Hudler opět řádil, Třinec si odvezl ´bůra´

Michal Berg • 20.01.2005

V s e t í n - Dvěma góly a nahrávkou se podílel Jiří Hudler na jednoznačném vítězství Vsetína nad Oceláři z Třince. Hosté svým matným výkonem potvrdili, že předposlední příčka tabulky jim patří právem a na výborného Čechmánka ani jednou nevyzráli. Naopak hosty zachránil od vyšší nadílky pouze brankář Vojtek, který zastoupil Radovana Biegla, který po dohodě obou klubů nenastoupil. Vsetín tak i nadále drží své šance na play-off.

- 41.kolo čt 20.1.17:00
HC Oceláři Třinec
5:0(1:0,2:0,2:0)
Branky: 10. Gýna (Hudler), 26. Hudler (Němec), 37. Veselý (Vak, Klesla), 50. Hudler (Radivojevič), 56. Dubec. Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 12:11, navíc Němec (Vsetín) na 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3294.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Hudler, Selingr - Dubec, Vak, Demel
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Malinský, Klouček, Hunkes, Mezei, Všetečka, Podhradský, Chvátal, Štefanka -Svoboda, Král, Martynek - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Peterek, Hašek - Bordowski, Polanský, Pospíšil
Konečný výsledek zápasu neodpovídal ani zdaleka pomalému a velmi opatrnému úvodu zápasu. V prvních třech minutách se hrálo prakticky bez přerušení a náznaku šancí. První šanci domácích měl na hokejce až v 6. minutě Klesla, jenž před brankou několikrát ranami od modré otestoval brankáře Vojtka. Kloučkovo vyloučení potrestal v 10. minutě Gýna, který dorážel Hudlerovu střelu za záda brankáře Vojtka. Valaši „polití svěcenou vodou v podobě Gýnovy třetí branky“ rázem ožili. Uzavřeli se ve třetině hostů a neustálými kombinacemi dotírali na Vojtkovu branku. Jeho levý beton odrazil Somíkovu střelu po zemi a ledově klidný zůstal poté, co Radivojevičova prudká střela prosvištěla kolem jeho hlavy. Klidnou ruku pro změnu neměl, ale Pavel Janků, když riskantně projel s pukem kolem Vojtka a Veselý lehkým šťouchnutím do jeho hole málem skóroval.

Zatímco Vsetín podnikal „spanilé jízdy“do třinecké obrany, hosté tápali ve vlastních řadách. Nejenže si vytvořili naprosté minimum šancí, ale ani o jedna nepatřila do kategorie gólových. Minimum střel, absence kombinace snad smazával důraz v osobních soubojích. V hokeji rozhodují branky, jak se pokoušel přesvědčit Třinecké v 17. minutě Radivojevič, od jehož brusle se kotouč pomaličku šinul do třinecké svatyně. Vojtek ale nezaváhal a kotouč odpálil do bezpečí. Dvě minuty před koncem první části oplácel důraz Frolo. Kolenem trefil projíždějícího Haška, který se okamžitě sesunul k zemi. Třinecký útočník byl pak s podezřením na porušené kolenní vazy převezen do nemocnice. Ač se hrálo první třetině „nahoru dolů“ na ledě se odehrál velmi podprůměrný hokej.

Vsetín ve druhé části pokračoval v rychlém kombinačním hokeji. Třinec naopak zůstal ve stejně ztuhlé a nijak efektivní letargii jako v předchozí třetině. Neuběhla ani minuta druhé třetiny a Radivojevičův stál sám před Vojtkem, ale jeho blafák brankář hostů vychytal. Nejinak tomu bylo v případě Jaškinovy tečované střely od modré o dvě minuty později. Třinecký brankář byl po celou dobu zaměstnáván na rozdíl od svého protějšku. Čechmánek totiž, mimo Skořepovy střely z mezikruží a následné dorážky, neměl prakticky co na práci. Domácí ale nezaháleli vědomi, že jednobrankový náskok se nemusí stále vyplatit, „šlápli na plyn“. V čase 25:36 Němec našel ideálně volného Hudlera, který se rozjel sám na Vojtka, blafákem ho zhypnotizoval a střelou do protipohybu zvýšil na 2:0.

