Gólovou přetahovanou SDO získala Jihlava ve třetí třetině

Helena Hegeďová • 08.10.2016

Úvodní periodu se podařilo vyhrát domácímu celku, když dokázal otočit skóre z 0:1 na 2:1 v průběhu jedné minuty. Domácí si hubený náskok drželi po polovinu druhé třetině, v oslabení však zaúřadoval Kadleček. Lobodowksi však ihned po skončení přesilové hry vrátil vedení zpět Vsetínu. Celý zápas by se zřejmě vyvíjel úplně jinak, nebýt vyrovnávacího gólu osm desetin vteřiny před koncem třetiny. Do poslední periody se tak šlo za nerozhodného stavu. Dukla navázala na svůj střelecký úspěch a opět se dostala do vedení. Tentokrát si ho již dokázala udržet a vítězství pojistila trefou d prázdné branky.

ELSD - 12.kolo so 8.10.13:00
HC Dukla Jihlava
3:5(2:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Klímek (Klauda), 11. Půček (Klímek, Matiaško), 37. Lobodowski (Nadymáček, Klauda) – 7. Jindra (Kadleček, Úlovec), 36. Kadleček (Vala), 40. Marek (Filip, Kadleček), 44. Jindra (Kadleček), 59. Vála. Rozhodčí: Mikula – Cabák, Hykel. Vyloučení: 3:4 – navíc Havelka (JIH) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 81. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Klauda – Klenec, Zajíček, Klímek, Matiaško, Liška, Wolf, Lobodowski, Zetocha, Koňařík, Půček, Najvar.
HC Dukla Jihlava: Juřička – Veleba, Smolko, Marek, Vála, Havelka, Vrátný – Kadleček, Jindra, Úlovec, Musil, Adam, Vala, Kardoš, Hrbatý, Filip, Slabý.

Začátek prvního dějství se nesl v opatrnějším duchu a k vidění byly spíše jednodušší střely. Vsetínským se nedařilo dostat do zakončení přes přesnou obranu hostujícího celku. V první větší šanci se ocitl Adam z Dukly, který z dobré pozice pálil mimo. Nakonec se Jihlava přeci jen radovala. Úspěšný zásah si připsal Lukáš Jindra, který se z levého kruhu trefil nad pravou ruku domácího gólmana. Hosty branka nabudila a Jihlava se tak držela v útočném pásmu. Místo navýšení však přišlo vyrovnání z hole Daniela Klímka. Kotouč se k němu dostal od Klaudy zpoza branky. Klímek svou přesnou trefou vymetl levý dolní roh hostující brány.

Jihlavský Kardoš dostal v 11. minutě menší trest za nedovolené bránění a domácí 62 vteřin po vyrovnání navýšili. Na konci krásné kombinace stál Roman Půček, který se v pravém kruhu napřáhl, trefil spojnici břevna a vzdálenější tyčky a kotouč se nakonec odrazil do míst, kam si to vsetínský forvard představoval, za záda Juřičky. Teď byli na koni domácí, kteří se nezalekli ani hry v oslabení, ve které se brejkem prezentoval kapitán Koňařík, a to hned ve dvou hrách v početní nevýhodě za sebou.

Druhá perioda byla dlouho bezbranková, týmy se střídaly v držení kotouče a šance byly k vidění na obou stranách. Nejblíže gólu se ocitl v přesilové hře Půček, hostující gólman stihl betony sklapnout včas. Tím, kdo už si přesný zásah připsal, se stal Slavomír Kadleček. Na 2:2 vyrovnal ve vlastním oslabení. Do této početní nevýhody se hosté dostali po zásahu Havelky na Koňaříka. Zásah byl vážnějšího charakteru, proto dostal hostující hráč pětiminutový trest spojený s trestem do konce utkání.

Valaši dokázali navýšit pět vteřin po skončení této početní výhody. Nadymáček poslal střelu od modré, na pomezí brankoviště byl k teči připraven Peter Lobodowski, který změnil směr kotouče, a ten tak gólmanovi propadl mezi betonem a rukou. Opětovné srovnání měl na holi již Úlovec.S jeho střelou si totiž Sachr neporadil příliš dobře. Na 3:3 bylo však do konce třetiny přece jen srovnání. Osm desetin před zazněním sirény se hosté radovali zásluhou Jiřího Marka, který se z levého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce.

V úvodu třetí periody se hosté dostali do vedení. Lukáš Jindra vyslal střelu nad levé rameno. Jihlava mohla vést i vyšším rozdílem, domácího gólmana se ale drželo štěstí. Domácí měli v průběhu třetiny mnoho šancí na vyrovnání, vývoj zápasu je však donutil v posledních minutách stáhnout gólmana a hrát tak 6 na 4. Toho k poslednímu zářezu využila Jihlava – Matěj Vála se trefil do prázdné brány a určil konečný stav utkání.