který předvedl výborný zákrok proti pokusu Radima Červenky. Vsetín tak porazil Orlovou 6:0 a připsal si další dva body do ligové tabulky.