Třinečtí trenéři se již nemohli dívat na nemohoucnost svého týmu a po obdržené brance si vybrali oddechový čas. Domluva pomohla, jelikož hned v další akci stál Janků „tváří v tvář“ Čechmánkovi, které vyrážečkou zvýšil netrpělivost třineckých střelců. Stejným výsledkem skončil i únik Veselého ve 29. minutě, Vojtek jeho hbitý blafák na bekhend zlikvidoval a udržel tak šance zvrátit výsledek. Třinečtí mu ale sami vůbec nevyšli vstříc, ani ve druhé části si nevytvořili prakticky žádnou šanci, která by vedla ke gólu. Naopak jejich neshody v rozehrávce a nedůrazné bránění zachraňoval brankář Vojtek. Nepokrytí ve vlastních řadách, tomu už třinecký brankář nezabránil. Ve 37. minutě nahrál Vak do jízdy Veselému, který se trefil pod tělem přemísťujícího se Vojtka. Třinec ani v přesilové hře po faulu Němce neohrozil vsetínskou branku.

Valaši i nadále pokračovali v ofenzivní hře. Důkazem toho byl Hudler, který prokličkoval třineckou obranou, vypálil zpoza Melenovského, pozorný Vojtek jeho střelu na poslední chvíli vyrazil pravým ramenem. Když ve 42. minutě hrál Vsetín přesilovku, zasypali domácí Vojtka kanonádou střel. Vrcholem tomu byla nastřelená vnější tyčka, jejíž autorem byl Somík. Na straně hostů měl největší šanci zápasu Král ve 47. minutě. Po přihrávce na modrou se sám řítil na vsetínského brankáře, rychlým blafákem si položil Čechmánka, který mu špičkou betonu vykopl puk z hokejky a zabránil mu v bezprostředním skórováním. O tři minuty později Vsetín využil dvojnásobnou přesilovku. Vykonavatelem ortelu se stal Hudler, který dostal na mezikruží příhru od Radivojevič a odtud nekompromisně vypálil puk k levé tyči třinecké branky.

V 54. minutě se zahřál výjezdem na modrou brankář Čechmánek, který skokem pod Královy nohy zabránil akci Třineckých. O minutu později využil velké hrubky v rozehrávce Třince mladičký Dubec. Přesnou ranou mezi betony brankáře Vojtka zvýšil na konečných 5:0. V závěru zápasu se přitvrdilo, důkazem toho byla drobná potyčka Demela s Borodowskim. V čase 57:18 atakoval obránce Němec jednoho z hráče hostí holí v obličeji a hlavní sudí Turčan ho předčasně poslal do sprch. Ani závěrečná hra v početní převaze se Třinci nepovedla. Naopak byl to opět vsetín, který mohl zahrozit. Jmenovitě štírek Hudler, jenž ve vlastním oslabení v akci jeden na jednoho trefil levý beton brankáře Vojtka. Vsetín se v závěru dokázal ubránit třineckému náporu a brankář Čechmánek si zaslouženě odnesl ze zápasu třetí vychytanou nulu v sezóně.

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Sázka na důraz jak v obranné fázi, tak v útoku nám vyšla. Kluci splnili všechny pokyny a vyhrávali většinu osobních soubojů. Třetím gólem se nám podařilo zlomit odpor Třince a v závěru ještě náskok zvýšit. Přestože naše šance na play off je pouze v teoretické rovině, zbraně neskládáme."

Lubomír Pokovič (Třinec): "Po posledních třech dobrých výkonech jsme ve Vsetíně zklamali jak výsledkem, tak hrou. Domácí hráli s větším nadšením, stříleli ze všech pozic a trestali naše hrubé chyby. Domácí dnes byli lepší, vyhráli zaslouženě, přičemž od většího přídělu nás zachránil výborně chytající Vojtek."